Poszukiwacze muszelek

Okładka książki Poszukiwacze muszelek Rosamunde Pilcher
Okładka książki Poszukiwacze muszelek
Rosamunde Pilcher Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Shell Seekers
Prószyński i S-ka
1998-08-17
1998-08-17
Katarzyna Mroczkowska-Brand
miłość wakacje młodość romans lato plaża

Przez pierwszą połowę książki trochę się nudziłam, dziwiło mnie, czemu taka mało porywająca powieść jest taka gruba. Potem wszystko diametralnie się zmieniło i pochłaniałam każdą kolejną stronę jak zachłanne dziecko słodycze. Główna bohaterka Penelopa jest tak ciepłą i złożoną postacią, że przykrością była dla mnie jej nagła śmierć w kwiecie wieku. Poza tym książka pozwala spojrzeć innym okiem na historie wojenne i stosunki rodzinne.

Polecam każdemu, kto pragnie przeżyć jeszcze raz swoje relacje z matką.

Polecam każdemu, kto pragnie przeżyć jeszcze raz swoje relacje z matką.

2066

Książka "Poszukiwacze muszelek" Rosamunde Pilcher to jedna z najlepszych książek pisarki, która przedstawia prawdziwe wartości jakie powinny liczyć się zawsze.
Poznajemy Penelopę Keeling, córkę malarza, która po sześdziesiątce zaczyna spoglądać wstecz na swoje życie. Rozczarowana swoimi bliskimi i ich decyzjami decyduje się na wyjazd, gdzie poznaje nowych przyjaciół.
Jak wiele może przejść kobieta?
Czy można zapomnieć o przerwanej miłości?
Jakie wartości są najważniejsze?
Czasami lubię wracać do książek autorów, po które kiedyś sięgałam.

Jak...

Świetna pozycja na koniec lata, wręcz czuć morską bryzę.
Postacie nietuzinkowe, posplatane więzami rodzinnymi ale o różnych priorytetach. Jak odnaleźć swoje miejsce w świecie?

Świetna pozycja na koniec lata, wręcz czuć morską bryzę.

1982

Kojąca, to najlepsze określenie dla tej historii. Otula czytelnika, spokojem, lekkością i nostalgią. Opowieść płynie powoli, przenosi nas do przeszłości i pokazuje teraźniejszość. Życie Penelopy Keeling, wydaje się uporządkowane. Ale to pozory. Jej przeszłość jest barwna i zaskakująca. Nawet dla trójki dzieci Penelopy.
emerytka czerpię z życia radość i chłonie je różnymi kolorami. Tak jakby chciała wymazać to co było szare, nijakie, a czasem czarne z żalu i rozpaczy.
Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę, i śmiało mogę ją polecić, jako książkę, która koi i dodaje nadziei.

emerytka czerpię z życia radość i chłonie je różnymi...

Powieść Rosamunde Pilcher zatytułowana „Poszukiwacze muszelek” to opowieść o życiu sześćdziesięcio-cztero-letniej Penelopy Keeling. W wyniku zastosowanej retrospekcji, poznajemy młodość i życie głównej bohaterki, jej wybory życiowe i ich konsekwencje. Natomiast przeniesienie akcji do teraźniejszości pokazuje wyższość pieniądza nad wartością sentymentalną do dzieła sztuki. Mianowicie chodzi o ulubiony pamiątkowy obraz „Poszukiwacze muszelek” stworzony przez ojca Penelopy, którego wartość rynkowa nieoczekiwanie wzrasta. Czy wartości sentymentalne będą ponad materialnymi, czy odwrotnie? Czy już trudne relacje rodzinne jeszcze bardziej skomplikują się z powodu tego obrazu? Odpowiedź oczywiście znajduje się na kartach niniejszej powieści. Jest to pełna ciepła, piękna i wciągająca opowieść o miłości, przyjaźni i życiu. Przeuroczo mądra w swojej prostocie. Lekkie pióro autorki powoduje, że książkę czyta się dobrze. Natomiast sprawnie poprowadzona historia jest relaksem dla każdego zapracowanego i zmęczonego czytelnika. Serdecznie polecam.

Bardzo dobra .

Bardzo dobra .

Pięknie opowiedziana, wzruszająca historia życia skromnej i niezwykle empatycznej kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń zawsze potrafiła cieszyć się z tego, co przyniosło jej życie. Polecam lekturę każdemu, kto nieco zagubił się w tym chaotycznym świecie, jaki nas otacza i potrzebuje chwili wytchnienia. Podczas czytania odzyskasz spokój ducha i odnajdziesz wartości, które są naprawdę ważne, a potem zupełnie inaczej spojrzysz na życie.

Spędziłam wspaniałe kilka dni w innym świecie. Poznałam cudowne miejsca i różnych ludzi, niektórych bardzo fajnych i innych, okropnych. Byłam w Londynie, Gloucestershire, Kornwalii i na Ibizie. W barwnych latach 30-tych, w czasach drugiej wojny i w niby niedawnych, a tak już odległych, latach 80-tych.

Zapraszam na www.czytaska.pl w ten trochę zapomniany, inny, klimatyczny świat namalowany przez Lawrenca Sterna. Ach nie! Opisany przez Rosamunde Pilcher!

Zapraszam na www.czytaska.pl w ten trochę zapomniany, inny, klimatyczny...

Piękna historia, obyczajówka w formie pamiętnika. Ciepła, relaksująca książka. Polecam dla zmęczonych i zapracowanych.

• Literatura obca
  • Top 100 BBC