Helluo_librorum 
kobieta, status: Oficjalna recenzentka, dodała: 12 książek i 3 cytaty, ostatnio widziana 1 godzinę temu

Oficjalne recenzje

17-01-2019
Oficjalna recenzja

Cykl „Cela 7”, po świetnej części pierwszej i nieco słabszej kontynuacji, dobiegła wreszcie końca. Z Marthą, Isaakiem, Cicerem i pozostałymi bohaterami żegnam się jednak z ogromnym żalem, a całą serię zapisuję na liście swoich ulubionych książek.

31-12-2018
Oficjalna recenzja

Prozopagnozja to choroba, która – choć tajemnicza i intrygująca – nieczęsto pojawia się w literaturze i filmie. Tym bardziej więc najnowsza powieść Louise Jensen od początku wzbudza ciekawość i zachęca do przeczytania. Zachęca do tego także sama osoba autorki, której poprzednie książki cieszyły się sporym uznaniem czytelników.

19-12-2018
Oficjalna recenzja

Jakie procesy zachodzą w ludzkim ciele po śmierci? Na czym polega saponifikacja? Jak wyglądają zwłoki? Te i inne tajemnice odkrywa w swojej książce Richard Shepherd – jeden z najwybitniejszych medyków sądowych Wielkiej Brytanii, który przeprowadził ogromną liczbę autopsji, badając przyczyny śmierci tysięcy osób.

30-10-2018
Oficjalna recenzja

Szesnastoletnia Mae mieszka w miejscu, którego niejeden z nas mógłby jej pozazdrościć. Nowoczesny kompleks szpitala psychiatrycznego z bogatym zapleczem sportowym, wyposażony w spa, pokój gier i bibliotekę stoi przed nią otworem. Szybko jednak okazuje się, że odcięte od świata Hummingbird Creek nie jest tym, czym się wydaje.

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-16 23:34:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Ulubione

Książka absolutnie niesamowita! Dawno nie czytałam czegoś, co złapało mnie na pierwszych stronach i aż do ostatniej nie pozwoliło mi się od siebie oderwać. Chociaż spodziewałam się czegoś nieco innego, to, co dostałam było chyba jeszcze lepsze. Autorka skonstruowała swoją powieść tak, że nie można jej odłożyć dopóki nie pozna się zakończenia. Nie uniknęła co prawda pewnych wpadek -... Książka absolutnie niesamowita! Dawno nie czytałam czegoś, co złapało mnie na pierwszych stronach i aż do ostatniej nie pozwoliło mi się od siebie oderwać. Chociaż spodziewałam się czegoś nieco innego, to, co dostałam było chyba jeszcze lepsze. Autorka skonstruowała swoją powieść tak, że nie można jej odłożyć dopóki nie pozna się zakończenia. Nie uniknęła co prawda pewnych wpadek - zakończenie, na które tak się czeka (i które do pewnego stopnia jest przewidywalne) wydaje się być nieco zbyt oczywiste jak tak oryginalne poprowadzenie akcji. Zdarzają się także dłużyzny, szczególnie na początku, gdy jeszcze nie jest się bez reszty zatraconym w czytaniu. Jednak mój odbiór tej powieści był tak pozytywny, a ona sama dała mi taki wachlarz emocji, że nie byłam w stanie odjąć za te drobne niedociągnięcia nawet jednej gwiazdki. Tę powieść można analizować na tak wiele różnych sposobów, że jestem nią zachwycona.

pokaż więcej

 
2019-02-13 14:09:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Autor:
 
2019-02-09 22:32:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Kolejka
 
2019-02-09 21:46:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Priorytet
Cykl: Geniusz (tom 2)
 
2019-02-09 21:32:56
Dodała do serwisu książkę: Geniusz. Przekręt
Cykl: Geniusz (tom 2)
 
2019-02-09 21:21:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Geniusz (tom 1)
 
2019-02-08 11:14:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Przez burze ognia (tom 0.5)

Miło było na moment wrócić do Roar i Liv, czyli moich ulubionych bohaterów serii "Przez burze ognia" i jednej z ulubionych literackich par. To krótkie opowiadanie daje nam pewien obraz tego, jak wyglądało życie pary ucieczką Liv i rzuca nieco światła na ich wzajemne relacje jej, Roara i Perry'ego. Czytanie go po zapoznaniu się z trylogią jest jednak niesamowicie smutne, gdy wiemy już, jakie... Miło było na moment wrócić do Roar i Liv, czyli moich ulubionych bohaterów serii "Przez burze ognia" i jednej z ulubionych literackich par. To krótkie opowiadanie daje nam pewien obraz tego, jak wyglądało życie pary ucieczką Liv i rzuca nieco światła na ich wzajemne relacje jej, Roara i Perry'ego. Czytanie go po zapoznaniu się z trylogią jest jednak niesamowicie smutne, gdy wiemy już, jakie wydarzenia czekają bohaterów w przyszłości.

pokaż więcej

 
2019-02-08 11:01:56
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie, Priorytet
 
2019-02-07 15:56:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
 
2019-02-07 15:44:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-07 14:33:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Autor:

Trudno nie porównywać tej książki do "Dzieci księży" Marty Abramowicz. Ta sama tematyka, to samo wydawnictwo, ten sam czas ukazania się. Zastanawiałam się nawet dlaczego o wymienionej było tak głośno, podczas gdy tę odkryłam tylko dlatego, że stała na tej samej półce w bibliotece.
Porównanie z "Dziećmi księży" wypada jednak dla książki Artura Nowaka niezbyt korzystnie. O ile historie osób,...
Trudno nie porównywać tej książki do "Dzieci księży" Marty Abramowicz. Ta sama tematyka, to samo wydawnictwo, ten sam czas ukazania się. Zastanawiałam się nawet dlaczego o wymienionej było tak głośno, podczas gdy tę odkryłam tylko dlatego, że stała na tej samej półce w bibliotece.
Porównanie z "Dziećmi księży" wypada jednak dla książki Artura Nowaka niezbyt korzystnie. O ile historie osób, dla których w jakichś sposób kontakt z duchownymi był traumatyczny, były cenne, to zbyt dużo miejsca zajmuje druga część książki, w której zawarte są opinie ekspertów. Jawią się one jako dość nużące i nie wnoszą zbyt wiele do tematu. Cenię jednak, stanowiącą ostatnią część książki wypowiedź autora, który doszedł do ciekawych i wartych przeczytania wniosków.

pokaż więcej

 
2019-02-05 19:26:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019

Jest to publikacja przeznaczona dla katolików, która wkłada im w ręce argumenty przeciwko wierzeniom Świadków Jehowy. Autor przytacza najważniejsze elementy ich doktryny, a następnie, posługując się cytatami z Biblii, obala je. Zamieszczono także wywiady z osobami, które opuściły zbór. Ze względu na swoją objętość, nie jest to jednak kompletna publikacja, a zaledwie jej ułamek.

 
2019-02-05 18:59:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Autor:
Seria: Kameleon

Doskonały przykład tego, jak wiele treści można zawrzeć na zaledwie kilkudziesięciu stronach.

 
2019-02-04 21:08:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019

Książka jest adresowana do laików w kwestii futbolowego fanatyzmu. Ludzie związani ze środowiskiem znajdą tu raczej same oczywistości. Nie do końca jednak wiem, jaki był jej cel. Autor pisze, że chciał jedynie napisać o tym, co mu "leży na wątrobie", jednak odnoszę wrażenie, że chciał też nieco oswoić "mainstream" z przedstawicielami swojego środowiska. Razi jednak jego ogromna hipokryzja,... Książka jest adresowana do laików w kwestii futbolowego fanatyzmu. Ludzie związani ze środowiskiem znajdą tu raczej same oczywistości. Nie do końca jednak wiem, jaki był jej cel. Autor pisze, że chciał jedynie napisać o tym, co mu "leży na wątrobie", jednak odnoszę wrażenie, że chciał też nieco oswoić "mainstream" z przedstawicielami swojego środowiska. Razi jednak jego ogromna hipokryzja, wybielanie się i usprawiedliwianie najgorszych nawet wybryków. Niemniej książka jest napisana w bardzo przystępny, ciekawy sposób, językiem, który bardzo do mnie przemówił i który jest naszpikowany z jednej strony ulicznym slangiem, z drugiej zaś ciekawymi porównaniami i metaforami. Jest to ciekawa pozycja dla kogoś z zewnątrz, kto chciałby poznać nieco kulisów największych polskich ekip.

pokaż więcej

 
2019-02-04 19:18:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Autor:

Fabuła może się wydawać (i jest) absurdalna. Zupełnie nie o nią jednak chodzi - w miejsce tajemniczego 'unoszenia' można by wstawić jakąkolwiek chorobę. Uwagę zwracają tu wątki poboczne i to one sprawiają, że do końca opowieści dociera się tak szybko.

 
Moja biblioteczka
1363 73 314
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (31)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd