Kardamon i cynamon

Tłumaczenie: Marta Tyczyńska
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Cardamom and cinnamon
gotowanie, miłość, pasja,
Liwia

Anna otrzymuje od rodziców wspaniały prezent urodzinowy - wakacyjny wyjazd do stolicy Francji na kurs prowadzony przez słynnego szefa kuchni, Maxime`a Lavoisiera. Kiedy dziewczyna dowiaduje się, że w tym samym czasie w Paryżu zjawi się jej chłopak, szczęście wydaje się pełne. W samolocie, podczas podróży do europy, widzi jednak chmury, i to nie tylko te białe, nad którymi leci, ale i ciemne, przesłaniające radosną przyszłość. W Paryżu, Mieście Światła, ciemne chmury się rozproszą?

Pani_Kultura | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, NDMNDTLDKM, 2011
Przeczytana: 17 lipca 2011

"Kardamon i cynamon" autorstwa Patsy Brooks to moja kolejna książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" i na pewno nie ostatnią choćby z tego powodu, że mam jeszcze kilka wypożyczonych.
Książka nie podobała mi się tak jak poprzednie, które czytałam. Jakoś nie wciągnęła (jeśli można by powiedzieć, że te książki mnie wciągają) na tyle, żeby nie wiadomo z jakim zapałem ją czytać. Dobra i tyle. Nie mam chyba nic do dodania. Czy polecam? Jeśli ktoś chce niech ją przeczyta, ale uważam, że są o wiele lepsze książki z tej serii.

Miśka | 2013-06-11
Przeczytana: 25 maja 2013

Jedna z lepszych książek z tej serii które przeczytałam. Ciekawa i wciągająca.

Abyss Glimmer | 2012-09-30
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Anna już od małego kochała gotować. Zaczęło się od czytania książki kucharskiej po samodzielne wypieki. Teraz zbliżają się jej siedemnaste urodziny. Jej rodzice są przeciwni jej planom na przyszłość. Chcą oni bowiem, aby została prawnikiem, jak wszyscy w rodzinie. Jednak ich prezent urodzinowy zaskoczył mile dziewczyną. Dostała od nich wakacyjny wyjazd do Paryża na kurs słynnego szefa kuchni Maxime'a Lavoisera. Jej chłopak w danym czasie też ma być przez kilka dni w Paryżu, więc Anna ma podwójne szczęścia. Jednak nie do końca jest tak jak sobie to planowała. Czy wyjazd do Paryża okaże się szczęśliwy? Co ją tam czeka?

Kardamon i cynamon to krótka opowieść o dziewczynie, która ma inne upodobania niż jej rodzina. O dziewczynie, która dostaje miłość, ale nie jest w niej do końca szczęśliwa. O dziewczynie, która nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co wspaniałego ją czeka. Anna ma wspaniałych przyjaciół, którzy się o nią troszczą. Jednak ostatnio nie są w najlepszym stosunku z powodu...

natalia98 | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Nie zachwyciła mnie. Wątki można by bardziej rozwinąć, dodać więcej opisów uczuć bohaterów, może wtedy byłaby ciekawsza.

Littleveronica | 2010-08-06

Czytałam, ale wrażeń nie pamiętam. Ot, lekka książeczka dla młodszych nastolatek.

Aisog | 2011-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 stycznia 2011

Świetna! Aż mam ochotę pojechać do Paryża :-)

domii123 | 2013-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 stycznia 2013

książka jest beznadziejna. david niby wspaniały, ale egoistyczny. coś ciekawego zaczęło się dziać pod koniec książki. zakończenie nudne, nawiązujące do tytułu. nie polecam czytać! jedynie spodobał mi się julien.

optymistyczna | 2012-07-29

Uwielbiam tą książkę! Oryginalna historia i akcja, która w większości toczy się w Paryżu. Polecam!

AjeśliCiernie | 2014-05-29

Klasyczna amatorszczyzna . Żadnych głębszych odczuć