Notebook

kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie
2015-07-02
2015-07-01
inwigilacja Internet hipertekst prokurator literatura polska zabójstwo
Inne

Oficjalne recenzje i

Z technologią na ty

Link do recenzji

28 1 62

Czekałam na wielkie WOW w zakończeniu, a tutaj rozczarowanie... Mimo to fabuła ciekawa i wciągająca.

Książka z małym ,, matrixem ,, str 347 raz gość jest w budynku prokuratury a raz w hotelu . Sprawcie sami. Może się mylę . Zakończenie nijakie . Ale można przeczytać .

Sprawnie napisane, dobrze się czyta.

Sprawnie napisane, dobrze się czyta.

Ciekawa, wciągająca historia. Jedyne co mnie lekko zniechęciło na początku, to pewna nieścisłość związana z realiami pracy służb i prokuratora na miejscu wypadku. Praktycznie nigdy nie zdarza się, że prokurator jest już na miejscu zdarzenia, zanim służby (konkretnie Straż Pożarna) wyciągną osoby poszkodowane z pojazdu. Prokurator pojawia się ewentualnie po zakończeniu akcji ratunkowej, a nie przygląda się działaniom ratowniczym (no chyba, że dziwnym trafem jest świadkiem wypadku, a z książki wynika, że nie jest). Zakończenie też nie do końca odpowiada na wszystkie wątpliwości jakie pojawiają się w toku akcji. Mimo wszystko polecam.

2000
1986

Wypatrzyłem tę książkę w internetowym antykwariacie i postanowiłem kupić.
Czy żałuję ? Nie.

Lubię czytać o tajnikach internetu choć zazwyczaj niewiele a właściwie prawie nic nie rozumiem. Może to i sprzeczność, ale tak mam.

Tragiczny wypadek na szosie pod Piotrkowem staje się początkiem całej opowieści. Zmęczony życiem ale dociekliwy prokurator stara się dowiedzieć, kim była dziewczyna - ofiara wypadku.
Ale im dalej w las, tym więcej drzew. Wydaje się, że nikt jej nie znał i nikt o niej nic nie wiedział.
Co wyjdzie na jaw w trakcie śledztwa prowadzonego przez Bolestę ?

Akcja posuwa się do przodu dość wartko, postacie sympatyczne, choć gdy pojawia się ksiądz, to oczywiście musi mieć kochankę a ona z kolei ma syna geja. To już chyba jakaś norma we współczesnej polskiej literaturze.
Razić mogą dość liczne naiwności pojawiające się w fabule, ale problem internetowego podglądactwa chyba nie jest całkowicie wydumany.
Najsympatyczniejszą postacią wydaje się być Karina, choć jej zdolności są chyba cokolwiek przesadzone.
Nie przekonało mnie dość dziwaczne zakończenie.

Nie jest to literatura z najwyższej półki, ale lektura zapewni nam kilkanaście godzin naprawdę przyjemnej rozrywki.

7/10.

Wypatrzyłem tę książkę w internetowym antykwariacie i postanowiłem kupić.
Czy żałuję ? Nie.

Przyjemnie zabijacz czasu ;) dobrze skonstruowana intryga, poruszająca świat polityki i innych wysokich stanowisk państwowych, jak i europejskich.
Jedyny minus to "interakcyjność" powieści. Miały być nagrania itp., a nie dzieje się nic. Po kilku latach od wydania linki do stron nie są aktywne.
Niemniej jednak, jeżeli chcecie poczytać książkę dla fabuły to polecam ;)

Niemniej jednak, jeżeli chcecie poczytać książkę dla fabuły to polecam ;)

Mam problem z tą książką. Niby wszystko się zgadza, ciekawa fabuła - zagadka śmierci Dagmary Frost i zawartości jej notebooka, nietypowi główni bohaterowie - prokurator, policjant i... ksiądz, nowe technologie, powinno czytać się z wypiekami na twarzy, a tymczasem od połowy zaczęła mi się dłużyć i ledwo ją skończyłam... Kupiłam w komplecie z Loginem, więc dam kolejną szansę, zobaczymy...

Z pozoru zwykły, nieszczęśliwy wypadek drogowy, w którym ginie w zasadzie nikomu nieznana dziennikarka. Coś jednak nie daje spokoju prokuratorowi z małego miasteczka, który prowadzi, jak się na początku zdawało, proste śledztwo w sprawie tego zdarzenia. Wykrada on z depozytu "zawartość" komputera denatki i zaczyna poznawać jej życie i prowadzone przez nią dziennikarskie dochodzenia. Uruchamia przez to lawinę zdarzeń, przez które jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Życie jego i miliona innych ludzi na całym świecie...
Oprócz świetnej fabuły, mamy w książce do czynienia z czymś, z czym jeszcze nigdy się nie spotkałam. Po zainstalowaniu aplikacji na telefon możemy oglądać krótkie filmiki dotyczące tego, o czym czytamy. Wystarczy zeskanować zdjęcia, które są wydrukowane w książce. To przełomowa technologia, dzięki której jeszcze bardziej możemy się wciągnąć w opisywaną historię i pobudzić swoją wyobraźnię...

17/52/2020

17/52/2020

"NOTEBOOK" TOMASZ LIPKO

To debiut literacki autora. Ja już wiem,że będę szukać kolejnych książek autorstwa Pana Tomasza.
Rewelacyjna polska powieść z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.
Mamy rok 2012 i cały kraj owładnęło szaleństwo związane z EURO i tym co niesie z sobą tak wielkie wydarzenie sportowe.W Piotrkowie Mazowieckim ginie w wypadku samochodowym razem z kierowcą młoda dziewczyna Dagmara Frost.
Na miejsce przyjeżdża policja i prokurator Radosław Bolesta. Jest to zmęczony i rozczarowany życiem mężczyzna. Już nic nie oczekuje i nic nie chcę, oprócz alkoholu. Nie wiadomo dlaczego tak bardzo zainteresował się i zaangażował w tę sprawę. Próbuje dowiedzieć się kim była zmarła i odszukać jej rodzinę, aby poinformować o zaistniałej tragedii. Niestety okazuje się, że dziewczyna jest sama, nie ma rodziny, znajomych ani chłopka. Zupełnie jakby nikt ważny w jej życiu nie istniał. Na jaw wychodzi, że Dagmara była dziennikarką i chciała ujawnić bardzo niewygodne fakty o działaniach ważnych osób w kraju.Na miejscu wypadku mężczyzna znajduje laptop - notebook i właśnie tą droga stara się dowiedzieć coś więcej o zmarłej. Co zawiera NOTEBOOK ?
W rozwiązaniu zagadki pomagają Radosławowi policjant Igor Hanys i ksiądz Bartek Heller. Ta trójka spotyka się towarzysko na wspólne picie i rozmowy.
Bardzo ciekawa fabuła. Prosty, czytelny, zrozumiały język i styl sprawia, że książkę czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem. Klimat wciąga i trzyma do końca. Cały czas nie wiemy czego możemy się spodziewać a wydarzenia wydają nam się tak bardzo realne, że to ,aż przeraża. Ukazany świat jest niestety bardzo nam bliski. Fikcja miesza się z rzeczywistością i nie wiemy już co jest czym. Poznajemy prace prokuratora i policjanta. oraz bardzo ciekawe nowinki technologiczne.
Jest tu dużo intryg, nielegalnych działań, układów, korupcji oraz to co poraża chyba najbardziej pełna inwigilacja człowieka, bez jego zgody i wiedzy.
Recykling zwłok daje po głowie i nie pozwala zapomnieć o tym co się przeczytało.
Powieść do przeczytania dla każdego - aby otworzyć oczy i zastanowić się w jakim matriksie już żyjemy.
Ta wiedza pozwoli nam zachować chociaż jakąś część siebie tylko dla siebie.
BARDZO POLECAM :)

Zapraszam Cię do siebie http://ostatniastrona.com.pl/

"NOTEBOOK" TOMASZ LIPKO

Rewelacyjna polska powieść z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.