Czterdzieści żab, jeden królewicz

Tłumaczenie: Marta Dobecka
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf

Nieczytająca horoskopów i niewierząca w przepowiednie Geena ulega namowom przyjaciółki i odwiedzą wróżkę Esmeraldę. Ta wizyta umacnia ją tylko w przekonaniu, że wróżki żerują na ludzkiej głupocie i naiwności. Esmeralda zyskuje jednak coraz większą popularność wśród koleżanek Geeny, a w dodatku jej wróżby zaczynają się sprawdzać.

źródło opisu: [Elf, 2009]

Marianna | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Fajna. Wesoła. Lekka i przyjemna. Czyta się błyskawicznie. Język i styl autorki łatwy w odbiorze. Książka w sam raz na wakacje. Polecam zwłaszcza nastolatkom.

Priada | 2014-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Jaki gniot...chcialam coś przeczytać, aby nie myśląc trochę się oderwać od tego co w domu, ale sorry nie dało się.
Teraz wiem, że książki dla małolatów są OKROPNE!!!!! Co to ma być? W tej części wróżka Esmeralda i jej wspaniała przepowiednia.
O maj got...pomocy/

lacerta | 2012-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2012

Bardzo spodobała mi się ta książka. Pozycje z tej serii ogólnie są bardzo fajne i lekko się je czyta, ale ta wyjątkowo przypadła mi do gustu. Zabawna, można się przy niej odprężyć, a główna bohaterka jest czasami wręcz komiczna.

Maggie_Rose Black | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

„Czterdzieści żab, jeden królewicz” autorstwa Natalie Fields to kolejna książka z serii „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty”.
Przekazuje nam, że nie powinniśmy wierzyć we wróżby, horoskopy, itp., bo możemy się od tego uzależnić, a dopiero potem odkryjemy, że to w cale nie jest ważne w życiu. Geena najpierw nie wierzyła, a potem chcąc mieć tego swojego królewicza całowała wszystkich chłopaków, nie wiedząc, że tym sposobem rani ich.
Na początku myślałam, że Geena będzie zw swoim przyjacielem Craigem. Ale jak widać myliłam się i to chyba dobrze, że zakończenie bardzo mi się podobało tak samo jak i cała książka. Polecam.

theperkss | 2011-05-04
Przeczytana: 03 maja 2011

Nie przeczytałam książki do końca. Jest strasznie przewidywalna więc głębsze zanurzanie się w tej książce byłoby bez sensu.
Nie oceniam negatywnie, moja opinia na jej temat jest mieszana.

Biedronka | 2013-02-01
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Szczerze mówiąc... strasznie naiwna historyjka. Przewidywalna i napisana w nużący sposób. Nie spodziewałam się wiele po książce z tej serii, niemniej- zawiodłam się.

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: styczeń 2011

Według mnie książka pokazuje przyjaźń dwóch odmiennych przyjaciółek, bo każda z nich ma odmienne zdanie między innymi na temat horoskopów i wróżek, a mimo tego dogadują się i żyją w pozytywnych stosunkach co mnie bardzo zaskoczyło. W końcu kto kumpluje się z koleżanką, która ma całkowicie inne zdanie na najważniejszy temat w szkole?

Kasia | 2011-07-07
Przeczytana: 2010 rok

Polecam każdej dziewczynie tą serię: "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", bo, jak przeczytałam na pewnym blogu, "książki z tej serii są krótkie ale napisane z przemyśleniem. Ciekawa fabuła sprawia ,że można się zrelaksować przy lekkiej lekturze w upalne dni."

natalcik99 | 2013-04-18
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2013

Krótka, ciekawa książka pokazująca, że nie należy wierzyć w wróżby, horoskopy itp. Opowiada o dziewczynie, która po mimo faktu, że zawsze je olewała to jednak uwierzyła i przyniosło to potem swoje konsekwencje...

klaudia | 2013-08-22

To kolejna książka z serii " Nie dla mamy, nie dla taty lecz dla każdej małolaty " , która bardzo mi się podobała :)
Jest wciągająca i ciekawa :)) polecam