Tatuaż z motylem

literatura dziecięca
Albatros
2006-01-01
2006-01-01

Wow! - myślę, że to dobre określenie wyrażające moje odczucia po przeczytaniu tej książki. Z początku byłam do niej sceptyczna. Przeczytałam na jej temat sporo krytykujących opinii i tak troszeczkę się zraziłam do niej. Lecz gdy wzięłam ją do rąk, zachwycała mnie już od pierwszego rozdziału, pierwszej części. Cudownie mi się ją czytało. Byłam zachwycona postacią Jenny - dziewczyny, która w wieku 16lat uciekła z domu, od złych doświadczeń, wspomnień. Zaimponowała mi swoją odwagą, siłą i tą nutką tajemnicy, którą w sobie nosiła. Natomiast Chris, siedemnastoletni chłopak, który zakochał się w Jenny był usposobieniem chłopaka, który mnie się osobiście podoba. Akcja sama w sobie jest prosta do zrozumienia. Język przejrzysty i łatwo się czytało. Czasami nie warto wierzyć w to co piszą inni czytelnicy, ponieważ wszyscy bardzo się różnimy i podobają nam się różne książki, dlatego ja na pewno jeszcze nie raz sięgnę po tę książkę w niedalekiej przyszłości.
Szczerze polecam!

Bierzesz książkę w tandetnej kolorowej okładce do ręki i myślisz sobie, odpocznę przy młodzieżówce, a tu klops. Akcja jak z thrillera, wciąż czekasz co będzie dalej, bohaterowi szczerzy aż do bólu. Tylko najgorzej, że w teście pierwszego rozdziału sam autor umieścił spojlera, ale pomimo tego - zakończenie nie tyle zaskakuje, jak powoduje refleksje i to na poważne tematy - czym jest rodzina?, czy jesteśmy w stanie wybaczyć najbliższym wyrządzaną przez nich krzywdę? a jeśli tak to kiedy? Gdy sami napotkamy kogoś obcego ze szczerym do nas uczuciem czy może jedynie w obliczu własnej śmierci ?

Książka jest rewelacyjna :) Nie mogłam oderwać się od niej. Przez cały czas trzyma w napięciu :D Po przeczytaniu książki przez cały dzień o niej myślałam i zastanawiałam się dlaczego akurat tak się skończyła :) <3

Fajna, intensywna jak to u Pullmana. Literatura środka dla młodzieży. Daję maks gwiazdek bo w swojej klasie (dla młodzieży) te powieści Pullmana to arcydzieła;)
Pierwsza miłość siedemnastolatka i dywagacje o zdradzie i poczuciu odpowiedzialności, które niewłaściwie rozpoznane stają się przyczyną tragedii. Rzecz napisana z dobrym tempem i chyba te powieści są także dla dorosłych, przy okazji.

Uwielbiam książki, które nie kończą się zgodnie z moimi przewidywaniami. Dlatego właśnie tą przeczytałam w ciągu jednego dnia. Jej koniec jest zaskakujący i wzruszający.

Kiedy Chris poznaje Jenny, nie idzie się domyśleć, że ich historia będzie miała tak drastyczny skutek. Nawet oni sami nie są świadomi niebezpieczeństwa, które im grozi przez szefa Chrisa.

Ciekawa, choć smutna książka o zakochanych nastolatkach, którym nie było dane być razem. Chris od razu zakochujr się w Jenny, dziewczynie, której pomógł nad jeziorem. Od tego dnia nie może przestać o niej myśleć i stara się ją znaleźć w mieście.
Chris pracuje dla Barryego- mężczyzny o podejrzanej przeszłości. Okazuje się, że szefa ściga brat ludzi, którzy zostali złapani przez niego.
Wstrząsające zakończenie.

Przeczytałam tą książke 8 lat temu kiedy ciężko było żeby jakąś przeczytać. A ta skradła po prostu moje serce. ! Do tej pory świetny koniec! Jest rewelacyjna POLECAM !

Fajna książka którą się szybko czyta. Niestety kończy się mocno nie fajnie. Zresztą Chris mógł się domyślić co do kierowcy białego mercedesa ...

Przy tej ksiazcke jest duzo zwariowania.Kiedy zaczniesz czytac wyda sie bardzoo ciekawa nic wczesniej.

Młodzieżowa książka sensacyjna, z pierwszym zauroczeniem, pogmatwanymi losami bohaterów i niespodziewanym zakończeniem.

• 2011
  • Młodzieżowe
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Tatuaż z motylem