Podążając za Panem

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
sensacja, historia, religia
przygodowa
anette

Niewierzące małżeństwo w nieprawdopodobny sposób trafia w czasy starożytnej Jerozolimy, kiedy prefektem z nadania Rzymu jest Poncjusz Piłat. Spotykają osoby znane z Ewangelii. Zostają wplątani w walki starożytnych gangów.

źródło opisu: www.wfw.com.pl

źródło okładki: www.wfw.com.pl

Sinsin | 2015-04-21

Kupiłem tylko dlatego, że nazwisko autora skojarzyło mi się z komendantem policji i chciałem zobaczyć, cóż tam pan komendant napisał; do tego, opis na okładce był obiecujący. Złapałem książkę i kupiłem razem z kilkoma innymi.
Otóż, jak się okazuje, to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk, a opis z okładki do książki ma się nijak.
Temat jest fajny, ale nigdy nie spotkałem się jeszcze z autorem, który tak bardzo wmusza czytelnikowi swoje opinie, do tego w niespójny sposób (np. wyjątkowo wybujałe fantazje odnośnie przyjęć urodzinowych, na które organizatorzy wydali pewnie grube tysiące, a potem przypominanie czytelnikowi przez resztę tekstu, że nie, wcale nie poprzewracało im się w głowach od pieniędzy lub to, jakim główny bohater jest fanem historii i rekinem finansjery, który potem całą książkę udowadnia, że nie ma pojęcia, co to inflacja i jaka była wartość złota 2 tysiące lat temu).
Czuję się osobiście dotknięty, że autor ma czytelników za kretynów, zamiast treści i fabuły...

rubyn | 2013-07-04

Podobnej książki jeszcze nie spotkałem. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Trafić ze współczesności do świata starożytnego, kiedy żył Jezus. Tez tak bym chciał, ale niestety nie trafiło się mi. Ale ciągle mam nadzieję! Jest mnóstwo książek o podróżach w czasie, ale tu tak mi się przynajmniej wydaje, podróż do przeszłości jest pretekstem do porównań. Sama książka ciekawa, dobrze się czyta. Sporo zdroworozsądkowych odniesień do naszej zwariowanej otaczającej nas rzeczywistości.

Zapowiadała się ciekawie - mnóstwo pytań, wiele wątpliwości, na końcu okazało się jednak, że odpowiedzi nie padają albo wręcz są tak banalne, że aż śmieszne. Spodziewałam się naprawdę czegoś dobrego, jednak się rozczarowałam.

wikin | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Sam pomysł niezły. Podróż w czasie, rok 33, Jerozolima. Książka pisana jak sądzę z punktu widzenia chrześcijanina, dlatego nie ma w niej rozważań czy Jezus to postać historyczna, a jak naprawdę żył, to wszystko było inaczej, wierni są strzyżeni przez księży, a sama religia, to "opium dla mas. Nie jest to lektura w stylu "Kodu da Vinci" Szczęśliwie także nie ma w niej rozważań filozoficznych na poziomie Heideggera czy Jaspersa. Z tezami postawionymi przez autora można się zgadzać lub nie. Autor stawia tezy i logicznie je udowadnia. Jest wątek "bandycki", co dodaje smaku akcji i ją przyspiesza. Książka wciąga. Mnie ciekawiło, kogo znanego z Nowego Testamentu bohaterowie kolejno spotkają. Smaku książki dodają ciekawostki historyczne. W ogóle lubię to zderzenie współczesności z ludźmi ze starożytności, ich obyczajowością. Inteligentna, ciekawa książka.

Piotrek | 2011-10-03
Przeczytana: 2011 rok

Na rynku księgarskim generalnie są dwa nurty dotyczące chrzescijaństwa. Pierwszy, głosniejszy stanowi żer dla nieprawdopodobnych wręcz głupot czy kpin z religii np "Kod da Vinci" czy "Sekret Genesis" .
Drugi, to literatura - określam ją dla nawiedzonych np. Szata czy Chata.
Pojawiła się książka która w sposób moim zdaniem uczciwy, nie przekraczający granicy określonej Biblią, w sposób niezmiernie poważny podchodzi do problemów dzisiejszego Koscioła. Do tego akcja dzieje się jak w dobrej ksiązce sensacyjnej. Wiele odniesień do dzisiejszej ekomomii, polityki, rozpierania się homoseksualistów itd. Ciekawie niezmiernie jest jak Rzymianie komentują wybory w Atenach.
Jak ocenić ksiązkę - zdroworozsądkowa.
Ja osobiście gorąco ją polecam.
I jeszcze jedno. Sam pomysl z przenosinami w czasie - moim zdaniem niezły!

weronika | 2011-09-25
Przeczytana: 11 września 2011

Wartka akcja, dobre dialogi, no i wątek religijny wpleciony w sensacyjno-kryminalny.
Sam pomysł o niewierzącymgo małżeństwie, które przenosi się w czasy Jezusa.
Ksiazka trzeba przyznać kontrowersyjna.
Banalna, aż śmieszna? Książki mają to do siebie, że jednemu się podobają, a innemu nie. Moje opinia jest zdecydowanie odmienna. W sposób zdecydowanie lżejzszy niż traktaty filozoficzne zostały w niej przedstawione podstawowe problemy, z którymi Koścół nie może sobie poradzić. No i wątek z Meliklesem i Barabaszem. Samo życie.A rozmowa Rzymian o wyborach? Zakończenie więcej niż bardzo dobre. No i rozmowa przy grobie Jezusa...

annn | 2013-03-10
konbob | 2013-02-17