Przyrzeczeni

Beth Fantaskey Cykl: Jessica (tom 1)
literatura piękna 408 str.
Jessica’s Guide to Dating on the Dark Side

literatura piękna
wampiry przyrzeczeni

Kup książkę

Na półkach: , , , , ,

Nieliczna z pozycji o wampirach, którą uwielbiam. W drugiej połowie książki miałam już lekko dość Jessic vel Anastazji, ale nadal mam ogromny sentyment do tej książki. Lucjusz to wynagradza ;). Polecam <3

Zacznę od tego, że sama książka "Przyrzeczeni" stanowi ciekawą i lekką pozycję na gorące dni. Przyjemnie się ją czyta, choć raczej nie zachwyca.

Jessica Packwood, a raczej Anastazja Dragomir jest pozornie zwykłą nastolatką, jednak z biegiem czasu odkrywamy, że jest rumuńską wampirzą księżniczką przyrzeczoną księciu Lucjuszowi Vandescu.

Podobał mi się pomysł, bo jest...

Ale się CIESZĘ! W końcu po 6 miesiącach dotrwałam do końca tej książki. Była dla mnie tak przeciętna w sumie nudna... Akcja głównie działa się w szkole - w domu - w szkole - w domu. Nie jestem zwolenniczką takich miejsc akcji - dla mnie musi się coś dziać, ale naprawdę dziać, a nie dziać w myślach głównej bohaterki, która myśli tylko o głównym bohaterze, analizuje go i tak...

Po raz kolejny nie podzielam zachwytów nad tak polecaną i dobrze ocenianą książką.
Nie miałam zbyt wielkich oczekiwań po opisie, bo choć tematykę wampirów całkiem lubię, to nie można odmówić jej tego, że w większości kojarzy się ze ,,Zmierzchem" i tego typu podobnymi tytułami. Ale opinie pozwoliły mi założyć, że jest to coś innego, że dorównuje tytułom, które uwielbiam, że...

Książka nie należy do tych "wysokich lotów", ale ma coś w sobie, co sprawiło że przeczytałam ją w dwa dni.
Plusy:
+Lekka
+Zwarta, dość płynna akcja
+Zabawna (na długo zapamiętam teksty Lucjusza)
+Są wampiry!
Minusy:
-Wampir zachowuje się jak nastolatka(Lucjusz skojarzył mi się z główną bohaterką "Słodkich zmartwień")
-Wampiry trudno odróżnić od ludzi - za mało w nich...

Mroczny książę z lekkim skrzywieniem wiktoriańskiego obrazu kobiety i nastolatka z cechami królowej. Niezwykłe połączenie.

Książkę polecam, nie jest to żaden młodzieżowy romans typu "Zmierzch". To dobra lektura, od której z każdym rozdziałem coraz ciężej się oderwać.

Ta książka jest niesamowita.

Krótko: romans niebanalny, postać Lucjana mną zawładnęła ;)

TAKIE BUM. Pierwsze 15 str i już wiemy kim on jest, i czego chce. Nie wgłębiamy się w historie i nie odkrywamy nowych rzeczy. Pierw ona go nie chce, a on ją kocha choć nie zna, a potem jest na odwrót. Poza tym przez tą książkę przestałam używać słowa "fajny" i mam do niego obrzydzenie. DZIĘKI. A te pocałunek był lepszy niż "fajny"

Historia dość pospolita, ale ma w sobie coś osobliwego. Każdy kto lubi opowieści o wampirach, ale lubi też nowe czasu musi to przeczytać. Książka trzyma w napięciu, czasem można też się gniewać na bohaterów (wcale tak nie miałam :) ) Książka lekka, zabawna i trzymająca w napięciu

Dyskusje

1 905