rozwińzwiń

Tchnienie śniegu i popiołu

Okładka książki Tchnienie śniegu i popiołu Diana Gabaldon
Okładka książki Tchnienie śniegu i popiołu
Diana Gabaldon Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Obca (tom 6) literatura piękna
literatura piękna
Obca (tom 6)
A breath of snow and ashes
Świat Książki
Obca śnieg popiół

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Po niezbyt ciekawej poprzedniej części o której można śmiało powiedzieć że była przegadana wręcz nudna w tej autorka wkracza na odpowiednie tory. W końcu Jamie jest facetem z krwi i kości, bierze sprawy w swoje ręce tak samo jak Roger. Tak jak w poprzednich tomach autorka skupia się na problemach życia codziennego bohaterów ale w sposób taki że nie możemy się od tego oderwać, cały czas coś się dzieje. W książce znajdziemy wiele smutnych, tragicznych epizodów ale też wiele humoru.

Nie mogę się doczekać dalszych losów.. Robi się coraz ciekawiej, aż niesamowite to jest..

O wiele lepsza niż poprzednia część, mniej niepotrzebnych informacji i rozciągania tematu na poczet faktycznych zdarzeń.

Ciąg dalszy losów Jamiego i Claire na tle wydarzeń historycznych. Z jednej strony przeddzień rewolucji amerykańskiej, a z drugiej strony - informacja z gazety o pożarze domu bohaterów i ich śmierci. W jaki sposób informacja znalazła się w gazecie i jakie będą dalsze losy bohaterów? Warto przeczytać.

Ciężko było przebrnąć, ale dla końcówki warto.

Ciężko było przebrnąć, ale dla końcówki warto.

Główni bohaterowie są coraz bliżej wydarzeń, które doprowadzą do rewolucji i powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jak potoczą się ich losy?

Gubernator wzywa Jamiego Frasera, aby pomógł w tłumieniu powstań, które są zagrożeniem dla Brytyjczyków. Niestety, jest świadomy tego co nastąpi w 1775 roku. Jego ukochana – Claire – zdradziła mu przyszłość. Dodatkowo wisi nad Claire i jej mężu informacja o rzekomej ich śmierci przekazaną przez Bree.

Już od jakiegoś czasu zaczynam mieć problem z czytaniem serii Obca. Jeszcze początkowe części miały swój urok, tajemniczość, podróże w czasie. Teraz autorka próbuje na nowo odnaleźć kamień milowy. Jestem wielkim fanem Jamiego i Claire. Głównie dla nich dalej się męczę. Liczę, że coś mnie jeszcze zaskoczy. Tchnienie śniegu i popiołu dopiero pod koniec dostarczyło mi coś ciekawego – rewolucję amerykańską.

Przez większość rozdziałów śledzimy losy głównych bohaterów, w tym Rogera i Brianny. Poprzedni tom, Ognisty krzyż, podobnie jak i ten – to głównie perypetie z życia Fraserów. Gdyby Diana Gabaldon napisała trochę mniej, myślę, że wtedy szósta część serii Obca zyskałaby dynamikę, więcej akcji. Tymczasem przez większość stron nie wydarzyło się praktycznie nic interesującego.

Po kilku książkach z cyklu w końcu w życiu Brianny i Rogera zaszły pewne zmiany. Młodzi powoli odnajdują swoją ścieżkę. Każde z nich rozwija swój potencjał i wnosi coś nowego do społeczności w Karolinie Północnej. Wiele spraw związanych z nimi zostało domknięte, między innymi kwestia Stephena Bonneta, dziecka oraz gwałtu. Tchnienie śniegu i popiołu dostarcza uważnym pewną informację. Jest to duży plus dla Diany Gabaldon, nagradzającej cierpliwych czytelników. Czyżby pisarka powoli kończyła ich historię?

Mam wrażenie, że piąta i szósta część Obcej wodziła za nos. Przez cały czas było coś w stylu: „Nadchodzi rewolucja, wytrzymaj jeszcze trochę. Będzie się działo! Musisz to zobaczyć”. Trochę niewłaściwa taktyka. Jak wspomniałem, jest wiele wydarzeń, które spokojnie można było pominąć i tym samym przyspieszyć rozwój fabuły.

Cała recenzja na: CzasoStrefa

Jest rok 1772, a do wydarzeń związanych z rewolucją amerykańską coraz bliżej. Z każdym kolejnym rokiem wybucha coraz więcej buntów przeciwko Koronie Brytyjskiej. W Karolinie Północnej i Bostonie zaczynają się pierwsze zamieszki....

Świetna. Po koszmarnej 5 części cudowna odmiana. Ciągle coś się dzieje. Nie można się oderwać. Ogromnie satysfakcjonująca. Bardzo dużo wątków, tajemnic.

Kolejny tom sagi i kolejne przygody Jamiego i Claire. W tej części działo się naprawdę sporo. Zaskakujące wydarzenia i zwroty akcji. Wiele wzruszeń ale również napięcie i wyczekiwanie co przyniosą kolejne strony. Jak dla mnie jedna z ciekawszych części.

Tom szósty sagi ,,Outlander” Diane Gabaldon ,,Tchnienie śniegu i popiołu”. Jak zawsze w książce od początku było sporo akcji. Ale... czytam sobie spokojnie a tu BUM! Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw! Ciężko było przerwać czytanie.
Wszystko się już uspokoiło i wyjaśniło o BUM! Kolejna niespodzianka! Znów ciężko było oderwać się od książki. Kiedy wszystko się w miarę ułożyło została już sama końcówka książki.

Myślisz, że spokojnie doczytasz tom do końca i BUM! Znów się dzieje... Moja lektura wyglądała mniej więcej w ten sposób. Poza tym w międzyczasie bohaterowie też nie mieli spokojnego życia...

Na półkach: , , , , , ,

Po poprzednim raczej dość nudnym i niepotrzebnie przeciąganym długimi opisami z życia codziennego tomie, "Tchnienie śniegu i popiołu" naprawdę mnie wciągnęło. Dużo się tu dzieje, wręcz czasem zbyt dużo i ma się wrażenie, że bohaterowie mają wyjątkowego pecha.
Widać, że autorka miała wiele ciekawych pomysłów, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie, mimo znów naprawdę wielu stron do pochłonięcia. :)
Ten tom wyjątkowo dobrze wyszedł Gabaldon, można się parę razy szczerze zaśmiać, trochę powzruszać, ale przede wszystkim czyta się ją z zapartym tchem, podobnie jak pierwsze 2 tomy serii.

<Spoiler>
Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom serii aby dalej śledzić losy Claire, Jamiego i reszty bohaterów w XVIII wieku oraz Bree i Rogera, którzy pod koniec tomu powrócili do swoich czasów.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1 493
  • Chcę w prezencie