Na Zagubionem

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Anna

Na Zagubionem, ukrytym wśród lasów i bagien zakątku lasów lubelskich, znalazła schronienie grupa dzieci ze spalonej i wymordowanej przez hitlerowców wioski. Pod przewodnictwem energicznej, lubianej przez młodzież starszej kobiety - "babci" i ukrywającego się lekarza bohaterowie książki prowadzą własne gospodarstwo, uczą się języków , a nawet nawiązują kontakt z partyzantami Batalionów Chłopskich. Książka Teodory Banasiowej wysuwa na plan pierwszy przygody bohaterów powieści, zaciera natomiast istotne elementy tła historycznego - wydarzenia i przeżycia ludzi w czasie wojny. Mimo pewnej jednostronności ujęcia jest ciekawa, żywo napisana i podoba się czytelnikom. Dla młodzieży od 11 lat.
Wydanie pierwsze 1962. Wydanie 2 (1967) - rozszerzone.

źródło opisu: Literatura Piękna 1967, SBP 1970

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!