28-02-2017
Za zamkniętymi drzwiami Autor: uncafeconlibros

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami tej miłej pary z bloku naprzeciwko? Ona taka piękna, on przystojny i widać, że sporo zarabia. Auto sobie nowe kupili, widzieliście? Tacy to pożyją, szczęściarze! O, w ciąży jest. Idealna rodzina. Pozornie.

28-02-2017
Przez miłość dla Niej – współziomkowie – sądźcie mnie wyrozumiale* Autor: kryptonite

„Historia spisana atramentem” może wydawać się nieprawdopodobna, jednak sama świadomość, że oparta jest na faktach – chodzi o dziadków Marii Ulatowskiej – robi wrażenie. Miłość księdza do kobiety to ciekawy temat, na którym oparło się wiele powieści (m.in. „Ptaki ciernistych krzewów), ale książka Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego ma w sobie specyficzny urok.

27-02-2017
Czy w domu możesz być bezpieczny? Autor: poczytne

Czytelnik ma szansę poznać sytuację z kilku punktów widzenia, ponieważ narracja choć cały czas jest trzecioosobowa, to zmienia się co rozdział – raz jest z perspektywy osamotnionego męża, raz inspektora Douglasa, a kilka kartek dalej opisuje sytuację jeszcze innego bohatera. Nie powoduje to jednak zagubienia czytelnika w fabule, ponieważ całość krąży wokół wątku zaginięcia Liv i dzieci.

Wszystko po staremu Autor: Zicocu

„Dalej” to ważna książka, której główna siła tkwi w tym, iż pozwala nabrać dystansu, spojrzeć na życie publiczne z odpowiedniej perspektywy. Pracę dobrego dziennikarza warto docenić zawsze, nawet jeśli miała miejsce przed piętnastu laty – rzetelność i talent Teresy Torańskiej sprawiają, że jej teksty wciąż pozostają wyjątkowo wartościowe.

Dorastanie a ewolucja Autor: corbeau

„Ewolucja według Calpurnii Tate” opowiada o sześciu miesiącach z życia dziewczynki i jej licznej rodziny, ostatnich miesiącach 1899 roku. Mówi o zbiorach bawełny, pojawieniu się coca-coli, telefonu i innych wynalazków. Porusza też kwestię relacji rodzinnych i społecznych tamtych czasów.

Książki, którym patronujemy

Iwona Kienzler

Wina
Simon Mayo

4 (2 ocen i opinii)
Yokai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej
Michael Dylan Foster

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Marzenia i koszmary

Zbiór 25 opowiadań mistrza grozy uzupełniony jego osobistym komentarzem, w którym autor wyjaśnia źródła swojej twórczej inspiracji. Mówiąc szczerze - nie potrafiłam się zabrać za tą cegłę. Nie wiedziałam czego mam się po niej spodziewać. Nawet po przeczytaniu mam sprzeczne uczucia. Jak to w takich...

Znajdź nas na Facebooku