Pożary serc

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Burning Up
83-87498-65-3
cherry1103

Piętnastoletnia Macey Clare zawsze kochała swoje ciche, urocze miasteczko w Connecticut. Tu mieszkają jej dziadkowie, tu dorastała jej mama...Teraz Macey już nie może doczekać się lata i czasu spędzonego z przystojnym wnukiem sąsiadów, Austinem - jej pierwszą miłością. Kiedy Macey postanawia zbadać historię spalonej stajni naprzeciwko domu jej dziadków i napisać o niej wypracowanie, doznaje szoku. Nikt nie chce odpowiadać na pytania dotyczące tego miejsca. Stajnia spłonęła lata temu i...już! Cóż tam mogło być do ukrycia? Jednak Macey nie zamierza się poddać. Chce dowiedzieć się prawdy o tamtym pożarze, odkryć, kim naprawdę ona sama jest...Nie da się zmienić przeszłości, ale czy można wziąć na siebie odpowiedzialność za terażniejszość?

Zoś | 2014-09-12

tytuł nietrafiony. Książka o dążeniu do poznania prawdy, nawet tej niemiłej, o tym, by nie oceniać nie wysłuchawszy obu stron, o tym że każdy popełnia błędy, że idea i myślenie ludzi zmienia się w czasie wcale nie w tak długim, że nasi przodkowie mogli mieć kompletnie inne podejście do świata - takie, które dziś byłoby nieakceptowane.
polecam!!!
myślę że sytuację głównej bohaterki można spokojnie porównać do młodych Polaków, których przodkowie pomagali okupantom; albo Niemców, których dziadkowie byli pod wrażeniem Hitlera.

agadoo | 2016-08-11

Pamietam jak wypozyczylam ta ksiazke z biblioteki, bylo to ponad 10 lat temu...Niewiele pamietam z fabuly tylko tyle, ze ten tytul nie ma nic wspolnego z tematem

Paulina Kucińska | 2012-12-19
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Tytuł o czymś innym, a książka o czymś innym.

Asia | 2012-03-04
Przeczytana: 01 marca 2012

Ciekawa książka o piętnastoletniej dziewczynie, która usiłuje odkryć tajemnicę pożaru sprzed kilkudziesięciu laty. Przy okazji odkrywa niezbyt przyjemną tajemnicę jej miasta. Polecam

karola12190 | 2012-12-30

początek nudny, ale później fajna

Alexa | 2013-04-30

Fajna książka