Student niepełnosprawny. Wybrane konteksty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
978-83-227-3204-5
gall21

Temat dzieła dotyczy problematyki o dużej doniosłości społecznej, ponieważ w polskiej pedagogice specjalnej kształcenie osób niepełnosprawnych na poziomie wyższym jest ciągle jeszcze zjawiskiem nowym i nieopracowanym. Teksty zawarte w zbiorze reprezentują różne gatunki i różne poziomy prac naukowych, począwszy od ujęć teoretycznych, przeglądowych, opartych na literaturze przedmiotu, przez krótkie rozprawki oparte na badaniach empirycznych i sprawozdania z badań własnych aż do opisów własnej działalności praktycznej. Wszystkie przedłożone artykuły wzbogacają wiedzę pedagogiczną na temat kształcenia osób niepełnosprawnych na poziomie wyższym.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl