Ekstremalnie. Poradnik treningowy

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Ćwicz z legendarnym szturmowcem GROMu! Przygotuj się do selekcji z NAVAL-em! Kiedyś był w tym samym miejscu co Ty teraz. Ślusarz – spawacz z Raciborza, który marzył o przejściu selekcji do najbardziej elitarnej polskiej jednostki. Jakie ćwiczenia pomogły mu pokonać setki pozornie silniejszych i bardziej wytrzymałych kandydatów? Albo zrób to po prostu dla siebie! Zadbaj o swoją formę z tym...

Ćwicz z legendarnym szturmowcem GROMu!

Przygotuj się do selekcji z NAVAL-em!

Albo zrób to po prostu dla siebie!

Zadbaj o swoją formę z tym niezwykłym przewodnikiem. Jeden z najsprawniejszych ludzi w Polsce ćwiczy w domowych warunkach, używając takich samych sprzętów jak Ty. Ale nikt lepiej od niego nie wytłumaczy Ci jak to robić DOBRZE.

Forma, dieta, sukces

Słowa a czyny. Psychika. Pewność siebie. Motywacja. Nawadnianie. Właściwa dieta. Efektywność ćwiczeń. Praktyczne porady w jaki sposób dostać się do GROM albo innych jednostek specjalnych. Albo po prostu – jak zyskać formą godną szturmowca!

Podejmiesz wyzwanie?

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9481

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9481

Book_and_caffeine | 2019-09-01
Na półkach: Przeczytane, Wojsko

"To jest ta chwila, w której w głowie masz mieć swój cel! Tylko on pomoże ci zagłuszyć wewnętrzny głos, który będzie kazał Ci się poddać"

Kiedy byłam młodsza uwielbiałam oglądać w tv program "selekcja". Zawsze podziwiałam tych wytrwałków, którzy ledwo żywi po kilku dniach morderczej wędrówki docierali do mety. Prócz tego że byli niesamowicie zahartowani to posiadali jeszcze ogromną motywację i żelaznego ducha bojowego, który trzymał ich psychę w ryzach. Chociaż było tam też sporo takich, którzy mimo predyspozycji fizycznych odpadali bardzo szybko.

"Ekstremalnie" to poradnik dla osób, którzy wiedzą czego chcą a tym czymś jest dostanie się do elitarnej służby gdzie trafiają tylko najlepsi z najlepszych. A żeby tam trafić najpierw trzeba przejść morderczą selekcję.
Naval w swojej książce prócz wskazówek dotyczących wzmocnienia ciała duży nacisk kładzie na motywację psychiczną od której zależy najwięcej. Ciało można wytrenować, mięśnie rozbudować, siłę wzmocnić ale to co napędza...

PETRUS | 2019-08-28

Witam
Niniejsza pozycja jest cienką broszurką lub raczej albumem z ładnymi zdjęciami i zaledwie kilkoma ciekawostkami dot. jednostek specjalnych.
Jeżeli macie nadzieję poznać "mega sekretne" sposoby treningowe komandosów, to przeżyjecie rozczarowanie. Proponowany zestaw ćwiczeń zna każdy, kto choć raz otarł się o siłownię, biegał lub szukał w sieci sposobu na poprawienie tężyzny fizycznej.
Jeżeli zaś, książka ma was zmotywować do wzięcia się za siebie, to owszem jest na to spora szansa, gdyż wszystko jest przedstawione bardzo przystępnie.

Czy warto kupić?
Autor zapytany o to przez kolegę odpowiedzial:
" ...ale wcale nie musisz jej kupować".
Ja powiem tak: idźcie do księgarni, przejrzyjcie i sami zdecydujcie.

anghell | 2019-08-24

Nie umiem wystawić oceny. Z bardzo prostej przyczyny - jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne, które to są głównym tematem tej książki, jestem totalnym laikiem i nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy sugestie autora są przydatne, czy też nie.
Wiem za to, w jakiej formie zostały podane. Ano w formie tak przystępnej, że nawet totalny żółtodziób (no dobra, nie taki totalny, rok temu robiłem przygotowanie fizyczne według zaleceń Armii Brytyjskiej) potrafi się w tym odnaleźć i nawet, może leciuteńko, zainspirować.
Ale głównym powodem, dla którego czytam książki od Navala jest jego storytelling. I tutaj także przemycił parę historii, utrzymanych w jego stylu. Są miłym przemyceniem.
Podobnie jak i bardzo przydatny, choć niestety niesamowicie krótki, jest rozdział z perspektywy psychologa jednostki. Szkoda, że przygotowaniu mentalnemu poświęcono tak mało miejsca, chętnie bym się dowiedział, czy chociaż moja wiedza mnie kwalifikuje (bo sprawność fizyczna na pewno nie).
Pochwalić należy wydanie....

Betty | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Cieniutka, taka na jedno popołudnie.
Ale jeśli chodzi o treningi, to nic nowego się nie dowiedziałam. Natomiast wzbogaciłam wiedzę (która swoją drogą byłą żadna) na temat jednostek specjalnych. W życiu nie słyszałam o NILu czy GROMie. Teraz przynajmniej już wiem co to jest.

herodot83 | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Z punktu widzenia wiedzy dotyczącej treningu to książka specjalnie nic nie wnosi, powiedziałbym wręcz, że nadrabia szatą graficzną. Pozycja wpisuje się w mit jednostki specjalnej, mam wrażenie że jest to solidny pretekst, aby przekonać marzącego o przejściu selekcji czytelnika do kupna. Książkę zamówiłem w przedsprzedaży, licząc na konkretną dawkę wiedzy albo przynajmniej na ciekawe jej uzupełnienie. Niestety zawiodłem się.

Bartosz | 2019-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Jeżeli chcesz zostać komandosem czy żołnierzem jakiejkolwiek jednostki specjalnej, to ta książka jest twoją przepustką.

Autor głównie zwraca się do ludzi, którzy wiążą przyszłość ze służbą mundurową. Jednak na szczęście nie zapomina o cywilach. Jego uwagi w odnośnie treningów może pomóc nam w dopracowaniu planu treningowego.

Pokaże, na co szczególnie zwrócić uwagę, jak ćwiczyć efektywnie żeby dostrzegać różnice w wadze i sylwetce.

Treść wzbogaca także doświadczeniem zdobytym na misji w Afganistanie.
Ciekawa książka, szkoda tylko, że taka krótka – zaledwie 110 stron.

Dodatkowo Naval zdradza, jakie trzeba spełnić wymagania by dostać się do takich jednostek jak GROM, SPECNAZ czy SAS.

Coś dla siebie też znalazłem, trzeba zastosować biegi z obciążeniem i popracować na drążku, i więcej pływać.

No i to kolejna książka, której tytuł jest niedobrany. Sugerowałbym:,,Ekstremalnie, – czyli jak z cywila zrobić komandosa”.

Trzeba też przyznać, że kultowe słowa jak: „Nie matura, lecz...