Przesilenie zimowe

Książnica
2006-01-01
2001-01-01
2000-01-01

Bardzo miła, o relacjach ludzi niejako skazanych na siebie, zwłaszcza, że mieszkają w odludnej okolicy. Klimaty Szkocji dodają uroku.

Autorkę znam tylko z filmów na podstawie jej książek. Trochę ich ostatnio obejrzałam. Czytając tą książkę, nie miałam wrażenia, że oglądałam film, jednak szukając w necie, wiem, ze taki film powstał i chyba go oglądałam, ale bazuje tylko na plakacie z filmu i coś mi się kojarzy.... Może jeszcze go puszczą wtedy porównam go z książką :)

Książka fajnie napisana, ciekawe, kolorowe postacie jak Elfrida, która przenosi się z Londynu do małego miasteczka. Zostaje otoczona opieką jednej z rodzin, dzięki temu poznaje więcej ludzi z tego miasteczka. Jednak gdy postanawia wyjechać i odwiedzić kuzyna, nie ma jej miesiąc, dużo w tym czasie się wydarza. Dzięki niej Oscar nie ląduje w domu opieki i dźwiga się po tragedii.

Wyruszają w podróż, do domu, który w połowie jest własnością Oscara. Tam na początku jest zimno, spokojnie, ale już za jakiś czas dom wypełnia się ludźmi, śmiechem i nowymi znajomościami.

Mnie książka wciągnęła, choć zajęło mi jej przeczytanie trochę więcej czasu niż przypuszczałam, to spędziłam z bohaterami miłe chwile. Polecam wydanie nie kieszonkowe jak ja, bo trochę książka robi się ciężka po połowie, przez to częściej musiałam ją odkładać ;)

Książka leżała tyle czasu u mnie, aż żal, że dopiero teraz ją przeczytałam ;)

Książka fajnie napisana, ciekawe,...

Pełna ciepła i wrażliwości powieść o o tym co najważniejsze , potrzebne w życiu. Jeżeli dziecko ma być dla nas przeszkodą to nie decydujmy się na niego. Przy Lucy, która dopiero dzięki Carry odnajduje szczęśliwy dom i niekoniecznie z matką czy babcią. Historia pisana językiem prostym bez żadnych urozmaiceń co czyni ją piękniejszą.

Są takie książki,które pamięta się nie dlatego,że są takie wspaniałe,ale dlatego,że przeczytało się je w odpowiednim czasie i okolicznościach.Tak właśnie stało się z tą książką.Wiele lat temu jechałam pociągiem do rodziny na święta Bożego Narodzenia właśnie w dzień tytułowego przesilenia zimowego,podróż trwała parę godzin i w jej trakcie przeczytałam całą tą książkę.Pisząc,że ją pamiętam nie mam na myśli jej treści,ale tytuł.Z treści pamiętam niewiele,napiszę więc tylko,że była banalna, schematyczna,a zakończenie przewidywalne,zgodnie zresztą z tytułem,bo tak to jest z przesileniem,że następuje kumulacja nieszczęść,a po potem może być już tylko lepiej.Niespecjalnie ją polecam,ale w tym czasie:między odkurzaniem,machaniem szmatą,mieszaniem w garach i zakupami,poczytać można.Nie angażuje umysłu,nie wzbudza złych emocji,więc lepsze to w tym czasie niż oglądanie telewizji i czytanie rozmaitych portali internetowych z wiadomościami.

Jak zwykle bardzo przyjemna książka. Pełna ciepła i dobroci, miłej atmosfery i typowego życia przedstawicieli angielskich wyższych sfer.
Miło się czyta, świetna odskocznia od codziennego życia.

Miło się czyta, świetna odskocznia od codziennego życia.

Jest to angielski odpowiednik naszej Moniki Szwai. Ciepła, sympatyczna i optymistyczna historia kilkorga nieznajomych, którzy dzięki zbiegowi okoliczności zostają przyjaciółmi. A rzecz dzieje się w zimowej Szkocji. Dla polepszenia humoru i nastroju.

Autorka próbuje przekazać w książce ważne życiowe wartości, pokazać różnych ludzi z różnych stron i o różnych losach, ale zrobiął to w sposób po prostu nudny. Akcja jest bardzo przewidywalna, mało wciągająca. Nudy.

Przeczytałam już kilka książek tej autorki i ta była jedną z lepszych. Niebanalna opowieść o wartości więzów rodzinnych i ludzkich uczuć.

Zabieralam sie do tej ksiazki z przekonaniem, ze to bedzie cos naprawde pelnego magi i milego, tak jak to sugerowalo wiele opini i komentarzy. Niestety, rozczarowalam sie :( Pomysl bardzo ciekawy i momentami naprawde tresc mnie wciagala, ale jak dla mnie za bardzo rozciagnieta, wiele dialogow niepotrzebnych, zupelnie bez sensu. O wiele lepiej czytaloby sie ja troche krotsza. Mialam trudnosci z dobrnieciem do konca.

Książka, która przenosi czytelnika w całkowicie inny świat. Wraz z postaciami przenosimy się w zimowe klimaty, gdzie miejscem głównych wydarzeń jest piękny, stary dom w małym miasteczku.Czytając tą książkę miałam wrażenie, że jestem tam razem z bohaterami i widzę wszystko na własne oczy.Świetna lektura, która zachęciła mnie do zakupu następnych pozycji książkowych tej autorki.Polecam!

• Obyczajowe
  • Literatura piękna