Tam gdzie rosną dzikie astry

Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Valley of wild asters
Liwia

Dolina Dzikich Astrów jest dla Meg miejscem szczególnym. Nikt oprócz niej nie wie o tym pięknym zakątku, który odkryła dawno temu w czasie jednej ze swoich rowerowych wycieczek po okolicy. Gdy ujrzała go po raz pierwszy, obiecała sobie, że nie powie o nim nikomu, dopóki nie zakocha się tą jedyną, prawdziwą miłością. Minęły lata. Meg od kilku miesięcy spotyka się z Timem; wydaje jej się, że...

Minęły lata. Meg od kilku miesięcy spotyka się z Timem; wydaje jej się, że jest w nim zakochana, a jednak wciąż zwleka z wyjawieniem mu swojej tajemnicy.

Pamiętam, że trudno mi było mi przeczytać tą książki, mimo że książki z tego cyklu są łatwe i przyjemne. Nie pamiętam konkretnego powodu, ale fabuła nie była zaskakująca. Polecam inne powieści z tego cyklu :)

Canis | 2013-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Całkiem ciekawa książka, w niektórych miejscach trochę mnie nudziła. Czytałam jeszcze inną z tej serii i bardziej mi się podobała.

Czarny_Turmalin | 2014-04-29
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Krótki, niezobowiązujący utwór na jeden wieczór.Pomimo swojej dość prostej fabuły, książka spodobała mi się.
Nieskomplikowany wątek główny został w dość sprytny sposób ubrany w opis i dialog, tworząc spójną całość. Podobało mi się to, że autorka nie uwydatniała cech wszystkich bohaterów, przez co książka ma okazję być małą zagadką, a o to chodzi, by o niej myśleć.
Nie podobała mi się sama bohaterka. Nie wiem, czy dlatego że nie lubię dziewcząt w nadmiarze rozczulających się nad przyrodą, czy dlatego że Meg swoim zachowaniem była bardzo...irytująca.

Onilom | 2013-10-30

Cała seria "Nie dla mamy..." jest typową listą książek dla nastolatek, które ciągle szukają szczęśliwych zakończeń. Zawsze miłosny wątek w tle. Dobrze się z nią wzrasta w latach nastoletnich. Choć z perspektywy czasu wydaje się dość banalna.
Jak pamiętam to mój rekord z tej serii: 4 książki w jeden dzień. Miłe dla oczu.

Delirium | 2012-03-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 06 marca 2012

To kolejna powieść z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty", po którą sięgnęłam. Historia jest dość niestereotypowa, ponieważ jest to drobny kryminał z rozterkami sercowymi siedemnastoletniej Meg. Nie jestem wielką ekolożką, ale poruszony problem zanieczyszczeń środowiska spodobał mi się (choć może odpowiedniejszym słowem byłoby - poruszył coś we mnie?). Wraz z główną bohaterką przeżywałam zachwyt nad pięknem Doliny, zdruzgotanie po ujrzeniu jej zniszczonej, aż w końcu zachwyt nad jej ponownym rozkwitem. Żałuję tylko, że w zakończeniu nie było opisane, czy została chociaż przyjaciółką Josha (cały czas liczyłam na to, że będą parą, no, trudno..).. Szkoda, ich znajomość (choć opierała się tylko na jego geniuszu) była, moim zdaniem, o wiele lepsza niż przesadne przejmowanie się jej chłopakiem, Timem. Natomiast w życiu bym nie zgadła, jaką rolę w tym wszystkim odegra ojciec Tima. Zachęcam do przeczytania choćby po to, aby samemu zwrócić uwagę na otaczającą nas...

klopusik | 2013-07-12

Bardzo fajna i lekka książka. Idealna na wakacje, lub długie jesienne wieczory. Gorąco polecam tę książkę oraz inne książki z tej samej serii
,,Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty".

Bardzo fajna książka. Trochę tajemnicza. Polecam ;)

Miśka | 2013-05-04
Przeczytana: 19 maja 2013

Fajna!

Katniss | 2013-04-03

Fajna książka, ale nic szczególnego. Nudzi ci się i nie masz co robić, wtedy jest dla ciebie idealna :)

Anunu | 2011-05-05
Przeczytana: 2009 rok

Nie najgorsze. Nawet fajne.