Hotel dla uczuć

2023-09-06
2023-09-06
32 min.

Okładka książki Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Martin Widmark
Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Wzorowe Jajo Jory John, Pete Oswald
Wzorowe Jajo Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Jadzia Pętelka chce sama Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą Katarzyna Cerazy, Adam Mirek
Bebechy, czyli... Katarzyna Cerazy, A...

Przeurocza i przecudowna, mądra książka. Jest dokładnie taka jak głosi opis - prosta i idealna jako punkt wyjścia do rozmowy. Bardzo obrazowo tłumaczy temat uczuć, także dorosłym :)

Potężna pozycja. Naprawdę szczerze polecam. Świetnie opisane aspekty emocjonalne i co Pani Dyrektor Hotelu robiła z nimi jako swoimi gośćmi. Przyjmuje ich wszystkich, mimo jej czasem niechęci względem niektórych. Pokazuje przez czynności i usługi, jakimi obdarza gości, jakie uczucie może przynieść inne. Naprawdę wartościowa książka, a takich właśnie nam potrzeba!

Niesamowita książka. Godna polecenia dla dzieci w każdym wieku.

Niesamowita książka. Godna polecenia dla dzieci w każdym wieku.

Emocje są nieodłączną częścią życia każdego człowieka, niezależnie od wieku. Dzieci również doświadczają różnorodnych emocji na co dzień, jednak często nie mają jeszcze umiejętności radzenia sobie z nimi. Aby pomóc dzieciom w zrozumieniu i kontrolowaniu swoich emocji, istotne jest ich edukowanie na ten temat. Jako rodzice, nauczyciele, specjaliści często musimy wykazać się różnorodnością pomocy, książek, aby przekazać wiedzę dostosowaną do wieku dziecka w kreatywny sposób.

Ostatnio Wydawnictwo Kropka wydało książkę Hotel dla uczuć Lidii Branković. Jest to z pewnością książka która z pewnością wciągnie dzieci w świat emocji.
Jestem pod wrażeniem pomysłu autorki na przedstawienie emocji jako klientów hotelu. To bardzo oryginalne podejście, które sprawia, że czytelnicy mogą lepiej zrozumieć emocje i je zidentyfikować.
Bo przecież z emocjami tak jest, że raz są, zaraz ich nie ma. Trochę tak, jakby nasze ciało było takim właśnie hotelem dla uczuć. Chcemy, aby jedne emocji pozostały z nami na dłużej, a inne odwiedziły nas tylko na chwilkę.

Książka jest napisana prostym i przyjaznym dla dzieci językiem, co ułatwia zrozumienie treści. Niektóre przetłumaczone zdania, nie do końca są adekwatne np. stwierdzenie, że niektóre emocje są uciążliwe (lepiej powiedzieć, że są nieprzyjemne). Natomiast nie zaburza to podczas czytania, w trakcie można dostosować treść. Ilustracje, które towarzyszą tekstowi, są kolorowe, radosne i pełne detali, co nadaje dodatkowego uroku historii. Dzieci będą zachwycone każdą stroną i będą miały okazję zobaczyć, jak emocje mogą się różnić i jak wpływają na nasze życie.

Warto również wspomnieć o przesłaniu, które płynie z Hotelu dla uczuć. Książka uczy dzieci, jak ważne jest rozumienie i akceptowanie swoich emocji. Pokazuje, że to w porządku czuć się różnie i że każda z naszych emocji ma swoje znaczenie. To cenna nauka, która może pomóc dzieciom lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje.

Wykorzystałam tę książkę podczas zajęć z przedszkolakami. Bardzo podobała im się historia. Nazwaliśmy wszystkie emocje, ćwiczyliśmy ich rozpoznawanie na ilustracjach. Mieli możliwość również z klocków stworzyć swoje hotele dla uczuć. Uważam, że ta pozycja jest interesująca i można wykorzystać ją na zajęciach czy podczas czytania z rodzicami w domu.

Piękna książka o hotelu, w którym mieszczą się różne uczucia. Metaforyczne ujęcie ale bardzo praktyczne, ładne ilustracje i niewielka ilość tekstu, może dać punkt wyjścia do wspólnej rozmowy.

Jakie to było życiowe 🥹

Jakie to było życiowe 🥹

To pomysłowa książka dla dzieci, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Kropka. Goście hotelu to najprawdziwsze emocje, które mają swoje potrzeby. Znajdziemy tutaj oczywiście Złość, która jest głośna i wymaga dużej przestrzeni, aby móc się wykrzyczeć. Smutek za to mówi cichutkim głosem. Na kolejnych kartach książki poznajemy inne emocje, które są także charakterystyczne, a dzieci mają okazję je lepiej zrozumieć dzięki lekturze. W „Hotelu dla Uczuć” znajduje się miejsce dla wszystkich mieszkańców świata emocji, nawet tych najbardziej potrzebnych i trudnych. Fabuła książki jest dość prosta i można ją czytać z kilkulatkami, zaś kolorowa, piękna szata graficzna pozwala dzieciom lepiej zrozumieć, co można odczuwać w różnych sytuacjach. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/10/hotelu-dla-uczuc.html

„Uczucia występują we wszystkich
Kształtach i rozmiarach.
Jedne są duże, a inne – małe.”
Autorka Lidia Branković w książce pt. „Hotel dla uczuć” ilustruje i opisuje uczucia jako gości hotelowych. Jedni goście bywają mili i zabawni, a inni trudni i kłopotliwi.
Każdy gość jest inny i inaczej należy z nim postępować. Właścicielka hotelu stara się aby wszyscy byli zadowoleni. Troszczy się o komfort i satysfakcję swoich gości. Oferuje wiele atrakcji i miłą atmosferę.
Czasami jednak trudno jest jej cierpliwie znieść Złość, przezwyciężyć Strach ,uporać się ze Smutkiem. Goście – Uczucia czasami pomagają np. Spokój , Ufność, Duma. A kiedy w progu hotelu staje Miłość wszystko staje się jaśniejsze, lepsze, weselsze.
Każdy z nas ma w sobie hotel, w którym mieszkają uczucia. Od nas zależy jakimi jesteśmy dyrektorami tego miejsca. Czy uda nam się obłaskawić trudne uczucia i zameldować jak najwięcej tych z którymi czujemy się dobrze?
Jakie Uczucia mieszkają w Waszych hotelach? Potraficie sobie poradzić z trudnymi gośćmi? Wizyta których uczuć sprawia Wam najwięcej radości?
Pomyślcie. Porozmawiajcie. Przeczytajcie. Gorąco polecam czułą, pełną emocji i uczuć książeczkę dla całej rodziny 👨‍👩‍👧‍👦od Wydawnictwa Kropka 🥰

„Uczucia występują we wszystkich
Kształtach i rozmiarach.
Jedne są duże, a inne – małe.”

Lubię pokazywać Wam książki o emocjach. To bardzo ważny temat i wciąż brakuje książek, które o nim opowiadają.

"Hotel dla uczuć" wydawnictwa Kropka to metaforyczna opowieść, która skłania do refleksji i zachęca do rozmowy.

Opowiada o pewnym niezwykłym miejscu - hotelu, w którym zamiast ludzi mieszkają uczucia.

Chociaż bardzo się od siebie różnią nie wchodzą sobie w drogę i potrafią się dogadywać.

Złość to lokator, który potrzebuje przestrzeni. Smutek jest cichutki, a spokój zgadza się ze wszystkim. Radość jest głośna ale dla niej także jest miejsce w Hotelu Uczuć.

Takim właśnie hotelem jest każdy z nas i każdy musi nauczyć się przyjmować różne emocje (różnych gości).

Autorką książki jest Lidia Brankovic. Stworzyła bardzo przyjemny i mądry tekst, który współgra z dosyć ciemnymi ale bardzo ciepłymi ilustracjami.

Podoba mi się metafora, której użyła Brankovic. Sprawia, że uczucia stają się dla dzieci czymś bardziej namacalnym i realnym.

Chociaż bardzo się od siebie różnią nie wchodzą sobie w...

Lidia Branković oraz Wydawnictwo Kropka zapraszają czytelników do szczególnego miejsca, jakim jest "Hotel dla uczuć", w którym każde uczcie, nawet to najbardziej uciążliwe, jest zawsze mile widziane i traktowane według potrzeb.
W tym niezwykłym hotelu złość może krzyczeć ile tchu w płucach, a smutek zalewać przestrzeń potokiem łez. Spokój może wypoczywać beztrosko, bo nigdy nie sprawia kłopotów. Wdzięczność, ufność, duma także mają w tym hotelu swoje miejsce, tuż obok radości i miłości.
"Hotel dla uczuć" jest przestrzenią wyjątkową, wręcz niepowtarzalną. Każdy z nas nosi go bowiem w sobie i jak najlepszy dyrektor dba o swoich "gości".
A uczucia duże lub małe, wzbudzające śmiech lub łzy nieustannie meldują się w kolejnych pokojach. Wszystkie są ważne, zasługują na uwagę, a jak długo zostaną tylko od nas zależy.
Książka Lidii Branković ma ciekawą szatę graficzną, a wielowarstwowość zapisanej w niej historii zachęca do rozmowy.
To lektura, którą można czytać tuż przed snem. Autorka w niebanalny sposób opisuje najmłodszym uczucia, które nierzadko trudno im okiełznać. Porównanie uczuć do hotelowych gości, goszczących w naszych ciałach uważam za niezwykle trafne.
Ta książka winna znaleźć się w wielu przedszkolach i domowych biblioteczkach.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Dzieci
  • Brak?

Dodaj cytat z książki Hotel dla uczuć