Rozbójnik Hotzenplotz

Der Räuber Hotzenplotz
978-83-62836-22-2
rozbójnik, ilustrowane, dla dzieci
Nikodem

Łotrzykowska historia dla dzieci w najlepszym wydaniu! Hotzenplotz – znany w okolicy rozbójnik – dokonuje zuchwałego napadu na babcię. Kradnie jej ukochany młynek do kawy, który podczas mielenia wygrywa melodię. Wnuczek Kacper wraz ze swoim przyjacielem Józiem postanawiają wymierzyć złoczyńcy sprawiedliwość. Planują przechytrzyć Hotzenplotza i oddać go w ręce policji, uprzednio zwracając...

Łotrzykowska historia dla dzieci w najlepszym wydaniu!

Hotzenplotz – znany w okolicy rozbójnik – dokonuje zuchwałego napadu na babcię. Kradnie jej ukochany młynek do kawy, który podczas mielenia wygrywa melodię. Wnuczek Kacper wraz ze swoim przyjacielem Józiem postanawiają wymierzyć złoczyńcy sprawiedliwość. Planują przechytrzyć Hotzenplotza i oddać go w ręce policji, uprzednio zwracając babci zagrabiony przedmiot. Okazuje się jednak, że zbója nie tak łatwo nabrać...

Znakomicie napisana, wartka przygodowa historia pióra Otfrieda Preusslera. Młodzi czytelnicy odnajdą w niej humor, wątek magiczny oraz niespodziewane zamiany miejsc, a wszystko zakończy się happy endem.

Pierwsze polskie tłumaczenie jednej z najbardziej popularnych książek niemieckiego klasyka, uzupełnione wspaniałymi grafikami F.J. Trippa.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobona.pl/katalog/40/Rozbojnik-Hotzenplotz

źródło okładki: http://www.wydawnictwobona.pl/katalog/kategoria/1/dla-dzieci/strona/4

zbyszek | 2013-12-04
Przeczytana: 12 października 2013

Baśniowa powieść dla najmłodszych o strasznym rozbójniku , dwóch przyjaciołach ,odwadze , złym okrutnym czarodzieju i pięknej wróżce.Wartka akcja , humor (przekręcanie nazwisk rozbawiło mnie do łez) ,baśniowy nastrój i oczywiście jak to w baśniach dla dzieci szczęśliwe zakończenie.To się po prostu czyta.Lekko i przyjemnie.A na okrasę piękne czarno białe ilustracje które przydają dużo uroku tej powiastce.
To już trzecia książka tegoż autora którą przeczytaliśmy.Wszystkie starannie wydane w twardej oprawie ,pięknie zilustrowane.I oczywiście o bardzo dobrej fabule.Bardzo dobra wydawnicza robota.

aniaszew | 2015-02-05
Na półkach: Dla dzieci
Przeczytana: 05 lutego 2015

Dzieci krzyczały "jeszcze jeden rozdział , jeszcze jeden rozdział". I tak w ciągu trzech wieczorów przeczytałam całą książkę. Zły rozbójnik, czarodziej , dobra wróżka oraz dwóch sprytnych chłopców - to doskonała mieszanka. A wszystko zaczęło się od młynka do kawy...

Na półkach: BONA

Jest to świetne opowiadanie o rozbójniku, młynku do kawy, dwóch chłopcach, babci, czarnoksiężniku i wróżce... Co to wszystko może mieć ze sobą wspólnego? Zaraz się dowiecie :)

Pewnego dnia babcia Kacpra została napadnięta przez nikczemnego rozbójnika Hotzenplotza, którego od bardzo dawna ściga policja. Niestety z marnym skutkiem. Ukradł on jej ulubiony grający młynek do kawy.

Jej wnuczek Kacper wraz ze swoim przyjacielem Józiem postanawiają sami złapać rozbójnika Hotzenplotza. Podstępem znajdują jego kryjówkę w lesie, niestety zbój nie jest głupi, wie co się święci i łapie biednych chłopców. Jednego postanawia zostawić dla siebie jako służącego, drugiego sprzedaje wielkiemu czarownikowi - Atanazemu Doskwierusowi.

Ani jeden , ani drugi chłopak nie mają szans na ucieczkę, a jednak... Kacper w piwnicach zamku czarownika spotyka wróżkę zaklętą w kumaka. To ona pomaga chłopcu uciec z zamku. Dzięki temu w lesie znajduje on wróżkowe ziele i dzięki niemu udaje mu się odczarować wróżkę....

beataj | 2012-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Baaardzo fajna historyjka - dwóch sympatycznych chłopaczków, jeden wredny rozbójnik, okropny czarownik, cudna wróżka, kochana babcia i mało rozgarnięty przedstawiciel władzy... wszystko to tworzy ciekawą mieszankę, od której ciężko się oderwać :)

mimbla5 | 2014-07-09
Na półkach: Dziecinne
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Zabawna opowieść o przygodach dwóch chłopców. Nieco baśniowa - jest czarodziej, zaklęta wróżka, magiczne ziele i sprawiedliwość, która zwycięża. Dobra usypianka dla sześciolatka. Na jakieś 6 wieczorów.

Maya | 2014-07-11
Na półkach: Zuzowa biblioteka
Przeczytana: kwiecień 2014

Dawno, naprawdę dawno tak wybornie się nie bawiłam. A co dopiero moja 4,5 latka - nawet po piątej z rzędu lekturze zaśmiewałyśmy się do łez. KONIECZNIE!!!

NatalaErr | 2017-10-09
Margareta | 2017-04-06