8 + 2 i domek w lesie

Tłumaczenie: Milena Skoczko
Seria: 8+2
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Mormor og de åtte ungene i skogen
Eliza

Co to: aż jedenaście par śladów na śniegu przed domkiem w lesie? Właśnie wprowadzili się tutaj mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. A razem z nimi – babcia. Teraz to najweselszy dom w całej Norwegii! Dzieci godzinami bawią się w chowanego, mama niespodziewanie ma czas na czytanie książek, tata wspina się na najwyższe drzewo ze swoim puzonem. A babcia? Trenuje skoki narciarskie, otwiera własny sklep i walczy z Indianami!

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Druga część równie REWELACYJNA!!!

Pozostał nam niedosyt. Chcemy więcej przygód dużej rodzinki ;-) Najlepiej to chcielibyśmy sie wprowadzić do ich domku w lesie!!! ;-)

Cóz nam pozostaje? Mieć tylko nadzieje, ze wydawnictwo Dwie Siostry wkrótce wyda kolejne części ;-) Lub samemu wymyslic dalszy ciag przygód ;-)

actagaudi | 2014-07-22
Przeczytana: 14 lipca 2014

Anne-Catharina Vestly polskiemu czytelnikowi jest prawie w ogóle nieznana, a szkoda, bo ta norweska pisarka dla dzieci, wyjątkowo ciekawie i pogodnie pisze o codziennym życiu w Norwegii. Dopiero od niedawna polskie wydawnictwa dziecięce takie jak Dwie Siostry, czy Wydawnictwo Zakamarki, pozwalają zapoznać się z mało znaną literaturą szwedzką i norweską dla młodego czytelnika, która w przeciwieństwie do polskiej literatury, jest wyzbyta nachalnego dydaktyzmu, dziecko jest dzieckiem, a świat w nich przedstawiony jest światem otaczającym je na co dzień dzieci. Nie inaczej jest z bohaterami „8+2 i domek w lesie”, czyli ośmiorgiem dzieci: Maren 12, Martinem 10, Martą 9, Mads 8, Moną 6, Milly 5, Miną 4 i Mortenem 2, a także mamą, tatą, nieuwzględnioną w tytule liczebnie babcią i psem Rurkiem. Cała, dość liczebna, rodzina przeprowadza się z miasta do małego domku w lesie na obrzeżach Tirilltoppen. Domek jest niewielki i nietypowy, bo nie ma łazienki, nie ma toalety, nie ma bieżącej wody,...

Agnieszka | 2018-03-06

Fantastyczna książka, dzieci bardzo uważnie śledzą akcję, zapamiętują szczegóły. Polecam dla dzieci od 4 lat.

aniaszew | 2015-07-31
Przeczytana: 24 lipca 2015

Po przeczytaniu pierwszej części moje dzieci nie mogły doczekać się, aż zacznę czytać drugą część. I tak samo jak z pierwszą wciągnęliśmy się od samego początku. Książka opowiada dalsze losy bardzo dużej rodzinki , bo aż 10-osobowej (+ babcia + pies). Rodzinki, która mieszka w lesie i ma jak wszyscy ludzie swoje przeróżne problemy i różne śmieszne przygody.To rodzinka , która się kocha i szanuje.
Napisana lekkim piórem.

Maya | 2015-01-08
Przeczytana: listopad 2014

Dobrze napisane historie życia w domku w lesie bardzo dzietnej rodziny. Do przeczytania, choć po lekturze wolałabym liczyć raczej na bibliotekę, niż własny portfel :)

asymon | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 03 marca 2014

Trochę inne tłumaczenie niż w "8+2 i ciężarówka", zmieniono niektóre imiona, ale czyta się równie dobrze.

Nie miałem pojęcia że jest ciąg dalszy, a na okładce znalazłem informację, że istnieje 9 części cyklu. Oczywiście po norwesku.

Kawazliterami | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2014, Dla dzieci
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Takie książki mogłabym czytać dzieciom :)

Hankah | 2019-03-29
yen_z_ven | 2019-02-23