Jessica Rules the Dark Side

Cykl: Jessica (tom 2)
Wydawnictwo: Harcourt
angielski
Sweet

Kiedy Jessica Packwood odkryła, że jest przeznaczoną rumuńskiemu wampirowi księżniczką, przeżyła największy szok w całym swoim nastoletnim życiu. Wychodzi na to, że to była ta łatwiejsza część. Teraz, będąc żoną Księcia Lucjusza Vladescu, musi ubiegać się o tron i przekonać społeczność wampirów, że jest odpowiednia na ich królową. Ale Jess nie może w spokoju zamówić nawet przyzwoitego posiłku od zamkowej rumuńskiej służby czy też rozprawić się samodzielnie z przebiegłymi zmarłymi istotami, które z przyjemnością patrzyłyby na jej upadek.
W momencie gdy Lucjusz zostaje oskarżony o zamordowanie wampira imieniem Elder i zamknięty bez potrzebnej mu krwi, Jessica zostaje sama, walcząca o dwa życia.
Zdesperowana, aby oczyścić imię swojego męża i wygrać jego wolność, Jess prosi o pomoc swoją najlepszą przyjaciółkę Mindy Stankowicz i tajemniczego włoskiego kuzyna Lucjusza, Raniera Lovatu. Lecz oboje mają swoje mroczne sekrety. Czy Jess dowie się, komu może zaufać – i jak posiąść moc – zanim straci wszystko, łącznie z wampirem, którego kocha?
Ociekająca romansem, tajemnicza i niebezpieczna, niezmiernie wyczekiwana kontynuacja „Przyrzeczonych” ujawnia, że czasem księżniczka, chcąc dotrwać do „żyli długo i szczęśliwie”, musi na to zapracować – nieraz z zaostrzonym kołkiem w ręku.

źródło opisu: http://www.webook.pl/b-29138,Jessica_Rules_The_Dark_Side.html

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/10025007-jessic...»

Shetani | 2012-04-10
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

Pamiętacie niejakiego Lucjusza Vladescu? Tego cudownego księcia wampira z Romanii? Czy wasze serca także podbił? Bo moje jak najbardziej.
„Jessica Rules the Dark Side” to druga część „Przyrzeczonych” Beth Fantaskey. Jessica, czyli Antanasia, zostaje żoną Lucjusza. Mieszkają w cudownym, ogromnym zamku, pełnym tajemnych komnat i przejść. Jednak Jessica nie czuje się tutaj całkowicie swobodnie. Teoretycznie jest księżniczką, następczynią tronu.. jednak prawda jest taka, że nie zna ani panującego w kraju języka, ani wszystkich praw wampirzej społeczności. Toteż, gdy Lucjusz zostaje oskarżony o zabójstwo jednego ze Starszych i zamknięty w odosobnieniu, Jessica znajduje się w niezbyt miłym położeniu. Musi walczyć o oczyszczenie męża z zarzutów, a także przekonać Starszych, że jest odpowiednią kandydatką na królową. Pomaga jej Mindy – jej ludzka przyjaciółka, a także legendarny Raniero – kuzyn Lucjusza. Jednak każdy ma swoje mroczne sekrety i Jessica nie ma pewności komu może naprawdę...

olcik_81 | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Naprawdę chciałabym być obiektywna, ale no cóż... nie potrafię :-)
Cieszę się, że się przemogłam, choć mój angielski lata świetności ma już za sobą. Jednak z każdą stroną było łatwiej i z każdą stroną coraz bardziej uświadamiałam sobie, jak tęskniłam za Jess, Luciuszem, Mindy i całą resztą. Uwielbiam ich historię.
Tę część czytało mi się jakby to była baśń dla "trochę starszych dzieci". Prawie żadnych high school-owych typówek za to mnóstwo mrocznej Rumunii opanowanej przez wampiry . Księżniczki, przystojni młodzieńcy i ich ( odrobinę mniej przystojni) wujowie, zamki, komnaty, lochy, konne wycieczki, cmentarze, wielka miłość, przyjaźń, nienawiść, zdrada, krew, kołki itp. ;-)
Małym minusem jest to, iż wątek nazwijmy to "detektywistyczny" jest bardzo przewidywalny, lecz dla mnie nie miało to znaczenia.
Nie zawiodłam się i szczerze polecam.

Ayona | 2012-03-04
Przeczytana: 04 marca 2012

Całkiem przyjemna lektura. Czytałam ją w oryginale, i choć nie była odkrywcza, na pewno mnie nie zawiodła. Taki przyzwoity happy end w Rumunii :)

Jaga | 2012-02-27

Strasznie chce przeczytać dalsze losy Lucjusza i Jessici. Mam WIELKĄ nadzieję, że zostanie ona wydana również w języku polskim :P