Kosmiczna cebula: kwarki i Wszechświat

Tłumaczenie: Wanda Stępień-Rudzka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Cosmic onion : quarks and the nature of the universe
fizyka, cząstki elementarne
IronWoman

Wybitny specjalista z dziedziny cząstek elementarnych prezentuje bardzo przystępnie i ciekawie, bez zaawansowanej matematyki, najnowsze idee fizyki tych cząstek oraz prawa rządzące Wszechświatem, przełomowe eksperymenty, nowe teorie, perspektywy wielkiej unifikacji sił przyrody.

Carmel | 2014-11-30
Przeczytana: 1994 rok

Genialna książka prezentująca podstawy Modelu Standardowego czastek elementarnych. Poziom publikacji jest wyższy niz sugeruje tytuł, ale jednak to już nie literatura popularnonaukowa. Dobry wstęp do studiowania teorii czastek elementarnych. W dobie sukcesów LHC - warto czasem zabłysnąć wiedzą w towarzystwie (opcja motywacyjna dla tych, co z fizyką niebardzo). Choć praca dość nieaktualna (sam autor uznał, że warto wydać ponownie, co zrobił w 2007 roku).

syjon | 2016-10-10
jowskama | 2016-09-19