bookwormpl 
bookwormpl.blogspot.com
Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 9 cytatów, ostatnio widziana 4 godziny temu
Teraz czytam
  • Trzynasty księżyc
    Trzynasty księżyc
    Autor:
    Uważaj! Nieumarli wracają. Ludziom i żniwiarzom zagraża jeszcze niebezpieczniejszy wróg, a Pierwszy zmienił zasady gry. Magda, Feliks i Mateusz stają przed nowymi wyzwaniami, groźniejszymi demonami i...
    czytelników: 563 | opinie: 5 | ocena: 8,45 (11 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-21 12:53:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Until (tom 1) | Seria: Editio Red
 
2018-08-20 16:35:53
Cykl: Żniwiarz (tom 3)
 
2018-08-20 16:32:49
Autor:
Cykl: Begin Again (tom 2)
 
2018-08-17 22:12:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy, Posiadam
Autor:
Cykl: Harry Potter (tom 2)
 
2018-08-15 19:15:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał, Posiadam, Thriller

Oryginał recenzji znajdziesz tutaj: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/95-denar-dla-szczuroapa-aleksander.html

Jak sami wiecie w każdej legendzie jest jakaś mała drobinka prawdy. Jednak czy sama ta historia może być głównym powodem wielu trudnych do wyjaśnienia zgonów? A może sam Szczurołap nadal mści się za nie spełnienie warunków umowy i pozbawia ciekawskich życia?
Niezwykle...
Oryginał recenzji znajdziesz tutaj: https://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/95-denar-dla-szczuroapa-aleksander.html

Jak sami wiecie w każdej legendzie jest jakaś mała drobinka prawdy. Jednak czy sama ta historia może być głównym powodem wielu trudnych do wyjaśnienia zgonów? A może sam Szczurołap nadal mści się za nie spełnienie warunków umowy i pozbawia ciekawskich życia?
Niezwykle interesująca historia, w której świetnie połączone zostały elementy legendy, historycznych faktów jak i współczesnego życia filozofów/naukowców, których charakteryzuje uparte dążenie do udowodnienia prawdziwości znalezionych informacji.

Co jest niezwykle wciągające w książce, to to, że ilość informacji i faktów nie jest nużącym jednakowym przez kilka stron tekstem, lecz zgrabnie wkomponowanym w akcję książki, gdzie wraz z bohaterem możemy krok po kroku zdobywać informacje i dedukować wiele nieścisłości. To mi się tu podobało, ja raczej mam złe doświadczenia z książkami z wątkiem historycznym, gdzie zwykle "wymiot" autora wlecze się przez kilkanaście stron, kompletnie mnie zanudzając i zniechęcając. Akcja nie jest jednostajna i z każdą olejną stroną wraz z głównym bohaterem po kawałeczku próbujemy rozwiązać zagadkę legendarnego Szczurołapa i tajemniczych zgonów.

Sam główny bohater, Gabor Horthy jest awanturnikiem, ale bardzo dobrym specjalistą w zakresie historii Bliskiego Wschodu. Otacza się wieloma specjalistami, tworząc ciekawą i intrygującą grupę przyjaciół. Jest uparty, ale także bardzo spostrzegawczy. Mimo groźnego wyrazu twarzy, jest człowiekiem bardzo troskliwym. Postacie drugoplanowe są również ciekawymi bohaterami, a bardzo polubiłam gadatliwego Włocha o pseudonimie "Benito".

Podsumowując, by nie zdradzić wam zbyt dużo z treści książki, muszę powiedzieć, że nie raz zadrżałam czytając o powiązaniach demonologicznych legendarnego Szczurołapa. Co więcej, może wyda się Wam to zabawne, ale na początku naprawdę bałam się wieczorem wyjść na balkon, bo myślałam, że zaatakują mnie szczury! Ta książka pobudza na maksa waszą wyobraźnię, czujność, a także zabiera Was w tajemniczą podróż śladami Szczurołapa z Hameln. Nie ma tu nudnych wątków, jest za to spójna z całą fabuła garść historycznych faktów oraz ambitni bohaterowie. Bardzo dobrze bawiłam się czytając tą książkę, jednak należę do osób, które mocno dedukują wraz z bohaterem fakty, dlatego czytanie tej książki było dość długie. Nie lubie brnąć na opak, wiele informacji lubię nawet przyswajać, by móc wykorzystać je w przyszłości. Dlatego też, polecam ksiązkę osobom, kótre lubią trhillery/kryminały z historycznym wątkiem, gdzie wraz z bohaterem możecie całkowicie zatonąć w otchłani fabuły i dążyć do rozwiązania zagadki.
Polecam!

pokaż więcej

 
2018-08-13 00:30:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Antyutopia/dystopia, Fantasy, Posiadam
Cykl: Saga księżycowa (tom 1)

Całość recenzji: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/94-cinder-merissa-meyer.html

Fabuła zabiera nas do Nowego Pekinu, gdzie Cinder (uzdolniony cyborg mechanik) spotyka na targu księcia Kaia, który prosi ja o pomoc w naprawie ważnego dla chłopaka androida. Całość fabuły jest fajnie i ciekawie zbudowana. Mamy tu zwroty akcji, które podbijają atrakcyjność opowiadanej historii. Są momenty,...
Całość recenzji: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/94-cinder-merissa-meyer.html

Fabuła zabiera nas do Nowego Pekinu, gdzie Cinder (uzdolniony cyborg mechanik) spotyka na targu księcia Kaia, który prosi ja o pomoc w naprawie ważnego dla chłopaka androida. Całość fabuły jest fajnie i ciekawie zbudowana. Mamy tu zwroty akcji, które podbijają atrakcyjność opowiadanej historii. Są momenty, kiedy fabuła mocno zwalnia, lecz autorka nie pozwala nam na zbyt długie oczekiwanie na druzgocący fakt lub silny zwrot akcji. Świat w którym mamy do czynienia z cyborgami (połączenie ludzi z maszynami), androidami (roboty należące do ludzi, które wykonują ich polecenia) a także samymi ludźmi czy mieszkańcami Księżyca. Jest tu naprawdę sporo nowych aspektów, które przez autorkę są zgrabnie połączone i jasno wyjaśnione. Nie czułam, bym w którymś momencie straciła wątek lub nie wiedziała, o czym aktualnie czytam. W ogóle fajnym pomysłem było wykorzystanie bajki o kopciuszku, która dodała tej opowieści ciut więcej tajemniczości oraz magii.

Wykreowane postacie nie należą do nudny i pozbawionych charakteru. Cinder jest młodym cyborgiem, ale stanowczym. Zna swoje możliwości i nie zawsze kieruje się uczuciami. Twardo stąpa po ziemi i z trudnością opiera się urokowi księcia. Sam Kai jest za to młodym, nieopierzonym władcą, pozbawionym super mocy super władcy. Wiecie o co mi chodzi? Że mimo postawionego mu zadania, chłopak nie mądrzeje z dnia na dzień, lecz powstałe kolejno po sobie wydarzenia kształtują jego charakter i postawę. Szkoda mi Peony i Iko, ale dlaczego, to już dowiecie się jak chwycicie za tą książkę.

Wiecie co, naprawdę podobała mi się ta książka. Zakończenie było dobre, może nie miażdżące, ale na tyle wciągające, że nie dało się odłożyć książki na bok bez jej skończenia. Polecam ją chyba każdemu czytelnikowi w każdym wieku. Nie lubię klasyfikować czytelników na jakieś lata, książki nie powinny być w sumie tak dzielone. każdy czyta to na co ma ochotę w każdym wieku :) Ale uogólniając, książka jest godna uwagi i polecenia. Ja mam już 2 tom na półce i teraz czekam na chwilę, by ponownie wrócić do świata Cinder. Och co to się będzie działo!

pokaż więcej

 
2018-08-08 23:07:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Całość na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/93-ja-zem-jej-powiedziaa-katarzyna.html

Do samych poradników i książek tego typu mam dystans. Jak do tej pory żaden nie wydał mi się napisany zwykłym językiem i poparty prawdziwymi, z życia wziętymi przykładami. Natomiast Katarzyna Nosowska nie "owija w bawełnę" i wszystko wykłada na ławę. Nie ma tu mazgajenia się tylko szczere i proste...
Całość na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/93-ja-zem-jej-powiedziaa-katarzyna.html

Do samych poradników i książek tego typu mam dystans. Jak do tej pory żaden nie wydał mi się napisany zwykłym językiem i poparty prawdziwymi, z życia wziętymi przykładami. Natomiast Katarzyna Nosowska nie "owija w bawełnę" i wszystko wykłada na ławę. Nie ma tu mazgajenia się tylko szczere i proste z życia wzięte przykłady. Co może powodować, że twoje życie traci swoją jakość a w związku pojawiają się coraz to większe zgrzyty. Ja już po samej lekturze czuję się ciut mądrzejsza, a część nawet już wcieliłam w życie. Liczę, że przyniesie to owocne skutki lub ciut poprawi tą jakoś życia.

ie ma sensu tu się na dłużej rozpisywać, bo książka jest naprawdę wspaniałym wskaźnikiem i szczerze ukazuje jak jest. Piosenkarka nie bawi się w smętne opisy tylko daje bezpośredni obraz sytuacji i co wpłynęło na zmianę jej zdania czy podejścia. Nosowskiej aż chce się czytać, nie tylko słuchać. Te mądrości życiowe są jakby babcine, ale takie unowocześnione.

Komu polecam? Zdecydowanie czytelnikom, ktorzy już coś przeżyli w życiu, dla których te rady mają sens. Niestety młodsi czytelnicy mogą te teksty opacznie zrozumieć lub uznać za mało wartościowe. A ta książka zasługuje na uwagę i uznanie, bo nie tylko przeciera nam oczy, ale pozwala wskoczyć na te dobre tory.

Dziękuję Pani Kasiu za tą książkę!

pokaż więcej

 
2018-08-08 16:14:09
Dodała cytat z książki: Goodbye Days
Wiesz, czasami patrzę na półki z książkami i myślę, że pewnego dnia umrę i nie przeczytam ich wszystkich. Mogę przegapić tę najważniejszą i nigdy się o tym nie dowiem.
 
2018-08-07 15:59:11
Autor:

Całość na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/92-goodabye-days-jeff-zentner.html

Macie tak czasami, że opis nie oddaje całego blasku książce, która po przeczytaniu bardzo przypadła Wam do gustu? Ja z "Goodbye days" właśnie tak miałam. Liczyłam na lekki kryminał, a tu proszę poruszająca opowieść o stracie, cierpieniu oraz żałobie. O tym jak wygląda życie kiedy zabraknie w nim...
Całość na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/92-goodabye-days-jeff-zentner.html

Macie tak czasami, że opis nie oddaje całego blasku książce, która po przeczytaniu bardzo przypadła Wam do gustu? Ja z "Goodbye days" właśnie tak miałam. Liczyłam na lekki kryminał, a tu proszę poruszająca opowieść o stracie, cierpieniu oraz żałobie. O tym jak wygląda życie kiedy zabraknie w nim najbliższych ci osób. Do tej pory w myśli wciąż mam te cytaty, które idealnie oddawały klimat sytuacji.

Fabuła zabiera nas do Nashville, gdzie Carver uczestniczy już w trzecim pogrzebie ostatniego z przyjaciół. Wystarczyła jedna wiadomość sms, by życie straciło trzech członków Brygady Sos a czwarty żył z wiecznym poczuciem winy i cierpieniem. Czy spodziewać się tu wartkiej akcji i schematów? Zdecydowanie nie. Ta książka opowiada o tym jak ludzie znoszą utratę najbliższych oraz w jak różnoraki sposób próbują żyć z żałobą. To niesamowite jak odmienne bywają sposoby radzenia sobie ze śmiercią towarzyszy czy członka rodziny. Wszystko zdecydowanie zależy od charakteru i sposobu życia danej osoby. Poruszające w tej powieści jest praktycznie wszystko. To jak Carver musi sobie radzić nie tylko z cierpieniem po śmierci przyjaciół oraz z dręczącym go poczuciem winy jest po prostu smutne i zarazem przerażające. A dlaczego? Ponieważ ten jeden sms może i poniekąd mógł być jednym z licznych powodów, przez które prowadzący Mars stracił skupienie i przestał uważać na drodze. Jednak los nie jest łatwy do przewidzenia i dalsze obwinianie się za tą tragedię nie ma większego sensu. Lecz w trakcie czytania czytelnik może być naocznym świadkiem tego, jak Carver zaczyna przez to poczucie winy zatracać siebie. Jest skłonny wziąć cała winę na siebie byleby odpokutować to co zrobił. Można powiedzieć, że powód błahy, jednak nie oszukujmy się, że telefony pozbawiły ludzi ostrożności i zdrowego rozsądku. To, że Mars sięgnął po ten telefon mogło przyczynić się do wypadku. Często odczytujemy wiadomości podczas jazdy i pozbawiamy się cennych sekund, dzięki którym moglibyśmy dostrzec niebezpieczeństwo.

Książka ukazuje również jak ważną rolę w przeżyciu żałoby mają jednak rodzice, rodzeństwo czy współżałobnicy. dzielenie się bólem z innymi jest ważne, by odzyskać choć ułamek równowagi i nauczyć się życia już bez zmarłego. A nie należy również unikać terapeutów. Może dla wielu okazać się to słabością, ale zdecydowanie polecam także zasięgnąć u terapeuty wsparcia. Jeśli odzyskamy równowagę psychiczną to szybko nauczymy się życia z brakiem najbliższego.

Ta książka jest napisana ku przestrodze dla młodych ludzi, by nie pozbawiali się życia przez telefon. Kontakt będzie zawsze, a to czy odpiszesz po zatrzymaniu się czy w trakcie jazdy ma ogromne znaczenie. Ta wiadomość i te kilka sekund nieuwagi mogą cie zabić. A kilka minut jeśli ktoś odczeka na twoją odpowiedź to serio, nic mu się nie stanie. Doceń swoje życie i nie daj się pozbawić zdrowego rozsądku przez technologię.

Będę polecać tę książkę każdemu. Jak dla mnie to pozycja, która przewartościowuje trochę naszą wewnętrzną hierarchię. Czuję, że czas kilka rzeczy przesunąć, by nie utracić tych najważniejszych chwil swojego życia.

pokaż więcej

 
2018-07-30 13:45:21
Autor:

Całość na blogu:http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/91-fandom-anna-day.html

Fabuła książki rozpoczyna się na Comic Con na którym Violet wraz z przyjaciółmi miała w końcu poznać aktorów z ulubionego filmu "Taniec na szubienicy". I własnie tam, nagle, cała grupa przenosi się do świata tej oto powieści i na ich oczach (nawet powiem, że przez nich) ginie główna bohaterka. Co teraz z fabułą...
Całość na blogu:http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/91-fandom-anna-day.html

Fabuła książki rozpoczyna się na Comic Con na którym Violet wraz z przyjaciółmi miała w końcu poznać aktorów z ulubionego filmu "Taniec na szubienicy". I własnie tam, nagle, cała grupa przenosi się do świata tej oto powieści i na ich oczach (nawet powiem, że przez nich) ginie główna bohaterka. Co teraz z fabułą "Tańca na szubienicy"? Niestety musi toczyć się dalej, a w rolę Rose wkracza Violet. Ogólnie czułam na początku, że sam pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Takiej książki jeszcze nie czytałam. By wrócić do domu bohaterowie muszą doprowadzić do zakończenia książki, zapętlić fabułę. Jednak wraz z kolejnymi stronami miałam wrażenie, że ta historia jest ciągnięta na siłę. Mimo, iż autorka chciała z Violet zrobić bohaterkę, to ostatecznie miałam wrażenie, że stworzyła męczennicę. I właśnie w tym momencie jeszcze bardziej zaczęłam przecierać oczy ze zdumienia. Wyjaśnienie tej teleportacji było jak dla mnie - słabe. Podejrzewam, że autorka po prostu za mocno popłynęła i chciała zrobić wielkie wow, ale dla mnie wyszło to po prostu kiepsko. I nie ukrywam, że porównań do Katniss (Igrzyska śmierci) oraz Tris (Niezgodna) było naprawdę sporo, mimo, iż autorka starała się naginać fabułę tak, by nikt nie odczuł sporej dozy inspiracji jaką z tych trylogii Anna Day wykorzystała.

Jak wykreowani bohaterowie? Jak już wspomniałam, Violet jest dziwna bohaterką. Widać, że autorka chciała zrobić z niej superbohaterkę, która walczy o dobro innych kosztem swojego życia, ale czułam, że w kilku sytuacja Vi prosi się o kłopoty i pcha tam, gdzie nie powinna. Kathy i Alice to dobre przyjaciółki Violet, jednak skrajnie od siebie różne. Zdecydowanie przypadła mi do gustu Kathy :) I nie można zapomnieć o bracie Vi - Nicku. Fajny i mądry chłopak. Dzięki niemu wiele scen nabierało kształtu, miały sens.

Podsumowując, nie ukrywam, że mnie ta książka średnio zadowoliła. Czytam sporo fantasy i nowe motywy i pomysły staram się dokładnie analizować i rozkładać na czynniki pierwsze. Tu widać niedociągnięcia, ciężko mi było wkręcić się bez pamięci w fabułę. Czy polecam? Osobom, które czytają mało fantasy albo zwykle jako odskocznię od innych gatunków - tak. Natomiast osobom, które chciałyby zacząć przygodę z fantasy zdecydowanie odradzam, tak jak i fanom ego gatunku.

pokaż więcej

 
2018-07-19 23:35:57
Cykl: Z popiołów (tom 3)

Całość na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/90-z-nicosci-martyna-senator.html

Poprzednie dwie części tej serii skradły moje serce, więc z niecierpliwością oczekiwałam na tom trzeci, w którym główną rolę odgrywa tatuażysta Kuba oraz tajemnicza Elza. Nie ukrywam, że postać Kuby w poprzednich częściach mnie nurtowała i aż klasnęłam w dłonie z radości, gdy usłyszałam, że i on otrzyma...
Całość na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/90-z-nicosci-martyna-senator.html

Poprzednie dwie części tej serii skradły moje serce, więc z niecierpliwością oczekiwałam na tom trzeci, w którym główną rolę odgrywa tatuażysta Kuba oraz tajemnicza Elza. Nie ukrywam, że postać Kuby w poprzednich częściach mnie nurtowała i aż klasnęłam w dłonie z radości, gdy usłyszałam, że i on otrzyma od Martyny Senator swoją książkę.

Fabuła książki zabiera nas ponownie do dobrze znanego czytelnikom Martyny Senator, Krakowa. Kuba mieszka wraz z Michałem i właśnie skończył studia na kierunku prawa. Niestety mimo obranej drogi jaką chłopak wybrał, jego ojczym nie może sobie z tym poradzić i zmusza go do złożenia dokumentów na aplikację. I tu zaczynają się schody w ich relacji, Kuba pragnie oddać się pasji i nadal tatuować. Nagle na jego drodze staje Elza, która owiana tajemnica pragnie jak najszybciej uciec do Krakowa i zacząć nowe życie. Sami możecie sobie już dopisać, że coś między tym dwojgiem zacznie kiełkować. I uwierzcie mi lub nie, ale mimo takiej pewności jak się książka skończy to sposób w jaki cała historia jest opisana oraz akcja nie pozwalają się od tej pozycji oderwać. Pochłonęłam ją w dwa dni i to z wielkimi przerwami, więc podejrzewam, że kilka godzin by mi lekko wystarczyło na jej skończenie. Niesamowita i wciągająca! Serio, pokochacie Kubę jeszcze mocniej za tą część.

Sami bohaterowie, to jak już możecie wyżej przeczytać, przypadli mi bardzo do gustu. Nie sposób nie polubić Kubę, który jest niesamowicie zdolnym facetem i totalnie oddanym swojej pasji. Elza jest również zdolną dziewczyną, ale bardzo tajemniczą i chyba za bardzo skrzywdzoną przez los, co niestety doprowadza do wielu trudnych do wyjaśnienia sytuacji.

Jak już wiecie po przeczytaniu poprzednich recenzji książek Martyny Senator (mam nadzieję, że to zrobiliście) to jesteście świadomi tego jak bardzo lubię jej styl pisania i jak gładko człowiek potrafi się dzięki jej opisom wczuć w całą sytuację w jakiej w danej chwili znajdują się bohaterowie. Cytatów, które chwytają za serce oczywiście jest tak wiele, że całość stanowi swoisty cud, który wypłynął spod pióra autorki.
Martyna Senator w swoich książkach nie boi się poruszać tematów trudnych i ukazywać jaki wpływ na człowieka mają sytuacje dosłownie bez wyjścia. Kiedy bohater musi wybrać pomiędzy złem i tym gorszym złem. Decyzje są trudne i często niosą ze sobą ogromne konsekwencje.

Podsumowując, mimo, iż "Z nicości" jest zaliczane do New adult to czuję, że ta książka jest zdecydowanie dla każdego czytelnika. Ukazuje świat w sposób prosty i jakże realny! Czułam w wielu chwilach, że te klika zdań wyczytanych z tej powieści idealnie wkomponowuje się w moje życie. Przypadek, nie sądzę. Gorąco polecam całą serię, nie zawiedziecie się! Wyniesiecie z tych książek wiele dobrego dla siebie i nauczycie się wielu cennych i ważnych rzeczy.

pokaż więcej

 
2018-07-18 20:22:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy, Posiadam, Ulubione
Cykl: Szklany Tron (tom 5.5)

Całość recenzji: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/89-wieza-switu-sarah-j-maas.html

Na początku warto wspomnieć, iż jest to tom 5.5 serii "Szklany tron", nie jak twierdzono ostatni. W tej książce bliżej poznajemy postać Chaola i Nesryn oraz cel ich wspólnej misji do miasta Antica. Po wydarzeniach z 4 tomu serii dwójka postaci wyrusza z wielką nadzieją do tego miasta, licząc na...
Całość recenzji: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/08/89-wieza-switu-sarah-j-maas.html

Na początku warto wspomnieć, iż jest to tom 5.5 serii "Szklany tron", nie jak twierdzono ostatni. W tej książce bliżej poznajemy postać Chaola i Nesryn oraz cel ich wspólnej misji do miasta Antica. Po wydarzeniach z 4 tomu serii dwójka postaci wyrusza z wielką nadzieją do tego miasta, licząc na uzdrowienie Chaola i zdobycie cennej armii dla Aelin. Nie ukrywam, że po ich przyjeździe nic nie jest proste i łatwe tak jak założono na początku.
To kolejna książka Maas, która przekracza objętościowo 800 stron. Uwielbiam jej książki za to, bo nie muszę tak szybko rozstawać się ze stworzonym przez autorkę światem! Jednak nie ukrywam, że 1/3 książki początkowo była po prostu zwykła. Ciężko było wgryźć się w fabułę i odnaleźć sens stworzenia tego pół tomu. Lecz patrząc teraz na tą książkę po przeczytaniu całości, już wiem, czemu autorka na taki zabieg się zdecydowała. Po prostu ilość tych informacji była wręcz pomocna w dalszym przebiegu wydarzeń.

Nie uwierzycie jak ciężko pisać o tej książce nie używając ani jednego spoilera. Bo wierzcie mi lub nie, w niej jest tyle istotnych informacji dla całości serii, że wciąż trzęsie mnie w środku. Jeśli zastanawiałeś/zastanawiałaś się nad przeczytaniem tego pół tomu, to już przestań myśleć i CZYTAJ!

Uprzedzam jednak, że w tym pół tomie jest mało o samej Aelin, Rowanie i innych bohaterach "Szklanego tron", istnieją oni jedynie we wspomnieniach Chaola i Nesryn oraz opowieściach innych bohaterów jakich poznacie we "Wieży świtu".

Całość opisanej historii jeszcze bardziej nakręca przed ostatnim tomem tej serii. Ja na samą myśl o zakończeniu "Szklanego tronu" drepczę jak głupia i odliczam do polskiego wydania, które niestety może pojawić się dopiero ok. lutego 2019 roku. Serio serio!

Podsumowując, ten tom wnosi naprawdę wiele do fabuły i bez przeczytania go może wam kilka istotnych faktów umknąć. Wiec polecam zaopatrzyć się szybko w egzemplarz "Wieży świtu" i uciec w intrygujący i wciągający świat serii "Szklanego tronu"!

pokaż więcej

 
2018-07-10 19:35:43
Autor:
Cykl: Złotowidząca (tom 1)

całość opinii: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/07/88-zotowidzaca-ucieczka-rae-carson.html

Fabuła książki zabiera nas do czasów u schyłku XIX wieku, gdzie Ameryką wstrząsa gorączka złota. Każdy chce zdobyć coś dla siebie, więc wielokrotnie podejmują mrożące krew w żyłach decyzje. Są morderstwa i grabieże. Świat po prostu w tym szaleństwie zaczyna obracać się do góry nogami. Kiedy Lee...
całość opinii: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/07/88-zotowidzaca-ucieczka-rae-carson.html

Fabuła książki zabiera nas do czasów u schyłku XIX wieku, gdzie Ameryką wstrząsa gorączka złota. Każdy chce zdobyć coś dla siebie, więc wielokrotnie podejmują mrożące krew w żyłach decyzje. Są morderstwa i grabieże. Świat po prostu w tym szaleństwie zaczyna obracać się do góry nogami. Kiedy Lee spotyka coś okropnego, postanawia uciec od prześladowcy ku życiu w dostatku. Bo w końcu wyczuwa złoto, a każdy chciałby mieć taką cenną osobę pod swoją władzą. Po drodze spotyka wielu ludzi, którzy równie mocno pragną zacząć życie od nowa. W tej kilkumiesięcznej tułaczce przez całą Amerykę bohaterkę wraz z nowo poznanymi spotyka wiele trudności, a także nie są w stanie uciec od smutnego losu.
Ta cała historia Lee, mimo, iż ma podłoże fantasy, pozwala czytelnikowi spojrzeć na historię z innego punktu widzenia. Niestety kilkumiesięczna podróż wiązała się z wieloma nieprzyjemnościami. To były czasy kiedy nikt nawet nie miał pojęcia, że kiedyś światem zawładną nowinki technologiczne. A samochody, by w tej podróży bardzo się przydały. Ciężkie trasy przejazdowe, pogoda, choroby, Indianie i inne czynniki znacznie wpływały na jakość przebywanej przez bohaterów trasy. Ta powieść udowadnia, że zmiany w życiu nie następują od razu, lecz są długim procesem najeżonym wieloma przeszkodami. Przetrwają tylko Ci, którzy są najsilniejsi.

Główna bohaterka jest wspaniałą postacią, pełną odwagi i samozaparcia. Potrafi trzeźwo dedukować i nie tak łatwo ulega emocjom. Jest dzielna i wytrwała. Wie jak wiele musiała poświęcić, by dotrzeć do tego momentu w którym się znalazła. Wspaniała postać, udowadniająca, że walka o swoje marzenia mimo trudności, przyniesie w końcu wyczekiwane owoce.

Historia jaką uraczyła nas główna bohaterka, jest ciekawa i porywająca. Trudno odłożyć książkę choć na moment. Tą trudną podróżą się żyje i z drżeniem serca obserwuje wydarzenia jakie mają miejsce w fabule. Komu polecam? Zdecydowanie młodzieży! Książka niesie ze sobą wiele wartości i pozostawia w sercu swój ślad. Dla mnie ta historia stanowiła fascynującą odskocznię od zaawansowanego fantasy czy ckliwego romansu. Dość wysoko plasuję ją w swojej hierarchii książek do polecenia.

A niebawem zaczynam 2 tom "Schronienie"! ♥

pokaż więcej

 
2018-07-10 19:34:57
Ma nowego znajomego: red davenport
 
2018-07-07 23:34:52
Ma nowego znajomego: Beata
 
Moja biblioteczka
537 118 739
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (42)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (424)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd