Dalej niż diabeł mówi dobranoc

Tłumaczenie: Stefania Wasilewska
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
In the middle of nowhere
miłość, romans, przeprowadzka

Martha jest zrozpaczona, kiedy się dowiaduje, że na jakiś czas musi przeprowadzić się do ojca. Przygnębia ja perspektywa opuszczenia Bostonu, przyjaciół oraz chłopaka, w którym jest zakochana, i zamieszka na odludziu.

Ciekawa książka. Mniej przewidywalna niż reszta z serii, przynajmniej na początku, co nawet mnie ucieszyło. Takie wyłamanie się ze schematu czasami się przydaje. Bardzo polubiłam bohaterkę i na pewno każdy może się, przynajmniej częściowo, wczuć w jej sytuacje, bo każdego z nas na pewno zawiodła kiedyś osoba, której się ufało. Książka ładnie chodź boleśnie pokazuje, że powinniśmy uważać jakimi ludźmi się otaczamy i komu ufamy.

Maggie_Rose Black | 2011-05-22
Przeczytana: 22 maja 2011

"Dalej niż diabeł mówi dobranoc" to moja kolejna książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", która bardzo mi się podobała. W jakiś sposób gdy czytałam ją upodabniałam się z niektórymi rzeczami z Marthą, ponieważ mam podobną sytuację i to pozwoliło mi się bardziej wczuć w jej postać i w jej sytuacje. Spodobał mi się pomysł autorki. Ojciec z którym główna bohaterka się nie kontaktowała, a potem musiała się do niego przeprowadzić, niewidoma macocha i sympatyczna mała siostrzyczka. No i to, że wszystko dobrze się skończyło. Martha pogodziła się z Paulem i nowy dom bardzo jej się spodobał.Jedna z moich ulubionych książek z tej serii. Polecam.

Veronica | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Bardzo fajna książka. Temat też jest niebanalny. Natalia Fields to chyba moja ulubiona autorka z serii "Nie dla mamy nie dla taty lecz dla każdej małolaty"

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki i z tej serii. Polecam ! ;*

Romantyczna, na jeden jesienny wieczór.

sztuku | 2011-07-05
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Na początku chciała bym wypomnieć o serii ''Nie dla mamy ,nie dla taty lecz dla każdej małolaty'' ,która moim zdaniem jest świetna. Kilka osób uważa ,że już ''wyrosło'' z tego typu książek. Jednak ja jestem przeciwnego zdania. Książki z tej serii są ,krótkie ale napisane z przemyśleniem. Ciekawa fabuła sprawia ,że można się zrelaksować przy lekkiej lekturze w upalne dni.

''Dalej niż diabeł mówi dobranoc''- to bardzo ciekawa i dość oryginalna książka. Autorka tak przedstawiła nam tę powieść, że ja czułam się jak bym znała główną bohaterkę od kilku lat. Zżyłam się z nią i przez całą książkę czytałam o jej problemach i szczęściach ,które ją spotkały.

To nie pierwsza książka z tej serii ,którą miałam przyjemność przeczytać. Myślę ,że te książki są napisane z pomysłem i dość logicznie. Są lekkie i proste ,więc nie trzeba przy nich główkować. Są to raczej książki na godzinkę czy dwie. Tak ,aby oderwać się od nudy,! Głównym przesłaniem książki jest prawdziwa przyjaźń. W książce...

Moim zdaniem Natalie Fields pisze najbardziej zabawnie,przy jej książkach uśmiałam się do łez i wywarły na mnie ogromne wrażenie.
Nie chcę przez to powiedzieć że reszta autorów z tej serii są beznadziejni.Ta pisarka urzekła mnie swoim poczuciem humoru.
Martha wcale nie jest zadowolona że musi wyjechać z Bostonu do taty,którego wcale nie zna i do jego nowej rodziny.Zostawia znajomych,przyjaciółkę Bridget i swojego chłopaka Paula.jednak wszystko okazuje się zupełnie inne niż sądziła.Bridget okazuje się fałszywą przyjaciółką,a jej związek z Paulem zawiśnie na włosku.

Bardzo fajna jak wszystkie z tej serii. Szybko się ją czytało. Polecam ;)

Tiger | 2011-10-27
Przeczytana: 01 listopada 2011

Lekka lektura na weekend.

Delirium | 2011-07-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 13 lipca 2011

To druga książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty!", którą miałam przyjemność przeczytać. Przyjemność, bo chociaż jest to książka lekka i krótka, bardzo mi się spodobała. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio "pożarłam" :)
Bohaterką jest Martha, która razem ze swoją przyjaciółką, Bridget, chłopakiem Paulem oraz mamą-archeologiem mieszka w Bostonie. Pewnego dnia mama oznajmia jej, że wyjeżdża na trzy lata do Peru na badania, a Martha na ten okres czasu - a przynajmniej do czasu wyjazdu do collegu - musi wyjechać do niewidzianego od trzynastu lat ojca. Jest tym załamana.
Na miejscu okazuje się jednak, że nowa rodzina ojca, jak i on sam, są inni, niż Martha się spodziewała. Poznaje tam świetnych przyjaciół i wszystko byłoby wspaniałe, gdyby nie niespodziewane zerwanie kontaktu z Paulem.
Wszystko się, na szczęście, dobrze kończy podczas przyjazdu Marthy w wakacje na dziesięć dni do Bostonu. Tam przekonała się, że nie zawsze ludzie, którym ufamy, są...

KimKolwiek | 2012-07-30

Po tej książce dowidziałam się że nie wszyscy są idealni a szczególnie to bliskie osoby. Skończyła się trochę dziwnie bo nie było do końca jasne co się stanie dalej po ostatnim i niedokończonym wyrazie głównej bohaterki ... :)