Psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów.
Nauczyciel dyplomowany, autor książek, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata" i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl. Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.
Tutor ponad 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018, ambasador Fundacji Kosmos dla Dziewczynek,https://szkolastaronia.pl/
Niesamowicie fascynująca książka! Cudowna i Bardzo Ważna! Książka, którą Polecam Każdemu z całego serca! Książka dla Każdego, nie tylko dla młodzieży, uczniów i nauczycieli, którym polecam ją w sposób szczególny, ale także dla wszystkich dorosłych. Autor pokazuje, czego uczą nas wytwory popkultury, takie jak powieści, seriale i filmy znane młodzieży(i nie tylko). Autor odwołuje się do takich znanych młodzieży utworów, jak na przykład " Harry Potter" J. K. Rowling, " Władca Pierścieni" J. R. R. Tolkiena," Smocza Straż" Brandona Mulla," Percy Jackson i bogowie olimpijscy " Rick Riordana ,"Stranger Things", " W głowie się nie mieści". Pomysł z odniesieniami do współczesnej popkultury, znanej młodzieży bardzo mi się podoba i jest bardzo oryginalny. Bardzo mądra, bardzo uświadamiająca i otwierająca oczy książka, a przy tym niesamowicie wciągająca.
Książka o miłości, o nadziei, o lęku, o inności, o złości, o porażkach, o sukcesie i jego konsekwencjach. Najbardziej poruszył mnie rozdział o lęku pt. " Jak radzić sobie z lękiem, czyli o sposobach na rozbrojenie pająka", a także rozdziały pt. "Czuję się jak w potrzasku, czyli o tym jak zrzucić kostium" i " Dlaczego to, co dobre musi się skończyć, czyli o grze komputerowej zwanej życiem" . Rozdział " Czy warto się zakochiwać, czyli o tym, co miłość ma wspólnego z horkruksami" bardzo mnie dotknął, jest bardzo uświadamiający. Uwielbiam rozdział o lęku przed podjęciem decyzji pt. " Czego pragnę, czyli o jedynie słusznych decyzjach". Podoba mi się styl Autora, jest bardzo przystępny i interesujący dla młodego czytelnika (i nie tylko). Uwielbiam tę książkę! Gratuluję serdecznie Autorowi. Polecam Wam z całego serca! Na pewno będę do niej wracać.
Bardzo dobry numer magazynu. Najbardziej zainteresowały mnie teksty Jacka Dukaja o tym, jakie książki napisze nam AI. Katarzyny Wężyk “Wojna nieunikniona, ale dobra”, w którym autorka analizuje książkę Neil Howe i jego koncepcje cyklicznych zmian w historii. Ciekawy jest także artykuł Katarzyny Boni “Muzeum utraconych smaków” o tym, jakie przyprawy znamy tylko z opisu, których próżno dziś szukać. Zawsze lubię też czytać o twórczości pisarzy i w tym numerze uraczył mnie Juliusz Kurkiewicz “samotniczka przy władzy”, który przedstawia twórczość Hanya Yanagihara. Podobny tematycznie jest “Wojna domowa w Faulknerze” Katarzyny Surmiak-Domańską autorka wskazuje na dwoistość Faulknera i różnice w jego powieściach w stosunku jego wypowiedzi.
Kilka książek umieściłem na swojej półce poszukiwanych.