Gwiazdozbiór

Cykl: Julia Krawiec (tom 3) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ag2S

Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

gwiazdka | 2019-09-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 2019 rok

Moim zdaniem „Gwiazdozbiór” to powieść mocno przegadana. Podobał mi się wątek kryminalny, trudny do odgadnięcia, bo nie było nawet jednej podpowiedzi o istnieniu tego człowieka, wiec ciężko wtedy wytypować sprawcę. Ale ta część lektury była ciekawa. Za to dużym minusem była część obyczajowa, drętwa, nudna, przegadana, a niektóre postacie, takie jak Emilia wykreowane na idiotki. No i Mao obchodziło mnie życie erotyczne tej czy innej aspirantki. Dlatego też ocena całościowa zatrzymała się gdzieś w okolicy dobrej. Bo i język nie zachwyca, a liczba stron przeszkadza.

Kate | 2019-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Poddaję się i dalej nie czytam . Przemyślenia filozoficzno-psychologiczne bohaterów na tle morderstw dzieci .Szkoda czasu

grzesiek361 | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

III tom z udziałem komisarz Julii Krawiec. Wszystko wskazuje na to, że życie Julii wreszcie nabierze smaku. Z doktorkiem jest w ciąży, przyszły tatuś planuje zaręczyny i kupno domu. W pracy jednak stres, ktoś zabija dzieciaki z częstotliwością 8 dni - kolejna ofiara. Rozwiązanie sprawy i znalezienie mordercy, to klucz do awansu i powrót do Warszawy. Poza tym, że czyta się fajnie, żadna rewelacja. Z braku laku - idą wakacje.

anielica | 2019-02-16
Przeczytana: luty 2019

ostatnie spotkanie z Julią Krawiec - nieustępliwą, upatrą panią komisarz. Szczerze powiedziawszy czuję lekki niedosyt, a zakończenie trochę mnie rozczarowało...po cichu liczyłam na happy end.

mi11ki | 2019-02-13
Przeczytana: 15 marca 2017

Marta Zaborowska była pierwszą polską autorką, po której książki sięgnęłam- przez przypadek zresztą- i nie żałuję. Pisze niesamowicie, jej książki do końca trzymają w napięciu a zakończenie zawsze zaskakuje. Bohaterowie są ciekawi, przez co czyta się bardzo przyjemnie. Dzięki tej autorce zaczęłam doceniać polskich pisarzy. Polecam wszystkie części z Julią Krawiec. Resztę muszę dopiero "wziąć na tapetę".

Eli1605 | 2019-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moim zdaniem najlepsza książka cyklu o pani detektyw Julii Krawiec. Pomysł na fabułę interesujący. Akcja może nie pędzi na łeb, na szyję ale skutecznie posuwa się do przodu. Szkoda mi tylko, że autorka znowu szablonowo zniszczyła policjantce życie prywatne. Zabiła jej nienarodzone jeszcze dziecko i miłość życia. Nie rozumiem dlaczego w kryminałach policjanci, detektywi niemalże zawsze nie mają życia prywatnego. Przecież to też ludzie. I za to odejmuje jednego plusika.

Marek Es | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Wciągnęła mnie. Zaborowska ma w sobie dar opowiadania i tworzy niezłe intrygi.

Poprzednie dwie części o detektyw Julii Krawiec bardzo mi się podobały.
Niestety "Gwiazdozbiór" jest tylko dobry i mimo wielu wątków czasami nudny.
Do tego bardzo smutny i przytłaczający ludzkimi nieszczęściami.
Bardzo nie lubię gdy ofiarą morderstw są małe dzieci.Uzdolnione ale w pewnym sensie kalekie a do tego ich znikniecie nie było zauważane przez rodzinę.
Julia i jej zespół próbują odnaleźć mordercę , zanim nie dojdzie do kolejnego zabójstwa.
I to cały wątek sensacyjny. Morderstwa i śledztwo potraktowane są bardzo skrótowo, poprawnie ale nic więcej bez żadnych emocji czy wielkiego "wow". Bardzo wolna akcja i dopiero pod koniec jakieś napięcie i coś zaczyna się dziać.
Większość powieści stanowi wątek obyczajowy, dotyczący życia prywatnego Julii, jej kolegów z policji a także rodzin zamordowanych dzieci. Tylko to wszystko jest strasznie przegadane i nic nie wnosi do całej akcji.
Chyba w pewnym momencie autorce zabrakło pomysłu na dalszą intrygę, bo nagle wprowadziła bardzo...

Urszula | 2018-04-25
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

sporo nieścisłości - takie sobie, czytałam już lepsze...

agata | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Trzecie spotkanie z detektyw Julią Krawiec.
Zespół, w którym pracuje kobieta dostaje zawiadomienie o odnalezieniu zwłok chłopca. Okazuje się, że był on uczniem szkoły dla wybitnie zdolnych osób. Chłopak był świetnym pianistą i miał niedosłuch. Po pewnym czasie giną wybitnie zdolna gimnastyczka z wadą wzroku i tancerka z wadą postawy. Oprócz niepełnosprawności ofiary łączy jedno-bieda. Czyżby ktoś chciał „oczyścić” szkołę ze słabszych jednostek?
Julia musi odpowiedzieć na to pytanie zanim zginie kolejne dziecko. Pracy nad sprawą nie ułatwia jej fakt, że jest w ciąży z Arturem Maciejewskim. Czy wreszcie jej życie osobiste się ustabilizuje?
Michalina Bodnar, asystentka detektyw Krawiec, nawiązuje kontakt z siostrą Szymona-pierwszej ofiary seryjnego mordercy. Czy dziewczyna będzie chciała pomóc w śledztwie?
W między czasie, policjantka otrzymuje propozycje awansu i przenosin do Warszawy. Spełnia się jej...