Sejf

Okładka książki Sejf
Tomasz Sekielski Wydawnictwo: Rebis Cykl: Sejf (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sejf (tom 1)
Rebis
2012-11-06
2012-11-06
978-83-7510-944-3
Sejf Rebis 2012 Tomasz Sekielski

Sięgnęłam po książkę, przez znane nazwisko autora. Nie zawiodłam się.

Zwłoki bez twarzy znalezione na Podlasiu, polska ambasada w Iraku .... co łączy te sprawy ?
Główny bohater dziennikarz śledczy ma na końcu książki dla czytelnika prawdziwą bombę.
To naprawdę dobra, krwawa sensacja ze służbami specjalnymi w tle. Mam nadzieję, że więcej w niej fikcji niż prawdy. Świetny debiut.
Polecam.

Sięgnęłam po książkę, przez znane nazwisko autora. Nie zawiodłam się.

Autor czyta sam audiobook. Średnio to wyszło. Sama książka świetna.

Autor czyta sam audiobook. Średnio to wyszło. Sama książka świetna.

Sensacja w dobrym wydaniu. Służby, media, polityka, Irak. Wiele wątków, wielu bohaterów. Nie było miejsca na nudę. Z jednej strony to, co się tutaj wyprawia wydaje się nierealne. Ale czy na pewno?
To jednia z tych książek, które motywują do zgłębiania tematów w nich podjętych.
Zakończenie mnie mocno zaskoczyło, za co dodatkowy plus.
Przede mną jeszcze dwie części z tej serii 👌🏻

Zakończenie mnie mocno zaskoczyło, za co dodatkowy plus.
Przede mną jeszcze dwie części z tej serii 👌🏻

Książkę miałam w audiobooku. Do 1/3 bardzo dobra, fascynująca. Kiedy intrygi się rozwinęły, zaczęło się robić jakoś mozolnie, nudno. Niby czytelnik był zaciekawiony, co będzie dalej, ale kolejne rozdziały nie przynosiły już takiej ekscytacji i dokończenie jej było bardziej przymusem niż przyjemnością.

Szybko się czyta, książka trzyma w napięciu. Polecam:)

Szybko się czyta, książka trzyma w napięciu. Polecam:)

Dobra sensacja. Czyta sie plynnie. Intryga spójna, zakonczenie zaskakujace. Czasami trochę meczylo mnie pisanie zdan naprzemian w czasie przeszlym i terazniejszym. Sięgnę po 2 tom. Polecam!

Po niedawnych kobiecych lekturach zatęskniłam za mocniejszymi emocjami i sięgnęłam po debiut literacki Tomasza Sekielskiego pt. "Sejf". Tę książkę polecano mi 5 lat temu i wtedy znalazła się w mojej biblioteczce, ale wciąż były inne do czytania i ta czekała cierpliwie na swoją kolej.

Tajemnicze pomieszczenia pod stadionem Gwardii, odnalezienie zmasakrowanych zwłok na Podlasiu i siedziba polskiego ambasadora w Iraku, gdzie giną niewinni wojskowi i cywile - czy jest coś, co je łączy? Okazuje się, że tak. A dowodów na to szukają podlaski policjant tuż przed emeryturą i dziennikarz śledczy popularnego programu informacyjnego w telewizji. I nie dość, że identyfikują ofiarę i odnajdują powód jego śmierci, to jeszcze odkrywają polityczny szwindel i demaskują sposób załatwiania trudnych spraw przez ludzi na najwyższych szczeblach władzy.

Przez cały czas czytelnik ma świadomość, że to fikcja literacka. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę doświadczenie i pracę autora, ma się wrażenie, że podobne przekręty i intrygi niestety mogą być realne. Krew w żyłach mroziła zatem nie tylko fabuła, czy opis zwłok, ale również poczucie, że są ludzie, którzy w rzeczywistości mają odwagę(?) czy tupet(?), by porywać się na rozwiązania, o których pisze Sekielski.

Książka od samego początku trzyma w napięciu i zaskakuje. Pewnie gdyby nie obowiązki, przeczytałoby się ją w kilka godzin. Język Sekielskiego znamy z programów telewizyjnych. W książce nie usłyszymy głosu, ale odczujemy artykulację. A to za sprawą poprawności językowej, stylowi i umieszczaniu akcentów tam, gdzie wydają się one właściwe.

Książka jest emocjonalnym majstersztykiem od pierwszej do ostatniej strony. Pod koniec autor przygotował dla czytelnika taką bombę, że nie ma się wyboru - trzeba nabyć kolejny tom serii.

Polecam! Rewelacyjny debiut! Szacunek dla autora.

Jednak do końca wierzyłem, że książka zakończy się happyendem…

Jednak do końca wierzyłem, że książka zakończy się happyendem…

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Krwista pozycja, trzeba mieć nadzieję że to tylko fikcja ale znając dziennikarskie doświadczenie autora, obawiam się że może tu być dużo prawdy niechlubnej o władzy, celebrytach, mediach... Brrr...

pomysł fajny, ale brak tam iskry bożej. Widać wysiłek pilnego ucznia, są wszystkie potrzebne składniki, nawet wygląda jak sałatka ziemniaczana, no, ale nie smakuje tak jak powinna.
W skali Legimi: 3, czyli całkiem niezła (do zabicia czasu, ale jak masz coś ciekawszego, to odpuść)

Video

Video