Pan Kuleczka

Cykl: Pan Kuleczka (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Darmowe dodatki Edytuj książkę
uriel

Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

Seria książek Pan Kuleczka znajduje sie na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

książek: 1908
Ola | 2019-01-25
Na półkach: Przeczytane, W & A & T, 2019

Jakie to miłe uczucie, kiedy mogę się po raz kolejny przekonać, że w Polsce pisze się i wydaje mnóstwo rewelacyjnej literatury dziecięcej. Pan Kuleczka jest na to kolejnym dowodem. Króciutkie opowiadanka są napisane bardzo prosto, adekwatnie dla młodszych dzieci, są przezabawne i urocze, bardzo przypominają dziecięcy świat. Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk- Bzyk przeżywają przygody przytrafiające się dzieciom i mają gotowe, pogodne rozwiązania na nie. Bez truizmu i zbędnego dydaktyzmu, z ciepłem i zrozumieniem, nie tak wcale często spotykanymi u autorów. Baaardzo nam się podobało 😃

Andy | 2018-11-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

(Opis dotyczy całej serii, nie tylko pierwszego tomu)
Niepozorne, często mądre teksty, nawet banalne - ale o dziwo dziecku się bardzo spodobały. Także szukanie na każdym obrazku, gdzie tym razem schowała się mucha Bzyk-Bzyk.

Petra | 2018-04-20
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2018, Polskie
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

W tym momencie mój czteroipółlatek uwielbia serię o Panu Kuleczce. Jako rodzic czytający na okrągło historie o psie Pypciu, kaczce Katastrofie i musze Bzyk-Bzyk mogę być jedynie wdzięczna, że jest to cała seria ;).

zijuantanejo | 2017-12-27
Przeczytana: 2017 rok

Jurek mówi: czytamy! pana kuleczkę...!!
I nie ma zmiłuj :)

Jako lektor powiem: dobra do czytania na głos, krótka forma, melodyjna, poręczne wydanie do użytku domowego, eleganckie wydanie. Można się pośmiać i można się trochę porefleksjować.
Ładnie narysowana - dałbym jeszcze jedną gwiazdkę jakby tych ilustracji było ciut więcej.

DurgaRE | 2017-08-20

Bzyk-Bzyk mnie męczy trochę a poza tym ekstra :)

książek: 2073
Scarlet | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

To nasze (moje, męża i oczywiście syna) pierwsze spotkanie z Panem Kuleczką, ale już teraz liczę na to, że nie będzie ostatnim.

Ida | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Nasze pierwsze spotkanie z bohaterami. Dziwne, bo to znane od dawna postacie, dodajmy: osobliwe postacie :)
Kaczka Katastrofa, jakby z lekka despotyczna kobietka w tym gronie. Nie przez przypadek wymieniam ją jako pierwszą, bo zdaje się grać pierwsze skrzypce w tym niespotykanym towarzystwie.
Pies Pypeć, spokojny, ułożony, ustępliwy. No i Pan Kuleczka, wbrew tytułowi, jakby w tle, pokazuje się, pomaga, wyjaśnia, nakierowuje. Taki niby wycofany, ale przecież tytułowy.
Bzyk-Bzyk, no coż; niewiele można powiedzieć, nie odzywa się, jest muchą...:)
Przygody i opowiadane historie, często są z przesłaniem, więc warto poczytać.
Polecam jednak zacząć czytanie dość wcześnie, bo starsze przedszkolaki mogą nie być zbyt zainteresowane znajomością z tymi akurat bohaterami. U nas tak się zdarzyło, że to pierwsze spotkanie z Panem Kuleczką było chyba ostatnim. No cóż, przynajmniej było dość miło, no i wiemy, kim jest Pan Kuleczka.:)

Magdalena | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Bardzo sympatyczne opowiadania, często z pouczającą puentą. Język i ilustracje bardzo dobrze dobrane do poziomu przedszkolaków. Mój synek chciała książkę czytać ciągle jeszcze i jeszcze raz (też jeszcze w 2 klasie). Miło do niej wracać, ponieważ nie chodzi w niej o akcje, ale o atmosferę i do tej sympaczynej i pogodnej atmosfery wraca się bardzo chętnie.

kyriake | 2015-12-21

Zakochałam się w "Panu Kuleczce..." w całości. Zarówno w pięknym, kolorowym wydaniu Media Rodzina, w ciepłych, radosnych, pogodnych przygodach całej czwórki bohaterów, w zbuntowanej Katastrofie, spokojnym (zazwyczaj) Pypeciu, a nawet w niezwykle małomównej musze Bzyk-Bzyk. I kiedy moje dziecko będzie już na tyle duże, by słuchać bajek ze zrozumieniem, to Pan Kuleczka z całą ferajną na pewno zagości u nas na stałe. A póki co, staje się narzędziem do zarażania miłością do książek mojej młodszej siostry.

Więcej: http://kyriakczyta.blogspot.com/2015/12/pan-kuleczka.html

herodot83 | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Uśmiech dziecka oraz to pytanie - czy dziś spotkamy się z panem Kuleczką? Dyskusje na temat niezwykle barwnych ilustracji... Zamawiam na Allegro kolejną opowieść z ulubionymi bohaterami córki. Uśmiecham się, gdy to piszę.