19-01-2017
Człowiek też zwierzę Autor: Agnieszka

„Bystre zwierzę” jest książką, którą chętnie w takim kanonie bym zobaczyła. To bardzo ważna książka naukowa, pokazująca jak zmienił się pewien naukowy paradygmat, ale napisana znakomitym stylem i „łatwa w czytaniu”, jestem przekonana, że spora cześć 14-latków przyswaja dużo bardziej skomplikowaną literaturę.

18-01-2017
Lektura nie tylko świąteczna Autor: uncafeconlibros

Natasza Socha „Biurem przesyłek niedoręczonych” sprawiła niespodziankę swoim fankom, obdarowując je niezwykle ciepłą zimową opowieścią, którą doskonale czyta się zarówno szykując się do świąt, jak i wieczorem, przy kominku w czasie zimowych ferii, kiedy po całym dniu szaleństw na stoku mamy ochotę na chwilę wytchnienia.

Na przystawkę wystarczy Autor: Karolina Drabik

„Foodie w wielkim mieście” autorstwa Jessiki Tom w tej jedzeniowej metaforze załapać może się co najwyżej na miano przystawki. Lekkostrawnej i dość przyjemnej w smaku, ale mało charakterystycznej i niezapadającej w pamięć. Takiej, którą przestajemy sobie zaprzątać głowę w sekundzie, gdy na stół wjeżdża zamówione danie główne. Bo dłużej zajmować myśli po prostu nie ma czym.

Cierpienia Matki Polki wykolejonej Autor: DziewczęZksiążką

Powieść Atki Brożek przyciąga jak magnes swoim niewybrednym językiem i brudnym realizmem polskich salonów klasy pracującej, z ich wytartymi kanapami, plamami na dywanie i pełnymi niedopałków popielniczkami. Gdzieś tam, w małomiasteczkowej Polsce jej bohaterowie mają swoje pierwowzory, gdzieś mieszkają ludzie o zbliżonych osobowościach i tak samo pogmatwanych relacjach z innymi.

W cierpieniu stajemy się niewidzialni Autor: malineczka74

„Karuzela” to książka, w której króluje zwyczajne życie. Nie znajdziecie w niej choć odrobinę lukru, słodkości czy romantyzmu. Na te rzeczy w fabule po prostu nie ma miejsca. Bo jest choroba i walka o zdrowie, o życie i bycie z rodziną, o każdy dzień z dziećmi, o spokojny sen oraz zwyczajnie zjedzony posiłek. Autorka w bardzo prawdziwy i realny sposób pokazuje nie tylko bitwę Renaty, ale i tragedię jej najbliższych.

Książki, którym patronujemy

• Ostatnia mila
  • Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
  • Szept wiatru
  • Karuzela
Ostatnia mila
David Baldacci

8,5 (2 ocen i opinii)
Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
Renata Dziurdzikowska

7,76 (17 ocen i opinii)
Szept wiatru
Sylwia Trojanowska

8,3 (10 ocen i opinii)
Suma. Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
David Eagleman

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1

Fabuła nieco inna niż w filmie i można przez to się trochę zagubić. Postacie nie są wzorowane na aktorach z filmu. To daje dużego plusa :)

Znajdź nas na Facebooku