Darmowe dodatki Edytuj książkę
uriel

Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

Seria książek Pan Kuleczka znajduje sie na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

Ida | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Nasze pierwsze spotkanie z bohaterami. Dziwne, bo to znane od dawna postacie, dodajmy: osobliwe postacie :)
Kaczka Katastrofa, jakby z lekka despotyczna kobietka w tym gronie. Nie przez przypadek wymieniam ją jako pierwszą, bo zdaje się grać pierwsze skrzypce w tym niespotykanym towarzystwie.
Pies Pypeć, spokojny, ułożony, ustępliwy. No i Pan Kuleczka, wbrew tytułowi, jakby w tle, pokazuje się, pomaga, wyjaśnia, nakierowuje. Taki niby wycofany, ale przecież tytułowy.
Bzyk-Bzyk, no coż; niewiele można powiedzieć, nie odzywa się, jest muchą...:)
Przygody i opowiadane historie, często są z przesłaniem, więc warto poczytać.
Polecam jednak zacząć czytanie dość wcześnie, bo starsze przedszkolaki mogą nie być zbyt zainteresowane znajomością z tymi akurat bohaterami. U nas tak się zdarzyło, że to pierwsze spotkanie z Panem Kuleczką było chyba ostatnim. No cóż, przynajmniej było dość miło, no i wiemy, kim jest Pan Kuleczka.:)

książek: 1984
Scarlet | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

To nasze (moje, męża i oczywiście syna) pierwsze spotkanie z Panem Kuleczką, ale już teraz liczę na to, że nie będzie ostatnim.

zijuantanejo | 2017-12-27
Przeczytana: 2017 rok

Jurek mówi: czytamy! pana kuleczkę...!!
I nie ma zmiłuj :)

Jako lektor powiem: dobra do czytania na głos, krótka forma, melodyjna, poręczne wydanie do użytku domowego, eleganckie wydanie. Można się pośmiać i można się trochę porefleksjować.
Ładnie narysowana - dałbym jeszcze jedną gwiazdkę jakby tych ilustracji było ciut więcej.

Oxygentelman | 2014-08-29

''Pan Kuleczka'' ulokował sobie bardzo duże miejsce w moim sercu i pozostanie już tam na zawsze.
Głównie dlatego, iż jest to jedna z - niestety - niewielu książek mojego dzieciństwa.

Opowiada ona o przygodach: tytułowego Pana Kuleczki, który przezwisko zawdzięcza swojej 'kuleczkowej tuszy', Psa Pypcia, niezwykle wrażliwego małego stworzonka, Kaczki Katastrofy, kaczuszki z wybuchowym temperamentem i trudną osobowością oraz Muchy Bzyk Bzyk, która również jest członkiem tej zwariowanej rodzinki.

Bohaterowie książeczki są przesympatyczni, nie da się ich nie polubić. A w dodatku, prawie wszyscy potrafią mówić - z wyjątkiem Muchy Bzyk Bzyk, która jednakże zawsze wesoło bzyka... znaczy pobzykuje.

Wojciech Widłak pisze naprawdę fajnie; lekko, śmiesznie i słodko - czyli tak, jak lubią wszystkie dzieci.

Możecie wierzyć lub nie, ale nawet dziś, chętnie sięgam po ten tytuł i czasem wybucham śmiechem, gdyż zabawność niektórych opowiadań czy dialogów może śmieszyć zarówno młodszych jak i...

książek: 1963
LenaU | 2015-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Moje dzieci śmiały się w głos słuchając przygód Pana Kuleczki jego domowników. Słownictwo, sposób rozumowania całkowicie dostosowany do poziomu dziecka, a przy tym książka tak ciepła, urocza, mądra i ciepła że chciałoby się do niej wracać wciąż.

Maria Tarczyńska | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Cudowne opowiadania dla młodszych dzieci. Polecam audiobooka, bo jest genialnie czytany. Muszę też koniecznie sięgnąć po wydanie książkowe - dla ilustracji :) Na pewno będę czytała mojej córeczce - jak tylko przestanie jeść książki, które ma w zasięgu rączki, a co za tym idzie i buzi.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

Marzenia | 2013-11-26

Wartościowa książka, rzadko można znaleźć pozytywne, pełne wyrozumiałości, serdeczności, kultury języka książki dla dzieci.
Gorąco polecam wszystkim rodzicom.
Ps. a to opinia mojej córki:;) Bardzo śmieszna, ponieważ występuje w niej Pypeć.

Czytałam te książki dzieciom już dobrych parę lat temu. Słuchaliśmy też audiobooków. Do dziś je bardzo lubimy. Dzieci, już same, wracają czasem do nich. Czytanie jest przerywane wybuchami śmiechu. Rewelacja!

Maja | 2010-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mimi

Uwilbiam Pana Kuleczkę, psa Pypcia, muchę Bzyk-Bzyk i kaczkę Katastrofę. Czytam te historyjki mojemu synkowi, który darzy całą czwórkę równie wielką symaptią, co ja.
Proste opowieści o rzeczach ważnych i mniej ważnych.
Do tego przepiękne ilustracje pani Wasiuszyńskiej.
Obowiązkowa pozycja dla kogoś, kto ma dzieci!