Odmładzająca książka kucharska

Rebis
2012-01-01
2012-01-01
kuchnia przepisy dieta

Co jakiś czas przedstawiam Wam interesujące , oczywiście moim skromnym zdaniem książki , które dotyczą kulinariów, zdrowia i urody.

Dziś polecam Wam "Odmładzającą książkę kucharską" autorstwa Marka Bardadyna-eksperta w dziedzinie zdrowego stylu życia i odchudzania, twórcy zdobywającej coraz więcej fanów diety strukturalnej. Jest on autorem wielu publikacji medycznych i bestsellerowych książek tj: "Odchudzanie weekendowe", "Kody młodości", "Nałóg jedzenia","Odchudzająca książka kucharska". Jego autorskie rubryki porad medycznych można spotkać w poczytnych czasopismach i programach telewizyjnych. Z jego porad korzysta wiele gwiazd show-biznesu, znani politycy i sportowcy.

Ja z chęcią się przekonam , jak ta dieta sprawdzi się u mnie, szczególnie, gdy już zacznie sie rok akademicki. To właśnie wtedy łapię się w różne pułapki szybkiego jedzenia. A tak przygotuje sobie w domu sałatki, czy zdrowe potrawy .

Jest bardzo ładnie wydana. Każdy przepis jest opatrzony w piękne zdjęcie, które jest pełne barw i na sam widok chcę się biec do kuchni.
Wiadomo, stosowanie się do zalecanej diety nie sprawi, że nagle będę wyglądała nastolatka, autorowi raczej chodzi o odmłodzenie naszego biologicznego wieku, o lepsze samopoczucie, o dostarczenie organizmowi większej ilości witamin i składników mineralnych niezbędnych naszemu ciału.

Niektóre przepisy już wykonałam, a potrawy skonsumowałam z wielkim apetytem. Szczególnie upodobałam sobie dania, które w swych składzie zawierają moją ukochaną soczewicę i ciecierzycę. Moimi faworytami są :sałatka meksykańska, sałatka z jajkiem i tuńczykiem, chlebki sezamowe czy hummus. Moje maluchy to zasmakowały szczególnie w owocach w galaretce malinowej (oczywiście galaretka domowej roboty)..

Przepisów jest sto. Książka jest podzielona jest na działy: koktajle, zupy, kanapki i sałatki, dania główne, dania wegetariańskie, desery oraz dział dotyczący składnikom odżywczych.

Wielki plusem każdego dania jest jego skład. Jest on krótki, prosty i składający się ze składników, które dostaniemy w każdym sklepie (no może soczewice i ciecierzyce, gorzej dostać w małych sklepikach, ale np. w Auchan już oczywiście). Samo przygotowanie dania jest banalnie proste. Mamy podany przybliżony czas realizacji przepisu, czas gotowania oraz trudność. Ale co najważniejsze mamy obliczoną wartość odżywczą, co osobą liczącym kalorię, białka, tłuszczę itp. bardzo ułatwia kontrolowanie spożywanych poszczególnych składników w ciągu dnia.

Mnie się bardzo podoba ostatnie sześć stron książki, ponieważ Marek Bardadyn zawarł w nich całą kwintesencję tej książki. Wymienił najważniejsze składniki odżywcze, ich rolę i w czym je najłatwiej znaleźć i najszybciej przyswoić.

Możliwość suplementacji konkretnych witamin i minerałów na podstawie danych ich zawartości w poszczególnych daniach to bardzo praktyczne rozwiązanie, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów zdrowego stylu życia i odżywiania.

Więcej na temat diety strukturalnej znajdziecie na stronie www.dietastrukturalna.pl

• Zdrowie
  • Kuchnia
  • Dieta, przepisy
  • Rok 2012
  • KUCHNIA- PRZEPISY- DIETA
  • A Posiadam

Dodaj cytat z książki Odmładzająca książka kucharska