Pan Kuleczka

Seria: Pan Kuleczka
Wydawnictwo: Media Rodzina
uriel

Jeśli kogoś interesują szczegóły zwyczajnego życia, jak tylko zwyczajne może być życie kogoś, kto nazywa się Pan Kuleczka i kto mieszka z flegmatycznym psem, neurotyczną kaczką i małomówną muchą, to... musi przeczytać te książkę. Pan Kuleczka od kilku lat gości na stronach miesięcznika "Dziecko", a teraz ukazał się w książkowym wyborze 12 bogato ilustrowanych historyjek (znanych...

Pan Kuleczka od kilku lat gości na stronach miesięcznika "Dziecko", a teraz ukazał się w książkowym wyborze 12 bogato ilustrowanych historyjek (znanych najwierniejszym czytelnikom i zupełnie nowych). Ilustracje autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

Oxygentelman | 2014-08-29

''Pan Kuleczka'' ulokował sobie bardzo duże miejsce w moim sercu i pozostanie już tam na zawsze.
Głównie dlatego, iż jest to jedna z - niestety - niewielu książek mojego dzieciństwa.

Opowiada ona o przygodach: tytułowego Pana Kuleczki, który przezwisko zawdzięcza swojej 'kuleczkowej tuszy', Psa Pypcia, niezwykle wrażliwego małego stworzonka, Kaczki Katastrofy, kaczuszki z wybuchowym temperamentem i trudną osobowością oraz Muchy Bzyk Bzyk, która również jest członkiem tej zwariowanej rodzinki.

Bohaterowie książeczki są przesympatyczni, nie da się ich nie polubić. A w dodatku, prawie wszyscy potrafią mówić - z wyjątkiem Muchy Bzyk Bzyk, która jednakże zawsze wesoło bzyka... znaczy pobzykuje.

Wojciech Widłak pisze naprawdę fajnie; lekko, śmiesznie i słodko - czyli tak, jak lubią wszystkie dzieci.

Możecie wierzyć lub nie, ale nawet dziś, chętnie sięgam po ten tytuł i czasem wybucham śmiechem, gdyż zabawność niektórych opowiadań czy dialogów może śmieszyć zarówno młodszych jak i...

LenaU | 2015-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Moje dzieci śmiały się w głos słuchając przygód Pana Kuleczki jego domowników. Słownictwo, sposób rozumowania całkowicie dostosowany do poziomu dziecka, a przy tym książka tak ciepła, urocza, mądra i ciepła że chciałoby się do niej wracać wciąż.

Marzenia | 2013-11-26

Wartościowa książka, rzadko można znaleźć pozytywne, pełne wyrozumiałości, serdeczności, kultury języka książki dla dzieci.
Gorąco polecam wszystkim rodzicom.
Ps. a to opinia mojej córki:;) Bardzo śmieszna, ponieważ występuje w niej Pypeć.

Maria Tarczyńska | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Cudowne opowiadania dla młodszych dzieci. Polecam audiobooka, bo jest genialnie czytany. Muszę też koniecznie sięgnąć po wydanie książkowe - dla ilustracji :) Na pewno będę czytała mojej córeczce - jak tylko przestanie jeść książki, które ma w zasięgu rączki, a co za tym idzie i buzi.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

Czytałam te książki dzieciom już dobrych parę lat temu. Słuchaliśmy też audiobooków. Do dziś je bardzo lubimy. Dzieci, już same, wracają czasem do nich. Czytanie jest przerywane wybuchami śmiechu. Rewelacja!

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Maja | 2010-09-12
Na półkach: Mimi, Przeczytane, Posiadam

Uwilbiam Pana Kuleczkę, psa Pypcia, muchę Bzyk-Bzyk i kaczkę Katastrofę. Czytam te historyjki mojemu synkowi, który darzy całą czwórkę równie wielką symaptią, co ja.
Proste opowieści o rzeczach ważnych i mniej ważnych.
Do tego przepiękne ilustracje pani Wasiuszyńskiej.
Obowiązkowa pozycja dla kogoś, kto ma dzieci!

rebelka | 2011-01-05
Przeczytana: 2010 rok

Cieszę się, że można znaleźć jeszcze tak ciepłe i mądre książki dla dzieci. W świecie Pana Kuleczki i jego małych przyjaciół nie ma przemocy, moralizatorstwa ale jest za to mnóstwo uczucia i zrozumienia dla emocji i uczuć wszystkich członków rodziny. No i ta cudowna radość bycia ze sobą :)

Gosia Stańczyk | 2014-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2014

Lubię Pana Kuleczkę za ciepło, mądrość, za troskę i cierpliwość. Za język pozbawiony przemocy. Uwielbiam ilustracje. Na liście lektur mojego pięciolatka to zdecydowanie hit.

Polskie sukcesy w Chinach

Dzisiaj rozpoczynają się największe azjatyckie targi książki Beijing International Book Fair. W tym roku Polska wspólnie z 15 krajami regionu została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego – Central European Collective Countries of Honor. Dlatego po raz pierwszy na pekińskich targach zostane zaprezentowana polska literatura i rynek książki w sposób obszerniejszy.

Cała Polska Czyta Dzieciom - wybrano 10 książek dekady

Podczas wczorajszej uroczystości z okazji 10-lecia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom ogłoszono listę dziesięciu najważniejszych książek dekady.