Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem

Okładka książki Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem Przemysław Staroń
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem
Przemysław Staroń Wydawnictwo: Agora literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Agora
2020-10-14
2020-10-14
literatura polska dziecko nastolatek szkoła nauczyciel nauka edukacja społeczeństwo rozwój osobisty
Inne

Okładka książki TIK w pigułce. Narzędziownik nauczyciela Ewa Adasik-Danieluk, Agnieszka Bilska, Dorota Czech-Czerniak, Zyta Czechowska, Maciej Danieluk, Marta Florkiewicz-Borkowska, Joanna Krzemińska, Anna Nowicka, Jolanta Okuniewska, Anita Plumińska-Mieloch, Przemysław Staroń, Dawid Łasiński, Joanna Świercz
Ocena 8,6
TIK w pigułce.... Ewa Adasik-Danieluk...

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem

przeczytanych książek 612 napisanych opinii 145

WOW! Jaka szkoda, że tej książki nie było kiedy ja byłam nastolatką… Każdemu życzę takich nauczycieli na swojej drodze. Polecam audiobooka, którego czyta autor :)

Książka absolutnie i niezaprzeczalnie cudowna!
Gdyby istniała gdy dorastałam, byłaby dla mnie wielką otuchą i pomogłaby mi się uporać z wieloma wątpliwościami i lękami. Nawet teraz, czytając ją jako osoba dorosła i psycholog, pochłaniałam ją z nieskrywaną radością i z wypiekami na twarzy.
Cudownie, że Przemek Staroń miał na tyle odwagi, wyobraźni, empatii i chęci pomocy...

Książka przede wszystkim dla młodzieży, pisana ich językiem, o ich problemach, ze znanymi im nawiązaniami do popkultury. Jako stary pryk też znalazłem w niej coś dla siebie. Niektóre cytaty w punkt - cudne i warte zapamiętania. Graficznie też bajka!

Fantastyczna książka! Brakowało takiej pozycji na rynku. Choć jej adresatem są przede wszystkim nastolatkowie, którzy zmagają się z problemami emocjonalnymi, tak naprawdę każdy dorosły może z niej wynieść wiele informacji dla siebie o tym, jak radzić sobie w dorosłym życiu? Przemówienie do nastolatków językiem ich bohaterów - filmowych, literackich itp. to majstersztyk. To...

Bycie nastolatkiem nie jest łatwe, bycie mamą nastolatka też do lekkich nie należy. Szukałam książki, którą moja córka potraktuje nie jak poradnik, nie jak podręcznik, ale jak drogowskaz. Szlaki, które pokazuje autor ona dobrze zna,książki i filmy do których się odwołuje to jedne z jej ulubionych.
Z czym mierzy się autor, a jednocześnie jakie problemy napotyka...

Wreszcie pokonałem moje 'tsundoku' i skończyłem książkę Ministra Magii Przemeka Staronia 📖 Wspaniała lektura. Tak mi się nasunęła metafora - ta książka to takie zagęszczone mleko (niesłodzone, choć słodkie) tego co trzeba wiedzieć, by dawać sobie radę w życiu i żyć po po prostu lepiej. Esencja wielkich idei i praktycznych porad czyli jak być człowiekiem w jednej książce....

Bardzo dobry pomysł. -Zrobienie książki psychologicznej, w której autor pomaga nam rozwiązać problem na podstawie bohaterów książek i filmów?- Całość komponowała się naprawdę całkiem przyzwoicie. Autor poruszał ważne kwestie i pomagał czytelnikowi zrozumieć swój problem. (na marginesie zaznaczę, że książka jest raczej dedykowana dla młodzieży, ale do dorosłych też trafi)

Macie czasem tak, że nie możecie oderwać się od jakiejś książki, bo wciąga tak, że nie ma siły, żebyście ją odłożyli na później? 🙂 Ja tak miałam z książką "Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem" 😄

Ta książka jest rewelacyjna! W każdym rozdziale poruszane są bardzo ważne zagadnienia dotyczące chyba każdego nastolatka, problemy z jakimi styka się na...

Rewelacja! Dal małych, dużych i tych prawie dorosłych w szczególności! Życiowe, mądre, poparte często własnymi doświadczeniami. Polecam!

• 2021
  • 2020
  • 2020
  • Edukacja
  • Audiobook

Przemysław Staroń Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem Zobacz więcej