Strażnicy apokalipsy

The Apocalypse Watch
978-83-7659-350-0
Dorota_1988

Inne wydania

Harry Latham, agent CIA, działa w konspiracji, próbując rozpracować odradzający się ruch neonazistowski, Die Bruderschaft der Wacht, Bractwo Straży. Przenika do doliny Bractwa, gdzie znajduje się baza neonazistów. Zostaje zdekonspirowany i poddany operacji mózgu; wszczepiony implant sprawia, że po zaaranżowanej ucieczce reaguje na polecenia kontaktującego się z nim wysłannika Bractwa. Harry wynosi z doliny listę nazwisk rzekomych i prawdziwych sympatyków ruchu, co powoduje powtórkę z polowania na czarownice z okresu makkartyzmu. Zaraz potem staje się celem neonazistów - implant ma spowodować jego śmierć w ciągu kilku dni po "ucieczce", a przeprowadzona autopsja ujawniłaby manipulację. Dlatego trzeba go zlikwidować za wszelką cenę. Po powrocie z misji Harry spotyka się ze swoim młodszym bratem, Drew, agentem Operacji Konsularnych, oddelegowanym do ambasady amerykańskiej w Paryżu w celu zbadania coraz bardziej niepokojącej "kwestii niemieckiej". Akcja nabiera coraz szybszego tempa...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Paco | 2015-03-13
Na półkach: LUDLUM, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Tę pozycję zapamiętałem. A zapamiętuję w ogóle tak średnio na jeża:)
Co wiec utkwiło pomiędzy szarymi? Kolejny realizm tego autora. Znając historię naprawdę nietrudno sobie wyobrazić (nawet teraz) zagubionej w wysokich Alpach bazy stworzonej przez zwolenników nazizmu. I skrzętnie ukrywanej przez państwa będące kolebką tej zarazy. Dołączmy do tego kosmiczną wyobraźnię pana Ludluma a otrzymamy pieczeń z wszystkimi ostrymi przyprawami świata. Niektóre powieści pisał tzw.,, wolną ręką,, i ta do nich należy. Obowiązkowa pozycja z jego bibliografii...

ania | 2014-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

To moje pierwsze spotkanie z panem Ludlumem. Ksiazka napisana przystepnie, ciagle cos sie dzieje, jednak wiele sytuacji jest mocno przerysowanych i nie wiarygodnych, dlatego po 300 stronach poddalam sie i przekazalam ksiazke mezowi.

wiejskifilozof | 2011-10-30

Bardzo lubię takie pełne emocji i akcji książki . To nie tylko świetna sensacja , lecz i ukryty sens .Były momenty nudne ,lecz warto te książkę przeczytać .

martini49 | 2010-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Dobrze napisana książka, setki stron przepełnionych akcją - pościgi, zamachy, bijatyki i strzelaniny, a to wszystko bez zbędnych opisów. Po prostu idealna powieść sensacyjna.

Ilona | 2013-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

a teraz to bym z miłą chęcią obejrzała film na podstawie tej książki. Niesamowita akcja, która się z każdym zdaniem rozkręca i człowiek w tym momencie też nie chce się oderwać od książki tylko pożera ją wzrokiem w oka mgnieniu. Bardzo dobrze napisana. Jeden mankament trochę za grube tomisko.

MoniaJ | 2015-04-28
Przeczytana: 31 marca 2015

Sensacja starej daty. Nie porwała mnie, nie powaliła, mimo głośnego nazwiska autora.

Przemysław Śmit | 2011-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2011

Niesamowita szpiegowska historia opisany w jeszcze bardziej niesamowity i zaplątany sposób. Fenomen!

Patryk | 2011-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2011
Ania Kiliman | 2014-11-10

Świetna książka. Czytam po raz drugi...

dymek | 2016-10-22