Miliony

2004-01-01
2004-01-01
Zbigniew Batko
Zbigniew Batko

Książka bardziej dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, ale jak ktoś chce się cofnąć do dzieciństwa i przeczytać coś lekkiego i trochę fantastycznnego to książka ta jest w sam raz.
Opowiada losy dwóch braci, którzy pewnego dnia znajdują dużą sumę pieniędzy i wydają je na różne przyjemności

Książkę zdaje się być skierowaną do (bardzo) młodego odbiorcy. Do jej przeczytania zachęcił mnie intrygujący opis na okładce. Przez całą fabułę przewija się tyko jeden motyw, jest prosta w odbiorze - jak dla mnie zbyt prosta. Gdyby nie moja determinacja i twarda zasada, że doczytuję książki do końca (nigdy nie wiem czy mnie jeszcze nie zaskoczy i nie zmienię zdania),poddałabym się nie docierając nawet do półmetka...

Dziwna sprawa. Kiedy czytałam tę książkę pierwszy raz, w wieku około 12-14 lat, zachwyciła mnie. Potem oddałam ją do biblioteki i nie mogłam przez długi czas przypomnieć sobie tytułu. Jakieś dwa lata później odnalazłam ją i przeczytałam po raz drugi- ale niestety już mnie tak nie wciągnęła jak za pierwszym razem, a wręcz odrobinę męczyła.

z okładki:"Trudno wyobrazić sobie osobę ,której nie spodobała się ta książka ".Więc oto jestem.Poddalam się na 90 stronie.

Prosta, trochę nudna, nawet jak na literaturę dziecięcą bardzo naiwna. Myślę, że gdybym była mała, to i tak książka by mnie nie zachwyciła.

• Biblioteka
  • Biblioteka Małego Człowieka