Muzyka programowa XIX wieku. Idea i interpretacja

83-232-0926-X
muzyka, XIX wiek, muzyka programowa
muzyka
Rose

Książka szczegółowo opisująca zagadnienie muzyki programowej. W części pierwszej - Idea - zawarta jest historia muzyki programowej, opis poglądów XIX-wiecznych kompozytorów na jej temat, historia pojęcia oraz typy inspiracji. Część druga - Interpretacje - zawiera opis teorii reprezentacji muzycznej, mediów programowości muzycznej oraz form i gatunków muzyki programowej.

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/23494

Rose | 2011-06-01
Na półkach: Fachowo, Przeczytane
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Doskonała książka, bardzo klarownie opisująca wszelkie aspekty muzyki programowej XIX wieku. Wiele wyjaśnia, podaje dużo przykładów nutowych, utworów, odniesień do autorów różnych idei. Polecam gorąco wszelkim fanom muzyki, nie tylko romantyzmu. Kwestie programowości są wielce interesujące, a książka ta na pewno zachęca do dalszych obserwacji obecności programowości w muzyce. Nie jest to praca niezrozumiała, jak to czasem się zdarza, podzielona została na czytelne działy. Jeszcze raz polecam!

Gabriella | 2016-05-13
Syrinx | 2016-02-02