W trumnie

Okładka książki Zmartwychwstanie Offlanda i inne opowiadania Teodora Banasiowa, Aleksander Dumas (syn), Rafał Maciejowski
Zmartwychwstan... Teodora Banasiowa, ...

Książkę kupiłam, myśląc, że jest to jedynie jedna powiastka napisana przez Dumasa. Wyobrażacie więc sobie moje zdziwienie, gdy ,,Zmartwychwstanie Offlanda" dobiegło końca, a ja nie byłam nawet w 1/3 książki! Trochę mnie to rozczarowało, jako że opowiadanie to bardzo mi się podobało i myślałam, że historia potoczy się dalej.
Kolejne opowiadanie, napisane przez Rafała Maciejewskiego dłużyło mi się, czytanie szło mi jak po grudzie, dlatego odłożyłam książkę na dobre 1,5 miesiąca. Wróciłam do niej dzisiaj i dokończyłam już z bardziej pozytywnym wrażeniem, jednak nie jestem zachwycona tą nowelką - temat jak najbardziej ciekawy, lecz miałam problem z wyobrażeniem sobie niektórych momentów.
Ostatnie opowiadanie, autorstwa Teodory Banasiowej, było bardzo krótkie. Ciekawe, ale ilość nazwisk zawarta na tych 14 stronicach przytłoczyła mnie i nie do końca wiedziałam, kto jest kim. Chociaż wrażenie to mogło być podyktowane faktem, że byłam już lekko znużona tą książką i chciałam ją jak najszybciej skończyć.
Zastanawia mnie, kto wpadł na pomysł połączenia tych trzech opowiastek w jednym zbiorze, jako że nie widzę dużo wspólnych cech między nimi.

Kolejne opowiadanie, napisane przez Rafała...

• Przygodowe
  • Antologie grozy
  • 1978-90
  • Miłość
  • Przeczytane w formie elektronicznej
  • Może kiedyś 🐡

Dodaj cytat z książki W trumnie