bookwormpl 
bookwormpl.blogspot.com
Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 9 cytatów, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
 • Nieczyste zagranie
  Nieczyste zagranie
  Autorzy:
  Lexi Archibald wraz z przyjaciółką przyjeżdża na renomowaną londyńską uczelnię, by rozpocząć studia. Już pierwszego dnia wchodzi w konflikt z Knoxem, pochodzącym z rodziny królewskiej chłopakiem, któr...
  czytelników: 220 | opinie: 67 | ocena: 7,17 (115 głosów)
 • Szóstka Wron
  Szóstka Wron
  Autor:
  Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, któr...
  czytelników: 8505 | opinie: 384 | ocena: 8,34 (3049 głosów) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-09 00:03:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-08 21:21:53
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Fantasy, Posiadam
Cykl: Szóstka wron (tom 1)
 
2018-12-08 21:20:15
Ma nowego znajomego: Adriana
 
2018-12-08 21:19:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historyczne, Posiadam, Ulubione
 
2018-12-04 14:07:02
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Płonący lód (tom 1)
 
2018-11-24 18:38:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-23 21:03:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Żniwa śmierci (tom 2)
 
2018-11-23 21:03:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Żniwa śmierci (tom 1)
 
2018-11-23 21:02:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-23 11:40:35
Ma nowego znajomego: magia_stron
 
2018-11-21 21:00:13
Autor:
Cykl: Złotowidząca (tom 2)

Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/115-zotowidzaca-schronienie-rae-carson.html

Z ogromną przyjemnością powróciłam do historii Leah. Jak już wiecie po recenzji I tomu ("Złotowidząca. Ucieczka") bardzo przypadł mi do gustu pomysł na fabułę jaką zdecydowała się stworzyć Rae Carson. Gorączka złota i Dziki Zachód. Wątki historyczne zgrabnie zaplecione w fabułę z...
Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/115-zotowidzaca-schronienie-rae-carson.html

Z ogromną przyjemnością powróciłam do historii Leah. Jak już wiecie po recenzji I tomu ("Złotowidząca. Ucieczka") bardzo przypadł mi do gustu pomysł na fabułę jaką zdecydowała się stworzyć Rae Carson. Gorączka złota i Dziki Zachód. Wątki historyczne zgrabnie zaplecione w fabułę z nutkę fantasy. Zdecydowanie coś nowego i nieszablonowego. Kalifornia ukazuje się nam w oczach osadników, którzy dopiero postanawiają tworzyć nowe miasta i walczą o prawa do ziemi. Każdy pragnie być właścicielem tych ziem, które są najbogatsze i mają ogromne złoża złota. Tu nikt nie może czuć się pewny, zwłaszcza Leah i jej sekret a także otaczający ją przyjaciele. Akcja jest spójnie skonstruowana, lecz tu bliżej poznajemy Leah i jej sposób myślenia. Bohaterka nabiera jak dotąd nieznanych nam barw, łatwiej nam zrozumieć jej decyzje.
Motyw fantasy nie zdominował tej książki, jest jakby pobocznym wątkiem, ważnym lecz nie tak wyraźnym, by odebrać tę nutkę realizmu tej historii.
Co więcej ta książka jest tak napisana, że wątek miłośny jest delikatnie wpleciony, cud że go nie przeoczyłam. Naprawdę wszystko jest subtelnie napisane i wkomponowane w fabułę. Głównym wątkiem tej książki jest zdobycie tego upragnionego skrawka ziemi i domu, a także pozbycie się morderczego wuja Hiriama i pokrzyżować mu jego diaboliczne plany.

Mamy tu mieszaninę kulturową, rasowa czy nawet religijną. Wszystko opisane zostało dokładnie i bez ukrywania jakże istotnych faktów, by nie pozbawić ciągu fabuły.

Jeszcze bardziej polubiłam Jeffersona, który mimo wielu przeciwności losu i uprzedzenia ludzi do niego staje twarzą w twarz z wyzwaniem i dąży do wyznaczonego celu. A przy okazji jest niesamowicie pomocnym i zabawnym gościem.
Główna bohaterka, czyli Leah jest bardzo ciekawą i odważną postacią, jednak pisarka pokusiła się jeszcze o to, by dziewczyna nie stała się bóstwem czy herosem, lecz zwykłą nastolatką, która staje się porywcza i zbyt szybko podejmuje decyzje, nie zawsze dla niej dobre.

Jako całokształt muszę przyznać, że ta trylogia jest czymś świeżym na polskim rynku i zdecydowanie zasługuje na o wiele więcej uwagi. Jest pełna akcji, ale także możemy wyciągnąć z niej wiele ważnych wartości istotnych dla młodego człowieka. Nie nudziłam się przy niej, czułam, że to godna uwagi książka, której długo nie zapomnę! A teraz pozostaje mi tylko czekać na wydanie 3 części u nas i zapoznanie się z finałem losów bohaterów Złotowidzącej.

pokaż więcej

 
2018-11-15 20:22:09
Cykl: Love line (tom 2)

Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/114-love-line-ii-nina-reichter.html

Są takie książki, które mimo pewnego schematu i dość przewidywalnego przebiegu akcji na długo pozostają w pamięci czytelnika. Jak to się dzieje?
"LOVE Line II" jest kontynuacją wydarzeń z pierwszej części historii Beth oraz Matthew. Mamy oczywiście do czynienia z nową rzeczywistością, gdzie...
Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/114-love-line-ii-nina-reichter.html

Są takie książki, które mimo pewnego schematu i dość przewidywalnego przebiegu akcji na długo pozostają w pamięci czytelnika. Jak to się dzieje?
"LOVE Line II" jest kontynuacją wydarzeń z pierwszej części historii Beth oraz Matthew. Mamy oczywiście do czynienia z nową rzeczywistością, gdzie dwoje zakochanych sobie osób pod płaszczykiem niedopowiedzeń są zmuszeni iść w dwie różne strony swojego życia. Bethany zastanawia się nad powrotem do męża, natomiast Matt musi w końcu pogodzić się z myślą o życiu przy boku niekochanej kobiety. Oboje cierpią po rozstaniu i nie potrafią poradzić sobie w nowej rzeczywistości.
Fabuła jest bardzo zgrabnie skonstruowana, gdyż z lekkością oraz ogromnym zaciekawieniem czytelnik zapoznaje się z kolejnymi kartami tej historii. Tempo akcji jest wartkie i z każdym kolejnym rozdziałem mamy szansę "wgryźć się" mocniej w przebieg sytuacji. Autorka narrację rozdziela na losy opowiadane z punktu Matta i Beth. Dzięki temu możemy spojrzeć na przebieg wydarzeń z dwóch punktów widzenia. Jak dla mnie trafione jest to w punkt.

Mam ogromny sentyment do tej książki, bo serio bardzo mi się podobała 1 część LOVE Line, jednak mam wrażenie, że 2 była ciut słabsza. Od początku wiedziałam jak chcę by ta historia się skończyła i tak było. Urzekło mnie jeszcze to, że relacja Beth i Matta pozbawiona jest tej magii miłości, kiedy wszystko i wszyscy kładą się przed tobą, bo jesteś zakochany. wiecie o co mi chodzi? Że wszystko wydaje się takie nierealne i sztuczne. A tu mamy do czynienia z normalnym, rzeczywistym przebiegiem akcji. Tak mogło się wydarzyć, bez zrządzenia losu.

Czy poleciłabym tą część? Tak, jeśli ktoś pragnie uzyskać informacje jak potoczą się losy Matta i Beth, co więcej cytaty czy sposób w jaki autorka opisuje emocje bohaterów jest poruszający i na długo zapada w pamięć. "LOVE Line II" to książka, która nie tylko opisuje piękną historię, ale równiez porusza serce. Czułam się tak jakby Nina Reichter owinęła mi ciepłym kocykiem i dała herbatkę. Jako czytelnik bawiłam się dobrze. Jednak jeśli szukasz czegoś naprawdę porywającego i powalającego na kolana, to raczej w tym momencie się zawiedziesz.

pokaż więcej

 
2018-11-10 23:13:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy, Posiadam, Ulubione
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5)

Oryginał recenzji na blogu:https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/113-dwor-szronu-i-blasku-gwiazd-sarah-j.html

Na początku odniosę się od razu do tej fali hejtu jaka spadła na tą nowelkę ze strony czytelników oraz fanów serii Dwory. Nie rozumiem co mogło się innym w tym uzupełnieniu serii nie podobać. w końcu od samego początku była mowa o nowelce i krótkiej książce. Ci czytelnicy są bez...
Oryginał recenzji na blogu:https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/113-dwor-szronu-i-blasku-gwiazd-sarah-j.html

Na początku odniosę się od razu do tej fali hejtu jaka spadła na tą nowelkę ze strony czytelników oraz fanów serii Dwory. Nie rozumiem co mogło się innym w tym uzupełnieniu serii nie podobać. w końcu od samego początku była mowa o nowelce i krótkiej książce. Ci czytelnicy są bez serca jeśli oczekiwali akcji po tak wielkiej wojnie jaka jest opisana w "Dworze skrzydeł i zguby".

Autorka umieszcza akcję w Velaris, gdzie mieszkańcy Dworu Nocy powoli odbudowują swoje domy i życie po morderczej wojnie, która pochłonęła nie jednego śmiałka. Wszyscy pragną także zacząć żyć na nowo w szczęściu i spokoju, więc postanawiają przygotowywać się do Przesilenia, święta, które na nowo może zasiać w ludziach nadzieję na lepsze jutro. Fabuła jest zgrabnie skonstruowana i skupia się głównie na odczuciach bohaterów. Nie spotkacie tu porywających akcji czy morderczej walki. Byłoby to ze strony autorki po prostu bezduszne, gdyby znowu bohaterów umieściła w pełnej krwi i straty akcji. Mamy tu do czynienia z cierpieniem, nadzieją oraz złością na okoliczności, które spowodowały śmierć bliskich czy utratę wszystkiego co do tej pory się osiągnęło.

Cieszę się, że mogłam ponownie spotkać się z ulubionymi bohaterami i zapoznać się z życiem jakie prowadzą po wojnie. Nie jest ono sielanką i ukwieconą drogą ku szczęściu, lecz ogromnym cierpieniem oraz zagubieniem. To czego byli świadkami podczas wojny na zawsze pozostanie w ich głowach i długo będzie miało na nich wpływ.
Na szczęście pojawiają się tu także sceny do których (jako fani Dworów) jesteśmy przyzwyczajeni, czyli pełne miłości, uczuć oraz śmiechu momenty, dla których warto poświęcić czas na tą pozycję.

Wiemy już, że będą kolejne nowelki, które szczegółowo będą dotyczyć danej sfery życia bohaterów. Dlatego proszę o przymrużenie oka i spojrzenie na wszystko z lekkim dystansem, by potem nie opowiadać bzdur, że dana nowelka jest nudna i bez sensu. Po przeczytaniu warto dać sobie chwilę oddechu i pozwolić sobie zrozumieć zamysł danej pozycji. Jak dla mnie ta nowelka jest świetna i bardzo cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Będę oczekiwać na kolejne i z uśmiechem poznawać szczegóły z życia naszych ulubionych bohaterów.

pokaż więcej

 
2018-11-06 22:10:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy, Posiadam
Cykl: Klątwa przeznaczenia (tom 2)

Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/110-korona-przeznaczenia-monika-magoska.html

Nareszcie mamy szansę na poznanie dalszych losów bohaterów z jakże porywającej "Klątwy przeznaczenia". Wydanie 2 części przygód Severo oraz Ariadny było pod wielkim znakiem zapytania, gdyż poprzednia współpraca naszych pisarek z pewnym wydawnictwem była po prostu słaba i mało...
Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/110-korona-przeznaczenia-monika-magoska.html

Nareszcie mamy szansę na poznanie dalszych losów bohaterów z jakże porywającej "Klątwy przeznaczenia". Wydanie 2 części przygód Severo oraz Ariadny było pod wielkim znakiem zapytania, gdyż poprzednia współpraca naszych pisarek z pewnym wydawnictwem była po prostu słaba i mało satysfakcjonująca dla Moniki i Sylwii. Ale udało się i jestem niezmiernie im wdzięczna za to, że trafiłam do grona recenzentów i mogłam zapoznać się z "Koroną przeznaczenia".

Fabuła również w 2 części jest bardzo rozbudowana i pełna akcji. Tu po prostu nie można się nudzić, a każda opisywana scena ma swoje znaczenie w dalszych losach bohaterów. Dlatego bądźcie czujni i wytężcie swoje mózgi, przy tej książce czytelnik nie tylko dobrze się bawi, ale także myśli i wraz z bohaterami rozwija zagadki. Mamy pogląd na fabułę z punktu widzenia różnych bohaterów. Rozdziały nie mają swojej numeracji, a całość złożona jest z pojedynczych kilkustronicowych "małych rozdziałów". Mamy szansę również zapoznać się z całą historią bohaterów od dalekiej przeszłości do teraźniejszości. Nie spotkałam się z nudnymi zastojami w fabule, gdzie czytelnik zastanawia się nad poświęcanym czasem danej książce. A muszę Wam przyznać, że przy tak grubych tomach chwile zwątpienia po prostu się zdarzają. Tu pisarki nie dały się i czujnie walczyły o uwagę czytelnika. Na końcu książki mamy spis bohaterów, który bardzo mi pomógł, gdyż przy tak wielowątkowej fabule miałam problem ze spamiętaniem kto dla kogo jest kim i jaki udział przypadł danej bohaterce czy bohaterowi w fabule. Jeśli czytaliście "Klątwę przeznaczenia" to wiecie, że w tej serii sporo erotyki i chyba nie muszę mówić, że hamulców dziewczyny nie mają. A to dodaje wiele pikanterii relacjom bohaterów oraz okazuje stosunek jaki mają do siebie nawzajem.

No właśnie, co z tymi bohaterami? Poznajemy bliżej Severo, Ariadnę oraz innych bohaterów, którzy zaistnieli w "Klątwie przeznaczenia". Tak jak jesteśmy świadkami przeobrażania się charakteru Severo, tak niestety poznajemy bliżej Ariadnę i jej pogląd na świat i przyszłość. Och, jak mnie ta mała żmija denerwowała. Aż napisałam do pisarek dlaczego. I tu mam dla was niespodziankę - to był celowy zabieg! Normalnie kopara mi opadła do ziemi. W życiu bym nie pomyślała, że taka postać może tak napędzać akcję i powodować komplikacje. Świadczy to o ogromnym warsztacie pisarek. Bliżej możemy również poznać innych Związkowców i być świadkiem ich dalszych losów. Niestety zdarzają się również smutne chwile, które złamały moje delikatne serduszko.

Cudowne jest to, że na końcu w podziękowaniach możemy poznać część czytelników, którzy czynnie wspierali pisarki w wydaniu tej pozycji. Mnie tam nie ma, ale jestem świadoma, że wszyscy i tak byśmy się tam nie pomieścili :) Rzadko spotykana jest taka silna więź pomiędzy czytelnikami a twórcami. I za to bardzo cenię sobie Monikę oraz Sylwię :)

Podsumowując, by nie zdradzić żadnych smaczków z tej książki, powiem, że ta historia całkowicie zawładnie waszą wyobraźnią i na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Mamy tu mieszankę wszystkiego co jest potrzebne by zadowolić czytelnika. Uwierzcie mi, tu nie da się w ogóle nudzić. I mam dla Was dobrą wiadomość, będzie 3 część!

pokaż więcej

 
2018-10-23 23:06:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biografie, Posiadam

Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/111-kobieta-ktora-pokocha-marszaek.html

Po tylu latach od jakże trudnych i okrutnych czasów jakie musieli przetrwać nasi przodkowie, wciąż niewiele wspomina się o ogromnym udziale kobiet w walce o wolność i ojczyznę. Nie mieści się w głowie, by tak delikatne i kruche istoty mogłyby transportować amunicję czy dynamit...
Oryginał recenzji na blogu: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/11/111-kobieta-ktora-pokocha-marszaek.html

Po tylu latach od jakże trudnych i okrutnych czasów jakie musieli przetrwać nasi przodkowie, wciąż niewiele wspomina się o ogromnym udziale kobiet w walce o wolność i ojczyznę. Nie mieści się w głowie, by tak delikatne i kruche istoty mogłyby transportować amunicję czy dynamit komunikacją pod okiem zaborcy. A nawet nie raz być świadkiem wielu tragicznych śmierci towarzyszy w walce. Były pośrednikami tajemnic oraz łączniczkami pomiędzy oddziałami. I tu mamy opisaną historię Oli Szczerbińskiej, która nie tylko miała zbawienny wpływ na Marszałka Piłsudskiego, ale była także inteligentną kobietą, która znała prawa władzy. Prawa ręka Józefa Piłsudskiego, która zderza się nie tylko z trudami wojny, ale także trudnymi uczuciami jakimi darzy Ziuka (pseudonim Piłsudskiego). A mężczyzna nie jest jej obojętny, lecz ogromna różnica wieku, dotychczasowe zobowiązania tj. żona Maria Piłsudska oraz polityka nie ułatwiały tym dwojgu wspólnych relacji.

Ta książka opisana jest w spaniały i przystępny sposób. Poznajemy bliżej losy Oli Szczerbińskiej, jej odczucia oraz co musiała przeżyć by dotrzeć do wyznaczonego celu. Jej życie nie było łatwe, stanowiła ostoję dla Marszałka, doradzała mu i pomagała wdrażać ustalone plany. Działała na wielu frontach, walczyła o wolność, a także o lepsze życie dla przyszłych pokoleń. Nigdy nie były jej obojętne losy biednych czy pokrzywdzonych. Gdy mogła, uruchamiała fundacje lub organizowała pomoc. To kobieta o ogromnym sercu dla innych, często zapominająca o sobie samej.

Wiem, że dla wielu książki o historii są nudne i trudne do przebrnięcia, jednak kochani, ta pozycja jest niesamowicie udaną biografią Oli Szczerbińskiej, dla której granic nie było. Kobieta silna, odważna i jakże pełna uczuć i empatii. Pozycja godna uwagi, by wzbogacić swoje życie w nowe emocje czy zredagować swoje dotychczasowe poczynania. Ciepła opowieść dająca wiarę i motywację do działania.

Cieszę się, że mogę tą recenzję opublikować właśnie w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę z której możemy się cieszyć dzięki m.in. Marszałkowi Piłsudskiemu i Oli Szczerbińskiej.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
562 138 935
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (45)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (430)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd