Nie zadzieraj z nianią

Tłumaczenie: Maciej Witek
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
praca, niania
Liwia

Laura potrafi zrobić wiele, żeby w przyszłości zostać tancerka - nawet opiekować się nieznośną sześciolatką, z którą jak dotąd nie wytrzymała żadna niania. Podejmując się tego zadania, nie wie, czy uda jej się poskromić małą złośnicę. Nie wie również, że dzięki roli opiekunki mogą się spełnić jej marzenia. Nawet takie, z których nie zdaje sobie sprawy.

Maggie_Rose Black | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

"Nie zadzieraj z nianią" autorstwa Natalie Fields jest jedną z wielu książek z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", która zresztą bardzo mi się podobała. Ukazuje nam, że warto dążyć do celu ciężką pracą i nie zwracać uwagi na niepowodzenia, a za to na pewno zostaniemy wynagrodzeni. Tak samo jak Laura została wynagrodzona ciężkimi ćwiczeniami na lekcjach u znanego nauczyciela i pracą jako niania. Spełniło, a raczej spełniły się jej marzenia. Zatańczyła w balecie i chłopak, który jej się podobał wreszcie wyznał jej, że ją kocha.
Jednym minusem w tej książę było pełno nazw wywodzących się z tańca klasycznego, których przyznam się szczerze nie znałam. No, ale to chyba jedyny minus książki. Do treści i całej historii nie mogę się przeczepić.
Książka lekka, fajna taka akurat na godzinkę. Gorąco polecam.

theperkss | 2011-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Książka opowiada o nastoletniej Laurze która musi uporać się z wredną sześcioletnią dziewczynką o rudych włosach i anielskiej twarzy. Nie sądzi, że może ją kiedyś polubić i zarazić ją "obsesją" na temat baletu. W domu Greenwood'ów poznaje także Simona starszego brata Grace i zaczyna go darzyć pewnym uczuciem może jeszcze nie do końca miłości ale dziewczyna ma nadzieję ze on też czuje to samo.

Polubiłam czytać książki z serii "Nie dla mamy nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" ponieważ są lekkie, przewidywalne i przyjemnie się je czyta.Coś mnie do nich ciągnie.Musze szczerze przyznać na początku nie za bardzo miałam ochotę na "Nie zadzieraj z nianią" ale po przeczytaniu stwierdziłam że wszystkie te negatywne myśli były błędne. Z miłą chęcią sięgnę po następną książkę z tej serii.
Naprawdę polecam ! :)

lacerta | 2012-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2012

Historia sama w sobie bardzo mi się spodobała. Pokazuje, że należy dążyć do wyznaczonych sobie celów, i że ciężką pracą możemy osiągnąć sukces. Minusem książki było dużo fachowych nazw tańca klasycznego, w których czasami się gubiłam i trochę rozpraszały moją uwagę. Poza tym książka jest napisana, w trochę irytującym mnie, czasie teraźniejszym co nie pozwalało mi w pełni skupić się na treści.

Jolantino | 2011-09-06
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 lipca 2011

Wspaniale, że dzieci od najmłodszych mogą rozwijać swoje talenty. Ale potrzebują kogoś, kto ten talent zauważy. Kogoś, kto uwierzy w nas. Wtedy można osiągnąć wielki sukces. Ale musi uczestniczyć w tym pasja i wytrwałość.
Dzieci potrzebują dożo uwagi. Niestety, niektórzy rodzice tego nie wiedzą. Ah... co za straszliwy dramatyzm, miłość i szczęśliwe zakończenie w 100 stronach...

Dama_Karo | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Książka krótka i płytka...
Niania Laura znajduje dobrze płatną weekendową pracę jako niania u rozpieszczonego i nieznośnego dzieciaka. Ustawia dziewczynkę w sekundę i przekazuje jej swoją pasję - taniec. A później już tylko happyend...

Poza tym pokazuje jak dziewczyna zmienia środowisko z "elitarnego" do przeciętnego (ze względu na firmę ojca, która splajtowała).

Przewija się również wątek miłosny, ale tak samo bezbarwny jak cała reszta...

Spodziewałam się czegoś głębszego i bardziej dotyczącego dziecka. Nie jest możliwe, żeby maluch w sekundę stał się idealny, skoro wszystkie wcześniejsze nianie uciekały z krzykiem i nie były w stanie przesiedzieć umówionych paru godzin z 6-ciolatką.

Krótko mówiąc książka na jeden wieczór, ale dla wieku może 12 lat...
Dla mnie była zupełnie jednowymiarowa, za krótka i przewidywalna w każdym momencie.

Veronica | 2014-01-22
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Świetna książka,ale czytanie jej zajęło mi dużo czasu bo w tym okresie miała dużo nauki.
Szukałam czegoś krótkiego i pani bibliotekarka poleciła mi coś z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty". Wzięłam pierwszą z brzegu. Opis mnie zainteresował, ponieważ jedna z moich najlepszych przyjaciółek jest tancerką, z tym że ona nie tańczy tańca klasycznego, ale towarzyski.
Nie zawiodłam się, bo książka jest bardzo fajna :)Polecam :D

Miśka | 2014-01-25
Przeczytana: 27 maja 2013

Laura musi opiekować się pewną nieznośną dziewczynką-Grace. Dziewczynka zmienia się jednak gdy Laura uczy ją baletu. Okazuje się że Grace ma bardzo przystojnego brata w którym po pewnym czasie zakochuje się Laura.
Książka jest świetna bardzo wciągająca.

Interesująca książka, naprawdę mi się spodobała. :)

kidnapped | 2015-02-03
Na półkach: Z Biblioteki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2014

Łatwo się czyta, jest dość wciągająca, podobała mi się, ale nie rzuciła mnie na kolana.

molewa | 2011-05-26

Jak każda książka z tej serii: lekka i przyjemna. Jednak jest jedną z ciekawszych.