¡Hala Madrid! Autor: kryptonite

„Real Madryt. Strategia sukcesu” to przede wszystkim książka o charakterze socjologicznym. Według obserwacji Stevena G. Mandisa najważniejszym elementem klubu są... ludzie. Nieważne, czy to piłkarze, trenerzy, prezesi, pracownicy administracyjni, socios czy fani, zwani także madridistas, wszyscy traktowani są z szacunkiem i powagą.

Światy Franka Herberta Autor: Agnieszka

Bo to może mój największy zarzut do większości opowiadań. Frank Herbert wpada w pułapkę zbytniego przywiązania do stworzonej postaci i zazwyczaj dostajemy jej za dużo, za dokładnie opowiedzianej, za doskonałej, ściśle wypełniającej opowiadanie. Brakuje przestrzeni dla czytelnika.

21-06-2017
Rosyjska ruletka przy ryku lwa Autor: corbeau

„Leon” to niezależna kontynuacja „Na imię mi Zack”, książki otwierającej nowy cykl szwedzkiego duetu pisarskiego Monsa Kallentofta i Markusa Luttemana. Nadal pojawiają się nawiązania do greckiej mitologii, będące myślą przewodnią całej serii. Wątki osobiste łączą się, ale sama zagadka kryminalna stanowi odrębną całość.

Chwalimskie opowieści Autor: Grzegorz Śmiałek

W powieści da się wyraźnie zauważyć postępującą degradację życia ludzi i samej przyrody. Im silniej wojna wkraczała do wioski, tym proces obumierania i marazmu był większy. Nastały cierpkie czasy, wojenne żniwa, w czasie których rodzina Neumanów będzie musiała zmierzyć się nie tylko z wojną, która przecież niby jest daleko, ale i z tęsknotą za bliskimi ludźmi, których cięgle jest coraz mniej...

Namiętny romans zakończony sądowym procesem Autor: Angelika

Powieść rozpoczyna się prologiem, w którym obserwujemy fragment rozprawy sądowej i dowiadujemy się, że główna bohaterka jest oskarżona o współudział w morderstwie. Kto kogo zabił i jak do tego doszło? Odpowiedź na to pytanie stanowi tak naprawdę trzy czwarte całej książki.

Książki, którym patronujemy

• Tajemnicza śmierć Marianny Biel
  • Powtórka
  • Kolekcjoner motyli
  • Dzielnym będzie przebaczone
  • Kroniki z życia ptaków i ludzi
  • Pakistańska córka

Louise Doughty

7 (4 ocen i 0 opinii)
Nowy dom na Wyrębach
Stefan Darda

7,56 (16 ocen i 7 opinii)
Kamień
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński

8,1 (10 ocen i 3 opinii)
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Marta Matyszczak

7 (16 ocen i 7 opinii)
Powtórka
Marcel Woźniak

8,04 (24 ocen i 11 opinii)
Kolekcjoner motyli
Dot Hutchison

7,48 (25 ocen i 7 opinii)
Dzielnym będzie przebaczone
Chris Cleave

7,71 (7 ocen i 4 opinii)
Kroniki z życia ptaków i ludzi
Aida Amer

7,6 (5 ocen i 1 opinii)
Pakistańska córka
Maria Toorpakai

7,17 (6 ocen i 2 opinii)
Słońce też jest gwiazdą
Nicola Yoon

7,31 (26 ocen i 2 opinii)
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki
Colson Whitehead

7,13 (24 ocen i 6 opinii)
Siostra burzy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Babska misja

Miało być wesoło i śmiesznie. Nie do końca było. Ale uczciwie muszę przyznać, że czytając tą książkę dwa razy przejechałam przystanek na którym powinnam wysiąść do pracy :) Generalnie bardzo mi się podobało.

Znajdź nas na Facebooku