Pan Kuleczka

Seria: Pan Kuleczka
Wydawnictwo: Media Rodzina
uriel

Jeśli kogoś interesują szczegóły zwyczajnego życia, jak tylko zwyczajne może być życie kogoś, kto nazywa się Pan Kuleczka i kto mieszka z flegmatycznym psem, neurotyczną kaczką i małomówną muchą, to... musi przeczytać te książkę. Pan Kuleczka od kilku lat gości na stronach miesięcznika "Dziecko", a teraz ukazał się w książkowym wyborze 12 bogato ilustrowanych historyjek (znanych...

Pan Kuleczka od kilku lat gości na stronach miesięcznika "Dziecko", a teraz ukazał się w książkowym wyborze 12 bogato ilustrowanych historyjek (znanych najwierniejszym czytelnikom i zupełnie nowych). Ilustracje autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

Ida | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Nasze pierwsze spotkanie z bohaterami. Dziwne, bo to znane od dawna postacie, dodajmy: osobliwe postacie :)
Kaczka Katastrofa, jakby z lekka despotyczna kobietka w tym gronie. Nie przez przypadek wymieniam ją jako pierwszą, bo zdaje się grać pierwsze skrzypce w tym niespotykanym towarzystwie.
Pies Pypeć, spokojny, ułożony, ustępliwy. No i Pan Kuleczka, wbrew tytułowi, jakby w tle, pokazuje się, pomaga, wyjaśnia, nakierowuje. Taki niby wycofany, ale przecież tytułowy.
Bzyk-Bzyk, no coż; niewiele można powiedzieć, nie odzywa się, jest muchą...:)
Przygody i opowiadane historie, często są z przesłaniem, więc warto poczytać.
Polecam jednak zacząć czytanie dość wcześnie, bo starsze przedszkolaki mogą nie być zbyt zainteresowane znajomością z tymi akurat bohaterami. U nas tak się zdarzyło, że to pierwsze spotkanie z Panem Kuleczką było chyba ostatnim. No cóż, przynajmniej było dość miło, no i wiemy, kim jest Pan Kuleczka.:)

Oxygentelman | 2014-08-29

''Pan Kuleczka'' ulokował sobie bardzo duże miejsce w moim sercu i pozostanie już tam na zawsze.
Głównie dlatego, iż jest to jedna z - niestety - niewielu książek mojego dzieciństwa.

Opowiada ona o przygodach: tytułowego Pana Kuleczki, który przezwisko zawdzięcza swojej 'kuleczkowej tuszy', Psa Pypcia, niezwykle wrażliwego małego stworzonka, Kaczki Katastrofy, kaczuszki z wybuchowym temperamentem i trudną osobowością oraz Muchy Bzyk Bzyk, która również jest członkiem tej zwariowanej rodzinki.

Bohaterowie książeczki są przesympatyczni, nie da się ich nie polubić. A w dodatku, prawie wszyscy potrafią mówić - z wyjątkiem Muchy Bzyk Bzyk, która jednakże zawsze wesoło bzyka... znaczy pobzykuje.

Wojciech Widłak pisze naprawdę fajnie; lekko, śmiesznie i słodko - czyli tak, jak lubią wszystkie dzieci.

Możecie wierzyć lub nie, ale nawet dziś, chętnie sięgam po ten tytuł i czasem wybucham śmiechem, gdyż zabawność niektórych opowiadań czy dialogów może śmieszyć zarówno młodszych jak i...

Maria Tarczyńska | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Cudowne opowiadania dla młodszych dzieci. Polecam audiobooka, bo jest genialnie czytany. Muszę też koniecznie sięgnąć po wydanie książkowe - dla ilustracji :) Na pewno będę czytała mojej córeczce - jak tylko przestanie jeść książki, które ma w zasięgu rączki, a co za tym idzie i buzi.

LenaU | 2015-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Moje dzieci śmiały się w głos słuchając przygód Pana Kuleczki jego domowników. Słownictwo, sposób rozumowania całkowicie dostosowany do poziomu dziecka, a przy tym książka tak ciepła, urocza, mądra i ciepła że chciałoby się do niej wracać wciąż.

Marzenia | 2013-11-26

Wartościowa książka, rzadko można znaleźć pozytywne, pełne wyrozumiałości, serdeczności, kultury języka książki dla dzieci.
Gorąco polecam wszystkim rodzicom.
Ps. a to opinia mojej córki:;) Bardzo śmieszna, ponieważ występuje w niej Pypeć.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

Czytałam te książki dzieciom już dobrych parę lat temu. Słuchaliśmy też audiobooków. Do dziś je bardzo lubimy. Dzieci, już same, wracają czasem do nich. Czytanie jest przerywane wybuchami śmiechu. Rewelacja!

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Magdalena Moeller | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Bardzo sympatyczne opowiadania, często z pouczającą puentą. Język i ilustracje bardzo dobrze dobrane do poziomu przedszkolaków. Mój synek chciała książkę czytać ciągle jeszcze i jeszcze raz (też jeszcze w 2 klasie). Miło do niej wracać, ponieważ nie chodzi w niej o akcje, ale o atmosferę i do tej sympaczynej i pogodnej atmosfery wraca się bardzo chętnie.

Maja | 2010-09-12
Na półkach: Mimi, Przeczytane, Posiadam

Uwilbiam Pana Kuleczkę, psa Pypcia, muchę Bzyk-Bzyk i kaczkę Katastrofę. Czytam te historyjki mojemu synkowi, który darzy całą czwórkę równie wielką symaptią, co ja.
Proste opowieści o rzeczach ważnych i mniej ważnych.
Do tego przepiękne ilustracje pani Wasiuszyńskiej.
Obowiązkowa pozycja dla kogoś, kto ma dzieci!

Polskie sukcesy w Chinach

Dzisiaj rozpoczynają się największe azjatyckie targi książki Beijing International Book Fair. W tym roku Polska wspólnie z 15 krajami regionu została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego – Central European Collective Countries of Honor. Dlatego po raz pierwszy na pekińskich targach zostane zaprezentowana polska literatura i rynek książki w sposób obszerniejszy.

Cała Polska Czyta Dzieciom - wybrano 10 książek dekady

Podczas wczorajszej uroczystości z okazji 10-lecia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom ogłoszono listę dziesięciu najważniejszych książek dekady.