Dzikie oczy Amazonki

Seria: Magia bez Harry''ego
Wydawnictwo: Elf
Journey to the River see
boska_bestia

Po śmierci rodziców Maja zamieszkała w internacie szkoły dla dziewcząt. Nieoczekiwanie okazuje się, że ma w Brazylii krewnych, który zapraszają ją do siebie. W nowym domu czekają na nią dwie kuzynki -bliźniaczki i mnóstwo niesamowitych przygód dzikiej Amazonii..

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/dzikie-oczy-amazonki/

źródło okładki: http://imguser.gandalf.com.pl/pd_64506.jpg

pia | 2015-09-11
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2015

Książkę chciałam przeczytać dlatego, że czytałam inne książki tej autorki. Autorką tej opowieści jest Eva Ibbotson, która między innymi pisała książki z serii: Magia bez Harry''ego. Książka "Dzikie oczy Amazonki" opowiada o jedenastoletniej Mai, która mieszka w internacie dla dziewcząt. Gdy dowiaduje się, że w Brazylii ma krewnych, którzy chcą by Maja z nimi zamieszkała bardzo się cieszy. Dziewczynka wyobraża sobie piękny las w Amazonii i jest zadowolona, że będzie miała towarzystwo bliźniaczek w jej wieku. Jednak nie wszystko jest takie jakie sobie wyobrażała. Bliźniaczki dokuczają Mai z wielu powodów. Dziewczynka zastanawia się czy życie w Amazonii jest takie fajne. Książka bardzo mi się podobała.
POLECAM

Maggie_Rose Black | 2011-03-21

Bardzo dobrze wspominam tę książkę. Wciągająca, cudowna i fascynująca. Pamiętam jak czasami czytałam dniami i nocami.. Przerwa była tylko na posiłki no i oczywiście na spanie. Bardzo fajna książka.
Polecam

Nika | 2012-03-20
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2011

Piękna,mądra i oryginalna...Nic dodać, nic ująć :D

Alapogo | 2013-04-24
Przeczytana: 2003 rok

Książka wciągnęła mnie bez reszty i nawet teraz, gdy jestem już dużo starsza czytam ją z przyjemnością.

Szosza | 2016-09-18
Anna Majer | 2016-04-04