Nałóg jedzenia

Wydawnictwo: Rebis
978-83-7510-613-8
jedzenie, nałogi, dieta, zdrowie, poradniki
poradniki
aniaklimczyk

"Nałóg jedzenia" to pierwsze profesjonalne i kompleksowe opracowanie na temat najbardziej rozpowszechnionego obecnie nałogu, jakim jest uzależnienie od jedzenia. Czy odruchowe sięganie po ulubione przysmaki w celu poprawy samopoczucia, słabość do słodyczy, problemy z kontrolowaniem kaloryczności spożywanych posiłków, rozwijająca się nadwaga i otyłość, to jedynie rezultaty zwykłych błędów żywieniowych lub chwilowego pogorszenia nastroju, czy...nałóg jedzenia? Dowiedz się jak rozpoznać i pokonać najbardziej podstępne uzależnienie, z którego istnienia większość nałogowców w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Odzyskaj pełną kontrolę nad swoim apetytem i przekonaj się jak niewiele potrzebujesz, aby znów cieszyć się doskonałym samopoczuciem, młodzieńczą energią i idealną sylwetką. Doktor Marek Bardadyn, ekspert w dziedzinie odchudzania, twórca diety strukturalnej zaprezentowanej w bestsellerach Kody młodości (REBIS 2006), Odchudzanie weekendowe (REBIS 2007), Odchudzająca książka kucharska (REBIS 2008), przedstawia niezwykle prostą i skuteczną kurację odwykową, dzięki której jedzenie przestanie działać, jak narkotyk.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

PrzyAromacieKawy | 2012-03-23
Przeczytana: 22 marca 2012

Kolejna ksiażka dla miłośników zdrowego odżywiania,odchudzania i tych, którzy lubią - tak jak ja - zgłębiac fachową wiedzę z tego zakresu. Marek Bardadyn ma tytuł doktora i w kolejnej swojej publikacji porusza temat zaburzeń psychicznych związanych z odżywianiem. W książce znajdziemy wyjaśnienie mechanizmów, które rządzą naszą głową przy każdym posikłu, wytlumaczone zostaną także motywy z dziecinstwa, które niekorzystnie wpływają na dalsze kształtowanie naszych postaw wobec jedzenia. Dowiemy się, dlaczego dla wielu z nas jedzenie stanowi problem i co zrobić, żeby nie było to głównym elementem naszego życia.
W drugiej cześci znajdziemy historie prawdziwe z cyklu popadłem w nałóg i nawet nie zdawałem sobie sprawy. Poznamy dziewczyny, które codziennie musiały zjeść drożdżowki, mężczyznę, który nie mógl sobie odmówić dania z mięs z górnej półki i wiele wiele (moim zdaniem zbyt wiele) historii. W moim odczuciu to nie pomaga. Nie pomaga mi czytanie o innych. Owszem poznaję dzięki temu...

Seltiel1980 | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Minusy:
- za dużo zdjęć jedzenia- a książka niejako ma stanowić narzędzie w walce z nałogiem;
- gloryfikowanie i reklama diety strukturalnej i wszelakich przejawów działalności biznesowej autora książki;

Plusy: dość przystępnie ujęta psychologia nałogu jedzenia, niewiele treści, ale na temat, szybko się czyta, zrozumiałe dla przeciętnego człowieka bez wykształcenia medycznego czy psychologicznego.

klaudia26ck | 2017-02-24
Na półkach: Przeczytane, 52/2017
Przeczytana: 21 lutego 2017

Na "nałóg jedzenia" trafiłam w bibliotece. Ilustrowany poradnik krok po kroku przedstawia w jaki sposób powstaje uzależnienie, jak zauważyć pierwsze symptomy, w jaki sposób przeciwdziałać otyłości. Podane są przepisy na zdrowe koktajle, tabela zdrowych produktów oraz historie osób zmagających się w swoim życiu z problemem nadwagi i otyłości

Renulek | 2012-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2012

książka którą niezbyt łatwo się czyta, nie jest to na pewno lektura do poduszki, bardziej naukowa niż lekka-poradnikowa, więc trzeba się dobrze skupić, żeby zrozumieć o co chodzi, ale generalnie ciekawa z nieco innym spojrzeniem na problem objadania się. polecam!

Lucy | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 lutego 2015

Dobre rady, klarownie, jasno napisane.
Podjęłam wyzwanie. Udało się. Kontroluję posiłki. Choć dużej filozofii w książce nie było, niemniej jednak książka ta stała się dla mnie pretekstem do przeprowadzenia tego „eksperymentu” :)

hadzia | 2016-02-20
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

GosiaJ | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018