Notebook

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie
2015-07-02
2015-07-01
inwigilacja Internet hipertekst prokurator literatura polska zabójstwo
Inne

Z technologią na ty

Początek trochę zniechęcający rozkręca się z każdą stroną.

Początek trochę zniechęcający rozkręca się z każdą stroną.

Porwała mnie od pierwszej strony. Niestety koniec rozczarował...

Porwała mnie od pierwszej strony. Niestety koniec rozczarował...

Czytając przeszedłem trochę huśtawkę emocji. Początek był dość powolny, ale tak od 1/3 czytało się to bardzo fajnie. Ciekawy zestaw bohaterów, fajna ogólna koncepcja, dobrze wchodzi i dlatego żal mi zakończenia, które imho jest strasznie nijakie... Nie żebym oczekiwał uchronienia przed trzecią wojną światową przez prokuratora z Piotrkowa, po prostu oczekiwałem jakiegoś plot twista na koniec albo chociaż trochę więcej mięska, a wyszło jakoś tak dziwnie, coś pomiędzy "nie mam pomysłu" a "ciąg dalszy nastąpi".

Czekałam na wielkie WOW w zakończeniu, a tutaj rozczarowanie... Mimo to fabuła ciekawa i wciągająca.

Książka z małym ,, matrixem ,, str 347 raz gość jest w budynku prokuratury a raz w hotelu . Sprawcie sami. Może się mylę . Zakończenie nijakie . Ale można przeczytać .

Sprawnie napisane, dobrze się czyta.

Sprawnie napisane, dobrze się czyta.

Ciekawa, wciągająca historia. Jedyne co mnie lekko zniechęciło na początku, to pewna nieścisłość związana z realiami pracy służb i prokuratora na miejscu wypadku. Praktycznie nigdy nie zdarza się, że prokurator jest już na miejscu zdarzenia, zanim służby (konkretnie Straż Pożarna) wyciągną osoby poszkodowane z pojazdu. Prokurator pojawia się ewentualnie po zakończeniu akcji ratunkowej, a nie przygląda się działaniom ratowniczym (no chyba, że dziwnym trafem jest świadkiem wypadku, a z książki wynika, że nie jest). Zakończenie też nie do końca odpowiada na wszystkie wątpliwości jakie pojawiają się w toku akcji. Mimo wszystko polecam.

Wypatrzyłem tę książkę w internetowym antykwariacie i postanowiłem kupić.
Czy żałuję ? Nie.

Lubię czytać o tajnikach internetu choć zazwyczaj niewiele a właściwie prawie nic nie rozumiem. Może to i sprzeczność, ale tak mam.

Tragiczny wypadek na szosie pod Piotrkowem staje się początkiem całej opowieści. Zmęczony życiem ale dociekliwy prokurator stara się dowiedzieć, kim była dziewczyna - ofiara wypadku.
Ale im dalej w las, tym więcej drzew. Wydaje się, że nikt jej nie znał i nikt o niej nic nie wiedział.
Co wyjdzie na jaw w trakcie śledztwa prowadzonego przez Bolestę ?

Akcja posuwa się do przodu dość wartko, postacie sympatyczne, choć gdy pojawia się ksiądz, to oczywiście musi mieć kochankę a ona z kolei ma syna geja. To już chyba jakaś norma we współczesnej polskiej literaturze.
Razić mogą dość liczne naiwności pojawiające się w fabule, ale problem internetowego podglądactwa chyba nie jest całkowicie wydumany.
Najsympatyczniejszą postacią wydaje się być Karina, choć jej zdolności są chyba cokolwiek przesadzone.
Nie przekonało mnie dość dziwaczne zakończenie.

Nie jest to literatura z najwyższej półki, ale lektura zapewni nam kilkanaście godzin naprawdę przyjemnej rozrywki.

7/10.

Wypatrzyłem tę książkę w internetowym antykwariacie i postanowiłem kupić.
Czy żałuję ? Nie.

Przyjemnie zabijacz czasu ;) dobrze skonstruowana intryga, poruszająca świat polityki i innych wysokich stanowisk państwowych, jak i europejskich.
Jedyny minus to "interakcyjność" powieści. Miały być nagrania itp., a nie dzieje się nic. Po kilku latach od wydania linki do stron nie są aktywne.
Niemniej jednak, jeżeli chcecie poczytać książkę dla fabuły to polecam ;)

Niemniej jednak, jeżeli chcecie poczytać książkę dla fabuły to polecam ;)

Mam problem z tą książką. Niby wszystko się zgadza, ciekawa fabuła - zagadka śmierci Dagmary Frost i zawartości jej notebooka, nietypowi główni bohaterowie - prokurator, policjant i... ksiądz, nowe technologie, powinno czytać się z wypiekami na twarzy, a tymczasem od połowy zaczęła mi się dłużyć i ledwo ją skończyłam... Kupiłam w komplecie z Loginem, więc dam kolejną szansę, zobaczymy...

• Ebooki
  • 2015