Najnowsze opinie czytelników
książek: 606
Karina | 2019-01-17
O książce: Ciemno, prawie noc
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Dodana: wczoraj

Wciągająca, przerażająca, pełna okrucieństwa, arcyciekawa, REWELACYJNA !

książek: 606
Karina | 2019-01-17
O książce: Piaskowa góra
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Dodana: wczoraj

Moja 3-cia z kolei powieść Joanny Bator. Przepadłam na dobre i mam chęć sięgnąć po wszystkie pozycje tej autorki.

książek: 178
Martrinity | 2019-01-17
O książce: Droga Królów
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: wczoraj

Droga Królów to pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam. Już od pierwszych rozdziałów byłam zachwycona złożonością świata, a im bardziej zagłębiałam się w historię, tym większe wrażenie na mnie robiła. Fakt faktem, że na początku akcja toczyła się bardzo powoli i czasami się zastanawiałam czy dać sobie spokój, ale zawsze byłam ciekawa, co będzie działo się dalej u Kaladina i dzięki niemu, czytałam dalej i dalej, aż zrozumiałam, że akcja nie mogłaby toczyć się szybciej, bo po pierwsze: byłoby to bardzo nienaturalne, a po drugie: do tak ogromnego świata nie można zostać wprowadzonym w 5 minut. Myślę że pierwsze pół książki miało na celu właśnie wprowadzenie czytelnika w cały skomplikowany świat Rosharu i poznanie wszystkich bohaterów, żeby później bez najmniejszych wysiłków autor mógł robić rzeczy, które nie tyle zaskoczą, co zwalą każdego z nóg i wprawią w autentyczne osłupienie. Naprawdę, ostatnia część książki to mistrzostwo.
Każdy ma tutaj swoją historię. Każda postać ma...

książek: 564
Malinka | 2019-01-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Początek roku jest dla mnie szczególnie trudny, bo sesja, bo lenistwo po świętach daje o sobie znać i przez to trudniej jest wrócić do szarej rzeczywistości. Dlatego też postawiłam na przebudzenie i pobudzenie szarych komóreczek sięgnąć po książkę, po którą normalnie bym nie sięgnęła, ale przekonał mnie tekst na okładce: „Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć”. Pomyślałam sobie, że czemu by nie? Przekonajmy się co kryje się za zawodem koronera.

Choć daleko mi do bycia fanką „CSI – Kryminalne zagadki…” (wstawcie sobie odpowiednie miasto) to muszę przyznać, że z ciekawością wkroczyłam w świat pana Kena Holmesa i jego pracy, jako koronera opisaną przez Johna Batesona w jego książce „Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć”. Człowiek, który od wielu lat, jako jeden z pierwszych znajdował się na miejscu najprzeróżniejszych zbrodni i badał, kiedy nastąpił zgon, czym prawdopodobnie został zadany ostateczny cios i wiele innych czynników, które miały...

książek: 37
LenkaMaj | 2019-01-17
O książce: Ta, którą znam
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Ta która znam to książka która na samym początku drażniła mnie, to nie była miłość od pierwszego wejrzenia ale wielką miłością się zakończyła.
Autorka porusza w swojej książce ciężkie tematy. Jest to morderstwo na młodej turystce, nieudolne śledztwo, brak świadków. Gwałt na młodej dziewczynie. Młody chłopak który przeżył traumatyczne dzieciństwo i ucieka do najdalszych zakątków świata gdzie toczą się wojny aby zagłuszyć swoje problemy.
Drażnił mnie w książce lekki ton, który autorka narzuca od pierwszych chwil, takie wydarzenia a my nie pędzimy aby dowiedzieć się kto, jak i dlaczego... Tu spokojnie toczy się życie po wydarzeniach które doświadczają bohaterowie. Po skończeniu książki dopiero "zaświeciła mi lampka " dlaczego taki styl a nie inny. Dzięki temu powolnemu tempu każde wydarzenie możemy obracać w każdą stronę aby je obejrzeć, możemy analizować i poczuć. To nie jest książka gdzie autorzy rzucają pomysł gwałt i ruszamy z zapartym tchem aby dowiedzieć się kto i dlaczego....

książek: 435
Arlettt | 2019-01-17
O książce: Kłamstwa
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Jedno muszę przyznać, thriller,którego zakończenie zaskoczyło mnie.

książek: 384
gloomy-mystery | 2019-01-17
O książce: Maybe Now
Dodana: wczoraj

To jest moja najniżej oceniona książka Colleen Hoover(zaraz obok "Tej dziewczyny").
Zapowiadała się świetnie i jest w sumie naprawdę dobra, ale...
Jak dla mnie wszystko jest w niej zbyt perfekcyjne, każdy problem znajduje rozwiązanie niemal od razu a Sydney jest tak miła, współczująca i wyrozumiała, że stała się dla mnie po prostu nieautentyczna. Naprawdę ciężko było mi uwierzyć w jej zachowanie.
Za to wątek Maggie bardzo mi się podobał, w sumie nawet bym się nie obraziła, gdyby cała książka była tylko o niej i o Jake'u.
Szkoda, że nie spełniła do końca moich oczekiwań, ale przyjemnie czytało się dalsze losy bohaterów :)

książek: 44

„Bywa, że rządzą czasy, nie królowie.”

Bywa też, że człowiekiem rządzi historia, albo i globus, gdy jego los przypieczętuje położenie kraju, w którym się urodził.
Ósme życie to smakowita saga, opowiadana z rozmachem i barwnymi - a jakże - dygresjami. To poczet zacnych żywych i plastycznych postaci, oddanych wprawną ręką, które kochają, nienawidzą, zwalaczają i zatracają się.

Polecam tym, którzy lubują się w odmętach mrocznych rodzinnych tajemnic, konsekwencji niełatwych wyborów, dokonywanych w rytm galopującego biegu wydarzeń z mocną historią w tle. To opowieść o ludzkich namiętnościach, pasji i słabościach. Wrze i kipi gruzińska krew.

Wreszcie - jest to książka o Gruzji. To hołd dla przepięknego kraju, który tu daje się dotknąć i posmakować. Apoteoza ukwieconego „Balkonu Europy”, położonego pechowo - w cieniu trudnego i despotycznego sąsiada...
Wielkie!

książek: 1817
Demi | 2019-01-17
Dodana: wczoraj

To Ty urządzasz swoje życie. Pozwól sobie być sobą. Zawsze. Taką jaką aktualnie możesz być. To Ty wiesz czego Ci najbardziej brak, jaka jest hierarchia twoich potrzeb i cierpień. Ważniejsze jest to co robisz, niż to co sobie wymyślasz lub co mówią najmądrzejsze nawet autorytety.
Dlatego z instrukcji obsługi faceta dowiesz się o nim trochę ale dowiesz się przede wszystkim, dlaczego warto być sobą :)

książek: 5567

Jeśli miałabym wskazać swoją ulubioną serię z gatunku urban fantasy, to bez chwili wahania wymieniłabym między innymi Kate Daniels. Przed chwilą zamknęłam czwarty tom serii – Magia krwawi i… cóż, ponownie się nie zawiodłam na Ilonie Andrews.

http://zapatrzonawksiazki.pl/index.php/2019/01/17/magia-krwawi-ilona-andrews/

książek: 242
miedzyliterami | 2019-01-17
Dodana: wczoraj

"Jeśli ktoś płacze, zawsze winny jest ktoś inny."

Na moście w Duisburg stoi policjant gotowy do skoku w wodną otchłań. Uprzedza go jednak policyjny duchowny, który po krótkiej rozmowie, sam rzuca się w nurt. Tym czynem zmusza on, policjanta do reakcji i obaj wypływają na brzeg. Jak się wydaje, niekonwencjonalne metody Martina Bauera bywają skuteczne, z tym że w kolejnym dniu policjant ginie po upadku z dachu. Wszystko wskazywałoby na dopełnienie poprzedniej próby samobójczej, ale Martin po krótkiej rozmowie na moście z policjantem, wątpi w te wersje. Policyjny duchowny postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wgryźć się w sprawę, mimo że to nie jest jego zadanie. Pomagać mu będzie pewna siebie Verena, która nie do końca wierzy w jego osobę. Czy dwójka na pozór różnych osób ma szansę wyjawić prawdę, gdy każdy rzuca im kłody pod nogi, a w zdarzenie wplątanych zostaje coraz więcej osób?

"Znał się na ludziach, wyczytywał uczucia z ich twarzy, z postawy czy głosu, dostrzegał...

książek: 135
karolka-czyta | 2019-01-17
O książce: Agonia
Dodana: wczoraj

Jak jest w naszej służbie zdrowia tak naprawdę każdy widzi na codzień. I nie jeden pewnie na nią narzeka. Długie kolejki do specjalistów. Wywiad i badanie trwające jakieś 5 min, bo przecież w obecności pacjenta trzeba dokończyć wypisywać kartę poprzedniego. Drogie lekarstwa, te refundowane tylko są w pewnej części. Zdarzają się też tańsze zamienniki, chociaż nie zawsze. Niemiłe pielęgniarki, lekarze ze skwaszoną miną. Na taki widok pacjent również robi się opryskliwy i wymagający. Koło się zamyka. Jedym słowem... masakra.

Paweł Kapusta w reportażu "Agonia" pokazuje nam, że system nie tylko pacjentów ma w głębokim poszanowaniu, ale również cierpią na tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, służba więzienna. Wszyscy pracują ponad miarę, bo brakuje personelu w szpitalach i przychodniach. Brak snu prowadzi do wyczerpania organizmu. A do tego dochodzą jeszcze operacje, konsultacje, druga praca lub dyżur w innej placówce. Mają do czynienia niejednokrotnie ze śmiercią. I z tym...

książek: 308
KochamŻelki | 2019-01-17
O książce: Zapisane w wodzie
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Bardzo dobra książka. Do ostatnie chwili trzyma w napięciu i odkrycie kto jest zabójcą mocno mnie zaskoczyło. Polecam

książek: 44
pannaHasky | 2019-01-17
Dodana: wczoraj

Na wstępie zaznaczę, iż nie jestem obiektywna w ocenie. Kiedy około dwa lata temu obejrzałam film „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, zyskał on miano jednego z moich ulubionych filmów. Wzruszył mnie. Bardzo mnie wzruszył. Zagrał na dobrych strunach mojej duszy.

Kiedy pod koniec zeszłego roku, odkryłam, iż książka, na podstawie której, został nakręcony film, który tak bardzo mnie zachwycił, trafiła do polskich księgarni. Niewiele czasu minęło, a już byłam w jej posiadaniu. Książka jest pięknie wydana. Japoński minimalizm i elegancja w jednym.


Ta opowieść ma w sobie dużo pierwiastka miłości.
Miłości do gotowania. Miłości do bliźniego. Miłości do pracy. Miłości do młodego pokolenia. Miłości do życia ! Choć bywa ono cierpkie, a czasami wręcz trujące.
Po lekturze, na trudne egzystencjonalne pytanie: Czym jest miłość ? Odpowiedziałabym, miłość to Tokue - jedna z bohaterek książki „Kwiat wiśni i czerwona fasola”.

Ta opowieść jest lustrem, w którym czytelnicy moją okazję przyjrzeć się...

książek: 134
Dariaczek | 2019-01-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Tak naprawdę to nie jest biografia,tylko książka o wartościach Kuby Wojewódzkiego. Pomimo to książkę czyta się bardzo przyjemnie, muszę przyznać, że kilka razy śmiałam się w głos. Polecam gorąco.

książek: 43
Olesia | 2019-01-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Dodana: wczoraj

Jeśli kiedykolwiek zawiodłam się na mojej ulubionej autorce to ta książka zdecydowanie wszystko mi wynagradza!!
Nie zliczę ile razy zaczynałam płakać i jak bardzo trzymała kciuki za Quinn i Graham, by jakoś sobie to wszystko ułożyli.
Zdecydowanie najlepsza książka jaką w życiu czytałam, aż chcę ją otworzyć na nowo i znów przeżywać to wszystko, co właśnie przeczytałam.
Po prostu się zakochałam. <3

książek: 252
Magdalena | 2019-01-17
O książce: Zabójcza biel
Dodana: wczoraj

Jako wielka fanka twórczości Rowling, z niecierpliwością oczekiwałam tej pozycji. I nie zawiodłam się! Mamy Robin, świeżą mężatkę, wciąż walczącego z uczuciami Cormorana i świetną intrygę. Zaczyna się od pozornie nic nie znaczącego wyskoku osoby chorej psychicznie, urojeń szaleńca... A potem wszystko nabiera znaczącego tempa - zarówno w życiu prywatnym bohaterów jak i w śledztwie.

książek: 631
Sawyer | 2019-01-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Książką bym tego nie nazwała, bardziej opowiadaniem.
Choć w sumie nie ma tu zbyt wiele akcji.
Tak naprawdę jest to po prostu spis kilku fantazji ze Świętym Mikołajem. Trudno mi nawet wytłumaczyć, czemu to przeczytałam, bo nigdy nie patrzyłam na Świetego Mikołaja jak na obiekt pożądania. Chyba po prostu liczyłam, że autorki umieszczą tu trochę ducha świąt i może jakieś pozytywne przesłanie.
Ale nic z tego.
O ile opisy były całkiem barwne, o tyle cała relacja głównych bohaterów była... lekko mówiąc słaba, można by wręcz rzec, że była to "miłość od pierwszego włożenia" i to chyba najlepiej opisuje całą tą "książkę".

Jeśli ktoś szuka czegoś głębszego to lepiej niech nie sięga po "Miłość na zamówienie". Jeśli zaś komuś zależy na scenach erotycznych to jak najbardziej zachęcam do czytania, bo oprócz nich niczego wiecej nie można tu znaleźć.

książek: 160
MC_Roti | 2019-01-17
O książce: Bez litości
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

Zamboch mnie nie zawiódł. Dobrze napisane przygodowe fantasy z bohaterem w stylu zabili go i uciekł:) Ciekawe jakby to było gdyby Bakly spotkał Koniasza ;) Zacna lektura na zimowy wieczór. Można odreagować po trudach dnia.

książek: 239
Angela | 2019-01-17
O książce: Kochanek doskonały
Na półkach: Przeczytane
Dodana: wczoraj

W tej części poznajemy po raz pierwszy Inspektora Stokes'a ...
Uważam że cykl Cynstersów powinien zakończyć się na tej książce. Niestety "Klub Cynstersów" tym razem już nie był obecny w tej opowieści a szkoda- bo cała magia tego potężnego rodu jest w ich sile i zjednoczeniu. Jednakże, autorka przedstawia nam sławną Lady O.,która niezaprzeczalnie w tej oto książce robi duże wrażenie - spostrzegawczość i jej wyśmienite rady...


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd