Bartek Dobroch

Polski dziennikarz, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Publikuje również w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku” i „Polityce”. Otrzymał nagrodę Pióro Nadziei Amnesty International 2009 za naj... Polski dziennikarz, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Publikuje również w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku” i „Polityce”.

Otrzymał nagrodę Pióro Nadziei Amnesty International 2009 za najlepszy tekst o prawach człowieka w prasie polskiej (cykl trzech tekstów o losie tybetańskich uchodźców w Indiach i Nepalu opublikowanych w „Tygodniku Powszechnym” i „Polityce”). Nominowany do najważniejszej polskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press 2010 w kategorii wywiad za wywiad z nestorami ratownictwa tatrzańskiego, Janem Krupskim i Józefem Uznańskim: „Jak chodzi o lawiny, to nie ma mądrych”, opublikowany w „Gazecie Wyborczej”.

Przewodnik tatrzański i autor książek o tematyce górskiej: „Broad Peak. Niebo i piekło” (2014) i „Artur Hajzer. Droga słonia” (2018).
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Artur Hajzer. Droga słonia
Artur Hajzer. Droga słonia
Bartek Dobroch

7,47 (218 ocen i 42 opinii)
Artur Hajzer. Droga słonia
Pierwsza biografia Artura Hajzera, twórcy programu „Polski himalaizm zimowy”. Zima na Annapurnie, prawie 7000 m n.p.m. Krzysztof Wielicki sprowadza wyczerpaną Wandę Rutkiewicz do bazy. Artur Hajzer i...
czytelników: 604 | opinie: 42 | ocena: 7,47 (218 głosów)
Broad Peak. Niebo i piekło
Broad Peak. Niebo i piekło
Bartek Dobroch, Przemysław Wilczyński

7,77 (868 ocen i 114 opinii)
Broad Peak. Niebo i piekło
Czy wraz z tragedią na Broad Peak kończy się w Polsce himalaizm, jaki znaliśmy dotychczas? Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, analizując krok po kroku najważniejsze wydarzenia podczas polski...
czytelników: 1833 | opinie: 114 | ocena: 7,77 (868 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
1196
1051
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (1212)

Cytaty tego autora (13)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
5 pytań do czytelnika – Bartosz Bosacki

Plebiscycie Książka Roku 2018 głosują wszyscy, którzy lubią czytać. Namówiliśmy zaprzyjaźnionych znanych czytelników, by odpowiedzieli na kilka pytań i podzielili się z nami refleksjami na temat ulubionych książek. Dziś odpowiada piłkarz Bartosz Bosacki.


więcej
Najpierw książka, potem film – zapowiedzi

W naszym wtorkowym kąciku filmowym tym razem mamy dla Was trochę polskich propozycji. Film na podstawie wyprawy z 2013 roku na Broad Peak, którą żyła cała Polska, oraz serial na podstawie książek Ałbeny Grabowskiej. A to dopiero początek naszych wtorkowych newsów. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd