Królewna z wyspy

Tłumaczenie: Krzysztof Kowalski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Castor Poche". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MOST
La reine de l'ile
83-85611-22-3
fruziula

Na wprost urwistego bretońskiego wybrzeża znajduje się, obmywana falami oceanu, wyspa Roc-Ael. Liselor i Dziadek mieszkają tam szczęśliwie i samotnie, w starym rodzinnym dworku. Ale przeddzień 12. urodzin Liselor czuje nagle, że jej szczęście jest zagrożone. Jaki dręczący sekret ukrywa Dziadek?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: skan własny

freedreamer | 2014-10-11
Przeczytana: 2010 rok

''Czasami wyjmuję kawałek granitu i bardzo mocno ściskam go w dłoni. Zamykam oczy.
Ostre krawędzie kamienia kłują, drażnią skórę.
Jest jak tam, wtedy. Słyszę jakby swąd belek trawionych płomieniami. Wiatr unosi popiół i niesie go ponad morzem...''

Czytałam tą książkę chyba wieki temu. Była to dawniej jedna z moich ulubionych książek. Wzruszająca, szczera i prawdziwa.
Liselor, królewna z wyspy; Sztorm, pies przyniesiony przez sztorm; Erwaan, zabójca mew.
I jakoś smutno się robi, że tak niewiele osób czytało ,,Królewnę z wyspy''- bo naprawdę warto.

miki78 | 2015-04-30
Eirmodim | 2014-12-14