Kryptonim Ikar

978-83-7659-218-3
Ludlum, Islam, terroryści, szpiedzy
Ag2S

Inne wydania

Klasyczny thriller szpiegowski jednego z najlepszych i najpopularniejszych autorów powieści sensacyjnych XX wieku, Roberta Ludluma. Islamscy fundamentaliści przetrzymują w ambasadzie USA w Omanie dwustu zakładników. Evan Kendrick, kongresmen z Kolorado, znający doskonale Arabię były biznesmen, zgadza się udzielić pomocy w uwolnieniu niewinnych ludzi. W asyście komandosów z izraelskiego wywiadu, przebrany za terrorystę Kendrick przeprowadza brawurową akcję i odnosi spektakularny sukces... Ktoś z wtajemniczonych zdradza jednak jego tożsamość i kongresman, choć chciał za wszelką cenę zachować anonimowość, zostaje uznany za bohatera narodowego. Szybko okazuje się, że sława niesie ze sobą wielkie ryzyko. Kendrick staje się celem dla terrorystów i solą w oku Mahdiego, człowieka, który dorobił się fortuny na handlu bronią z fanatykami religijnymi. Zagrożenie czyha także w USA... Tajemnicza organizacja Inver Brass, do której należą najbardziej wpływowi ludzie w Stanach, wszelkimi dostępnymi środkami wspiera karierę Evana. Jakie są ich motywy? I kto tak naprawdę stał za wydarzeniami w Omanie?

Michał | 2011-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Głównym bohaterem powieści jest niejaki Evan Kendrick kongresman dziewiątego okręgu Stanów Zjednoczonych Ameryki, także przedsiębiorca budowlany, biznesmen i bogacz w jednym. W Omanie następuje atak na ambasadę USA, przetrzymywani są tam zakładnicy, a terroryści grożą ich rozstrzelaniem.

Początek powieści niezbyt mnie wciągnął, był poprawny i to wszystko, jednak im dalej czytałem, tym akcja stawała się ciekawsza. Zwłaszcza po zakończeniu pierwszego rozdziału, który był chyba najsłabszy. Ogólne wrażenia to dobra, ciekawa powieść sensacyjna, z strasznie przewidywalnym wątkiem romansu. Miałem w kilku miejscach wrażenie, że akcja jest dość mocno naciągana, jednak nie przeszkadza to w cieszeniu się z lektury. Tym bardziej, że więcej jest elementów ciekawych i intrygujących czytelnika.
Polecam fanom sensacji, ta powieść wciągnie was niczym sokowirówka.

Grabinho | 2013-11-20

Ze wszystkich książek Ludluma jakie przeczytałem ta jest najsłabsza, fabuła robiona na siłę a postać głównego bohatera zbyt idealistyczna.

Przemek | 2016-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Czytamy bajeczkę. Ale dobrze napisaną bajeczkę. Wiemy jak się skończy ale i tak się cieszymy z rozwoju akcji. Trochę sporo tu zbiegów okoliczności, trochę niedorzeczności i trochę luk logicznych. Ale lektura jest wciągająca i bardzo przyjemna. Pewnikiem niewiele będę z niej pamiętać ale było miło.

Agłaja | 2011-10-26
Przeczytana: 25 października 2011

Spodziewałam się, że ta książka wciągnie mnie bez reszty, że w ciągu 2 dni przebrnę z prędkością błyskawicy przez ponad 700 stron tekstu. Niestety zawiodłam się... Niejednokrotnie miałam wrażenie, że akcja jest dość mocno naciągana, a dialogi miałkie

iwona | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Uwielbiam Ludluma wraz z całą jego twórczością...

Tomek74 | 2014-03-11

Szukam w tym wydaniu