Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Siedmioróg
Topo Tip dice la bugie
dzieci, Tupcio Chrupio
Shirkus

Tupciu przeciez wiesz, że nie powinieneś kłamać! - Nikt nie wierzy kłamczuszkom, nawet wtedy, gdy mówią najprawdziwszą prawdę!

Tupciowi Chrupciowi, podobnie jak innym dzieciom, zdarza się czasem skłamać. Ale jego mama umie sprawić, że Tupcio znów jest grzeczną, posłuszną myszką. Jak to robi?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tupcio Chrupcio to mała myszka, która jak to mały brzdąc, sprawia dużo mniejszych i większych kłopotów.
W tej części Tupcio dowiaduje się, że kłamanie sprawia, że nikt nam nie wierzy, nawet gdy mówimy prawdę.
W serii o Tupciu w bardzo mądry sposób autorka pomaga rodzicom, jak wytłumaczyć naszym pociechom czego nie powinny robić a co jest dla nich ważne. Dziecko słuchając samo wyciąga wnioski i to największy atut tych książeczek!

Reniek | 2014-03-25
Przeczytana: 24 marca 2014

To jest pierwsza książeczka nasza z serii "Tupcio Chrupcio".Podoba się synkowi i lubi jak mu się ją czyta, nawet chce kilka razy przed snem.Opowiadanie z morałem. Myślę że sięgniemy po inne z tej serii.

Basia | 2013-04-19

Bajeczki dla dzieci o Tupciu Chrupciu zna chyba każdy rodzic swojego maluszka. Ja dowiedziałam się o istnieniu takiego stworzonka - bohatera od córki, która ciągle przychodziła ze żłobka do domu i prosiła "Mamka pzecytaj mi ksiązecke o Chupciu, Chupciu". Z czasem dowiedziałam się, że Tupcio Chrupcio nie jest wytworem mojej córki jakże bujnej wyobraźni, ale istnieje cała prześliczna seria książeczek z jego udziałem.

Sławetny Tupcio Chrupcio to mała myszka, która w każdej książeczce przeżywa daną przygodę i uczy się czegoś nowego. Autorka uczy malutkich odbiorców jak bez płaczu iść do przedszkola, jak dzielić się zabawkami z kolegami, jak kochać młodsze rodzeństwo i nie być o nie zazdrosnym, jak przyznać się do kłamstwa, błędu, jak umieć przepraszać, jak nie kaprysić, jak ładnie jeść, jak odnosić się grzecznie do rodziców, jak być posłusznym, jak dbać o higienę, jak myć porządnie zęby i się nie...

ZwykłaMatka | 2015-07-24
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 24 lipca 2015

Książka krótka, ale bogata w treść!! Pozytywnie mnie rozczarowała! Jestem mega zaskoczona. Książka idealna dla dzieci już od dwóch/trzech lat, opowiadanie z morałem :)

kejt | 2016-01-24

Wspaniała cudowna książka zarówno ta jak cała seria. Książka niezwykle wychowawczą. Duży format i przepiękne ilustracje . Czytam już kolejnemu dziecko i kolejne zachwycone więc czytamy w kółko; kilka razy dziennie . Polecam młodszyM dzieciom U nas 2,5 latek Ale także mój 6 latek słucha i chętnie wraca do tych książek. Oby więcej takiej literatury dziecięcej.

palalela | 2018-10-26
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 26 października 2018

Edukacyjna opowieść o tym, że nie warto kłamać.

Marteczka | 2018-10-20
Patrycja | 2018-10-20