Nałóg jedzenia

jedzenie nałogi dieta zdrowie poradniki
poradniki
978-83-7510-613-8
jedzenie nałogi dieta zdrowie poradniki

Na "nałóg jedzenia" trafiłam w bibliotece. Ilustrowany poradnik krok po kroku przedstawia w jaki sposób powstaje uzależnienie, jak zauważyć pierwsze symptomy, w jaki sposób przeciwdziałać otyłości. Podane są przepisy na zdrowe koktajle, tabela zdrowych produktów oraz historie osób zmagających się w swoim życiu z problemem nadwagi i otyłości

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre rady, klarownie, jasno napisane.
Podjęłam wyzwanie. Udało się. Kontroluję posiłki. Choć dużej filozofii w książce nie było, niemniej jednak książka ta stała się dla mnie pretekstem do przeprowadzenia tego „eksperymentu” :)

Minusy:
- za dużo zdjęć jedzenia- a książka niejako ma stanowić narzędzie w walce z nałogiem;
- gloryfikowanie i reklama diety strukturalnej i wszelakich przejawów działalności biznesowej autora książki;

Plusy: dość przystępnie ujęta psychologia nałogu jedzenia, niewiele treści, ale na temat, szybko się czyta, zrozumiałe dla przeciętnego człowieka bez wykształcenia...

Kolejna ksiażka dla miłośników zdrowego odżywiania,odchudzania i tych, którzy lubią - tak jak ja - zgłębiac fachową wiedzę z tego zakresu. Marek Bardadyn ma tytuł doktora i w kolejnej swojej publikacji porusza temat zaburzeń psychicznych związanych z odżywianiem. W książce znajdziemy wyjaśnienie mechanizmów, które rządzą naszą głową przy każdym posikłu, wytlumaczone zostaną...

• Zaburzenia odżywiania
  • Zdrowie