fulmir 
Na LC od stycznia 2013.
32 lat, mężczyzna, Kraków, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę i 2 cytaty, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-12 15:36:49
Ma nowego znajomego: EdytaDe
 
2018-12-12 15:22:08
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-12 14:04:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał skandynawski
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 4)

Camilla Lackberg to jedna z moich ulubionych autorek kryminałów skandynawskich. Wiem, że może czasem czepiałem się szczegółów dotyczących jej książek, ale całościowo oceniam je pozytywnie. "Ofiara losu" to kolejna (chyba czwarta) z serii o Fjallbace. Moim zdaniem jest to całkiem niezły utwór. To nie tylko inteligentny i dobrze przemyslany kryminał, ale również wzruszająca powieść obyczajowa.
W...
Camilla Lackberg to jedna z moich ulubionych autorek kryminałów skandynawskich. Wiem, że może czasem czepiałem się szczegółów dotyczących jej książek, ale całościowo oceniam je pozytywnie. "Ofiara losu" to kolejna (chyba czwarta) z serii o Fjallbace. Moim zdaniem jest to całkiem niezły utwór. To nie tylko inteligentny i dobrze przemyslany kryminał, ale również wzruszająca powieść obyczajowa.
W tym tomie sagi Patrick Hedstrom musi zbadać sprawę kobiety, która zginęła w wypadku samochodowym i która upozorowana została na samobójstwo. Wkrótce przybywa ofiar a Patrick nie może się oprzeć wrażeniu, że to dzieło seryjnego mordercy.
Dodatkowym samaczkiem jest fakt, że w miasteczku kręcone jest reality show, w którym biorą udział "gwiazdy" znane ludziom z małego ekranu z innych tego typu programów. Każdy z uczestników wyróznia się czymś innym lecz nie sąto bynajmniej pozytywne cechy. Oprócz tego zbliża się data ślubu Eriki i Patricka i przygotowania idą pełną parą. KIm jest tytułowa ofiara losu?
Lektura książki mimo nudniejszych fragmentów, sprawiła mi niemałą przyjemność. Warto zauważyć, że autorka nie epatuje na siłę przemocą. Oprócz zbrodni znajdziemy tu także dobro, ciepło i miłość. Niweluje to drastyczność niektórych scen, które jako, że to kryminał muszą być opisane. Pani Camilla po mistrzowsku pożeniła powieść obyczajową z kryminałem i dlatego ją polecam. Ocena bardzo dobra.

pokaż więcej

 
2018-12-10 14:03:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lincoln Rhyme (tom 7)

"Zegarmistrz" to kolejna po "Tańczącym Trumniarzu" powieść kryminalna jaką dane mi było przeczytać i w której bohaterami są: niepełnosprawany kryminalistyk Lincoln Rhymes i jego rudowłosa partnerka, policjantka Amelia Sachs. Ściśle rzecz biorąc Lincoln to tetraplegik czyli ktoś kto sparaliżowany jest od ramion w dół. Natomiast Amelia jest jego oczami, uszami i nogami na miejscach przestępstw.... "Zegarmistrz" to kolejna po "Tańczącym Trumniarzu" powieść kryminalna jaką dane mi było przeczytać i w której bohaterami są: niepełnosprawany kryminalistyk Lincoln Rhymes i jego rudowłosa partnerka, policjantka Amelia Sachs. Ściśle rzecz biorąc Lincoln to tetraplegik czyli ktoś kto sparaliżowany jest od ramion w dół. Natomiast Amelia jest jego oczami, uszami i nogami na miejscach przestępstw. Mimo swojej nie[erawności Lincoln jest bardzo wymagający w stosunku do siebie jak i do innych. Natomiast fakt, że Amelia jest jego partnerką zarówno w życiu jak i w pracy nie stanowi dla niej bynajmniej taryfy ulgowej a wręcz przeciwnie.
Tym razem duet Rhymes-Sachs rozpracowuje seryjnego mordercę ochrzczonego właśnie Zegarmistrzem. Jego pseudonim po części bierze się stąd. że na każdym miejscu zbrodni pozostawia zegar a po części z tego, że jest bardzo skrup[ulatny i dokładny w tym co robi a swoje zbrodnie planuje z iście zegarmistrzowską precyzją. Pilnuje przy ty,. aby nie zostawiać na miejscu zbrodnie żadnych sladów. Czy słynny duet rozpracuje Zegarmistrza?
Kolejny raz trafiłem na dobry kryminał na przyzwoitym poziomie. Wartka akcja i zaskoczenia gwarantowane. Ogólnie jestem zadowolony z lektury, chociaż rozczarowało mnie zakończenie, które pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi co zaliczam na minus. Ocena dobra.

pokaż więcej

 
2018-12-04 15:41:05
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-04 14:54:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-01 20:47:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, John Grisham
Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie powieści". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Bardzo sympatyczna książeczka. „Ostatni sędzia” to thriller prawniczy, którego miejscem akcji jest senne i leniwe południe USA lat 70-tych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem jest młody reporter, który świeżo po szkole przyjeżdża do Clanton i przejmuje tamtejszą gazetę by pisać o życiu w tym miasteczku. Wydawać by się mogło, że dzieje się w nim niewiele i właściwie nie ma o czym pisać, aż do... Bardzo sympatyczna książeczka. „Ostatni sędzia” to thriller prawniczy, którego miejscem akcji jest senne i leniwe południe USA lat 70-tych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem jest młody reporter, który świeżo po szkole przyjeżdża do Clanton i przejmuje tamtejszą gazetę by pisać o życiu w tym miasteczku. Wydawać by się mogło, że dzieje się w nim niewiele i właściwie nie ma o czym pisać, aż do dnia gdy ktoś brutalnie gwałci i morduje Rhodę Kassellaw, obywatelkę Clanton i młodą wdowę. Oskarżenie od razu pada na Dannyego Padgitta, miejscowego cwaniaczka i drobnego oszusta. Czy rzeczywiście jest winny? A jeśli tak to czy zostanie sprawiedliwie osądzony i dostanie karę na jaką zasłużył?
Bardzo dobra powieść. Oczywiście nie jest to książka na miarę „Firmy” czy „Raportu Pelikana” tego samego autora a jednak uważam, że warto ją przeczytać. Choćby dlatego, aby zanurzyć się w senny klimat amerykańskiego południa i przez chwilę poczuć się obywatelem Clanton, który razem z głównym bohaterem obserwuje rozwój wypadków. Jest to powieść bardzo relaksująca, choć nie brak w niej drastycznych momentów. Mimo, że akcja toczy się raczej niespiesznie to nie brakuje jej zwrotów i zakończenia, które zaskakuje. Jako, że mam słabość do tego pisarza gwiazdka więcej. Ocena bardzo dobra.

pokaż więcej

 
2018-11-30 19:12:01
Ma nowego znajomego: Estera
 
2018-11-30 19:10:27
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-28 15:32:52
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-28 14:40:07
Ma nowego znajomego: Aleksandra
 
2018-11-28 14:39:49
Ma nowego znajomego: Paweł
 
2018-11-26 14:24:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Jako, że tym razem trafiłem na książkę typu "dwa w jednym" postaram się napisać po kilka słów na temat każdej powieści osobno.
"Biały Kieł" to przepiękna opowieść o wilku wędrującym gdzieś przez śniegi Alaski i Kanady. Swój przydomek Biały Kieł zyskał dzięki nieskazitelnej bieli jego zębów. Poznajemy go właściwie od samego początku, czyli od momentu narodzin. Początkowo wilczek jest bardzo...
Jako, że tym razem trafiłem na książkę typu "dwa w jednym" postaram się napisać po kilka słów na temat każdej powieści osobno.
"Biały Kieł" to przepiękna opowieść o wilku wędrującym gdzieś przez śniegi Alaski i Kanady. Swój przydomek Biały Kieł zyskał dzięki nieskazitelnej bieli jego zębów. Poznajemy go właściwie od samego początku, czyli od momentu narodzin. Początkowo wilczek jest bardzo słaby i mało zaradny tak, że cały czas trzyma się blisko matki wilczycy. Kiedy jednak pewnego dnia ta zostaje mu siłą odebrana musi dojrzeć i to w błyskawicznym tempie. Wkrótce staje się śmiertelnie niebezpiecznym drapieżnikiem, któremu nie straszne żadne zwierzę ani człowiek. Dodatkowo w stosunku do ludzi jest bardzo nieufny i trzeba mieć dużo cierpliwości aby wyrobić sobie u niego posłuch. Czy ktoś na ten posłuch zasłuży?
BK to kolejna powieść Jacka Londona, która potwierdza klasę mistrza. Jest napięcie, rozmach i wnikliwa analiza psychiki zwierzęcia, która okazuje się być w wielu punktach podobna do psychiki człowieka. Jest to choćby instynkt przetrwania w trudnych warunkach.
Jest to moim zdaniem bardzo dobra i bardzo piękna proza i dlatego pragnę ją polecić. Ocena bardzo dobra.
"Bellew Zawierucha" opowiada natomiast o redaktorze gazety, który pewnego dnia rzuca wszystko i wyjeżdża na daleką północ, do Klondike zwabiony panującą tam gorączką złota. Bellew nigdzie nie zagrzewa na długo miejsca i dlatego zyskuje sobie przydomek Zawierucha. O jego barwnych przygodach czytałem z dużym zainteresowaniem a dzieje się w tej książce sporo. Zawierucha m.in. jest tragarzem, prowadzi interesy, gra w ruletkę, bierze udział w wyścigach psich zaprzęgów, handluje jajkami oraz przemierza bezkresne tereny Alaski.
BZ to mniej znana powieść Londona co nie znaczy, że gorsza. Jest to wyśmienita proza, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Pisarz przybliża nam sylwetkę człowieka- wagabundy jaki sam po trochu był i dlatego powieść jest tak interesująca. Jest to też klasyka dlatego warto ją poznać. Polecam z całego serca. Ocena bardzo dobra.

pokaż więcej

 
2018-11-26 14:21:25
Ma nowego znajomego: Zuell_Zuell
 
2018-11-21 14:40:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Jack Ryan (tom 8) | Seria: Fabryka Sensacji
 
Moja biblioteczka
664 357 13639
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (128)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (18)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd