miłość,
Liwia

Szesnastoletnia Tai zupełnie nie podziela zapału mamy i siostry do gotowania i choć nie ma jeszcze jasno sprecyzowanych planów na przyszłość, wie na pewno, że nie będzie kontynuować tradycji rodzinnych i nie podąży w ślady matki, właścicielki dobrze prosperujacej restauracji. Zupełnie nie rozumie swej najlepszej przyjaciółki, Lindy, która zamierza wziąć udział w konkursie gotowania, organzowanym corocznie w miście. Można więc sobie wyobrazić zaskoczenie matki i siostry Tai, kiedy oświadcza im, że również ma zamiar w nim uczestniczyć. Czyżby Tai z dnia na dzień pokochała gotowanie? A może nie gotowanie, tylko przystojnego kuzyna koleżanki, Nate'a, który jest jednym z uczestników konkursu?

Priada | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Lubię czasami sobie przeczytac te młodzieżówki, ale chyba przestanę. Miałam się zrelaksowac a coraz bardziej się wkurzałam. Tai główna bohaterka przypomina moją kuzynkę tak samo siano w głowie a jak zobaczy chłopaka na horyzoncie już na miejscu nie usiedzi. Typowy tekst "O nie chyba zaraz mnie pocałuje. O nie właśnie to robi" Bleeeeeeeeee co najwyżej może robic się niedobrze.

anowi-chan | 2012-08-31
Przeczytana: 1996 rok

Jak dziś pamiętam popularność tej serii książek „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty”. Wciąż pamiętam 2 tytuły i ich fabułę, zdaje się moje ulubione ów czasów - „Miłość na falach eteru” i „Przepis na miłość”. A czytałam daaaawno :) W „tamtych czasach” lubiłam się zatopić w takich młodzieżowych romansach. Z wiekiem odkrywa się jednak banalność i tuzinkowość owej twórczości.

Aisog | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 listopada 2013

Wcześniej czytałam wiele książek z tej serii i minęło sporo czasu aż sięgnęłam po kolejną- Przepis na miłość. Nie wiem, czy moje wymagania wzrosły, czy zrobiłam się wybredna, a może jest tak jak uważam i to po prostu banalna, powierzchowna historyjka, o dziewczynie która z dnia na dzień nauczyła się wspaniale gotować (tak wspaniale, że pokonała osoby z pasją, robiące to od lat) i zarozumiałym, egoistycznym i kompletnie bez charakteru chłopaku, w którym zakochuje się i tworzy piękną, szczęśliwą i w ogóle kolorową parę w ciągu tygodnia.
To właśnie postać Nate'a sprawiła, że oceniam tę książkę tak nisko. Nie odznaczył się niczym, zupełnie mi się nie spodobał i gdyby to była gruba książka, z pewnością odłożyłabym ją.
Z każdej, nawet najgorszej ksiązki staram się wyciągać wnioski, czasem dotyczą one jakiejś rady na przyszłość, ale tym razem utwierdziłam się w przekonaniu, że nie można napisać dobrej książki o prawdziwej miłości na 126 stron. Po prostu się nie da i już. Te kiedyś...

Patrycja | 2010-12-25

Super, jak każda z tej serii;)

Podobała mi się ta książka. Sport, miłość i gotowanie! ;)

pheeleon1996 | 2012-02-06
Przeczytana: 01 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka typowa dla tej serii : opowiada historię dziewczyny , w której życiu pojawia się jakiś przystojny chłopak i zakochują się w sobie. "Przepis na miłość" jednak spodobał mi się szczególnie. Bohaterka zmaga się z własnymi słabościami (nigdy nie lubiła gotować, a teraz bierze udział w konkursie kulinarnym, o chce oczarować Nate'a - chłopaka , w którym się zakochuje). Jak każda książka z tej serii dobrze się kończy i może to właśnie lubią w niej nastolatki ;)

| 2013-01-10

Mimo że akcja dość banalna, a książka przewidywalna, to jednak mnie zauroczyła. Jest stosunkowo krótka i czyta się ją z lekkością.

Ania | 2012-08-23

Uwielbiałam książki z tej serii - z tą również nie było inaczej!

PaniPegaz | 2014-05-02

Przeczytane wieki temu... Niezbyt ambitne, ale bardzo sympatyczne :)