Amor Towles

Towles wychował się na przedmieściach Bostonu. Ukończył prywatną szkołę Noble and Greenough School w Dedham, Massachusetts. W 1987 zakończył studia na Yale University, a w 1989 obronił pracę magisters... Towles wychował się na przedmieściach Bostonu. Ukończył prywatną szkołę Noble and Greenough School w Dedham, Massachusetts. W 1987 zakończył studia na Yale University, a w 1989 obronił pracę magisterską na Stanford University. W latach 1991-2012 pracował jako doradca inwestycyjny w Nowym Jorku. Aktualnie jest członkiem rad nadzorczych wydawnictwa Library of America oraz Yale Art Gallery. Mieszka na Manhattanie z żoną i dwójką dzieci.

Jest zagorzałym fanem dwudziestowiecznego malarstwa, muzyki jazzowej lat 50., filmów kryminalnych z lat 70., muzyki rockandrollowej na płytach gramofonowych, manifestów, śniadaniowych wypieków, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, Toskanii, Prowansji, Disneylandu, Hollywood, obsady Casablanki, filmów o agencie 007, Kapitana Kirka, Boba Dylana, wczesnych godzin porannych, gier karcianych, kawiarni, ciasteczek wypiekanych przez obie swoje babcie.

Jego powieść Dobre wychowanie ukazała się nakładem wydawnictwa Viking/Penguin w 2011 roku i trafiła na listy bestsellerów New York Timesa, Boston Globe i Los Angeles Timesa. Książka ta została uznana przez The Wall Street Journal za jedną z dziesięciu najważniejszych książek beletrystycznych wydanych w 2011 roku. Francuski przekład Dobrego wychowania został uhonorowany Nagrodą Fitzgeralda w 2012. Obecnie powieść jest tłumaczona na 15 języków. Polska premiera Dobrego wychowania odbyła się 4 kwietnia 2013 r.

Amor Towles jest także autorem zbioru opowiadań zatytułowanego The Temptations of Pleasure, który ukazał się w 1989 roku w 112 numerze Paris Review.

źródło zdjęcia: http://www.amortowles.com/amor-towles-bio/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Dobre wychowanie
Dobre wychowanie
Amor Towles

6,95 (227 ocen i 40 opinii)
Dobre wychowanie
Autor:
Zwycięzca Nagrody Fitzgeralda. Powieść dla wielbicieli "Śniadania u Tiffany’ego" i "Wielkiego Gatsby’ego" Gdy w ostatnią noc 1937 roku pijana szampanem i jazzem Katey obserwowała twarz Tinkera, była...
czytelników: 643 | opinie: 40 | ocena: 6,95 (227 głosów)
Dżentelmen w Moskwie
Dżentelmen w Moskwie
Amor Towles

8,08 (639 ocen i 166 opinii)
Dżentelmen w Moskwie
Autor:
Wszystko zmienił jeden wiersz… To przez niego hrabia Rostow musiał zamienić przestronny apartament w Metropolu, najbardziej ekskluzywnym hotelu Moskwy, na mikroskopijny pokój na poddaszu, z oknem wiel...
czytelników: 2620 | opinie: 166 | ocena: 8,08 (639 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
969
2188
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (15)

Czytelnicy (969)

Cytaty tego autora (69)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd