Czarna świeca

Wydawnictwo: BIS
The Black Candle
saga, świeca
dona

Saga rodzinna z przelomu XIX i XX wieku, która stała się kanwą znanego filmu, emitowanego także w polskiej telewizji. Bridget Mordaunt, młoda kobieta o niezwykle silnej osobowości, darzy uczuciem prostego robotnika ze swojej fabryki. Ten zaś żeni się z dziewczyną spodziewającą sie dziecka innego mężczyzny. Traf chce, że ojcem dziecka jest narzeczony kuzynki Bridget. I w ten sposób zaczynają się splatać dzieje dwóch rodzin.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca