Koło życia

Wydawnictwo: Świat Książki
The wheel of life
83-7227-361-8
Natalia

Dr Elisabeth Kübler-Ross była kobietą, która zmieniła sposób myślenia świata o śmierci i umieraniu. Rozpoczynając swoje dzieło przełomowym klasycznym studium psychologicznym Rozmowy o śmierci i umieraniu i kontynuując poprzez napisanie wielu książek i lata pracy ze śmiertelnie chorymi dziećmi, chorymi na AIDS i osobami starszymi, Elisabeth Kübler-Ross zapewniła pocieszenie i zrozumienie milionom ludzi stojących w obliczu własnej śmierci lub śmierci ukochanych bliskich. W niniejszej książce, mierząc się w wieku siedemdziesięciu jeden lat z własną śmiercią, ta znana na całym świecie uzdrowicielka opowiada historię swojego niezwykłego życia. Nauczywszy świat, jak dobrze umierać, oferuje teraz lekcję dobrego życia. Jej historia jest przygodą serca - potężną, kontrowersyjną, inspirującą - odpowiednią spuścizną wspaniałego życia.

źródło opisu: Świat Książki, 2000

źródło okładki: www.weltbild.pl

Jarosław Jastrzębski | 2015-08-11
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

"Każdy człowiek zmaga się w życiu z przeciwnościami losu. Niektóre są wielkie, inne wydają się mało znaczące. Wszystkie jednak udzielają nam lekcji, z których możemy się wiele nauczyć. Robimy to dokonując wyborów. Aby nic dobre życie, av tym samym dobrą śmierć, radzę ludziom podejmować decyzje, kierując się zawsze bezwarunkową miłością. Powinniśmy zawsze zadawać sobie pytanie: "czy postępując w ten właśnie sposób, dokonuję czegoś. F dla dobra innych?". Książką "Koło życia" jest rozwinięciem i wyjaśnieniem tej pozornie prostej zasady 😊

Aga | 2014-10-10
Przeczytana: 09 października 2014

Gdybym miała opisać tą książkę jednym słowem, napisałabym 'inna'. Jest w niej coś, co odróżnia ją od pozostałych, coś, co wciąga. Może to fakt, że nie za wiele jest na rynku pozycji o tej tematyce, a może zestawienie lekkiego języka z 'dość ciężkim' tematem..
Autorka podaje wiele wskazówek, jak żyć zasłyszanych od osób w stanach terminalnych. Sporo z nich bardzo do mnie przemawia i pozostaje w zgodzie z moimi przekonaniami. Szczególnie utkwiło mi w pamięci przedstawienie życia jako ciągłej nauki, jako szeregu trudnych lekcji, które człowiek musi odbyć/odrobić, i które zaowocują wewnętrznym rozwojem i "promocją".
Do pewnego momentu książka bardzo mi się podobała, jednak opisy przeżyć mistycznych autorki i jej kontaktów z duchami-przewodnikami to wg mnie przesada - tu pozostanę sceptyczna.
Ogólnie warto przeczytać i przemyśleć (zwłaszcza wybrane fragmenty). Z pewnością sięgnę po kolejne książki dr Kubler, nie tylko z racji kontaktu w pracy z umierającymi ludźmi.

eva43 | 2013-05-14
Przeczytana: marzec 2000

Autobiografia niezwykła i dodatkowo zaopatrzona w kilkanaście fotografii ze zbiorów autorki. Posiadam wydanie z okładką zdecydowanie bardziej pasująca do zawartych treści - Motyl a w tle pajęczyna. Sięgam do niej już od dawna bo pomimo tego, że przeczytałam dawno to lubię wracać do tej historii.

książek: 1958
tattwa | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Książka podzielona jest na cztery części. Po przeczytaniu pierwszych dwóch, czyli w sumie dwóch trzecich całej autobiografii, byłam pewna że trafiłam na absolutny Skarb - taka opowieść daje siłę, sprawia że ma się poczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Już zaczęłam liczyć ile egzemplarzy kupić aby obdarować moich bliskich, ale zaczęłam trzecią część i nie wierzyłam, że taka zmiana w narracji może się wydarzyć. Świat spirytualizmu i channelingu który został objawiony w tych rozdziałach wywołał sceptycyzm i znacznie obniżył mój zachwyt, dlatego nie mogę dać jej więcej gwiazdek. Niemniej nie należy przekreślać tej pozycji - jest warta przeczytania,zmienia nasze postrzeganie życia i świata - myślę że na lepsze. Pierwsze dwieście stron jest genialne, ostatnie sto równie świetnie napisane szczególnie ucieszy osoby chcące przybliżyć sobie kwestie dotyczące doświadczeń wychodzenia poza ciało, przewodnictwo duchowe niecielesnych bytów oraz życie po śmierci.

Daga | 2019-01-27

Jak dla mnie jedna z ważniejszych książek, które przeczytałam. Momentami wręcz magiczna. Ważna pozycja w mojej biblioteczce. Przewraca myślenie o śmierci i życiu do góry nogami.

asiagc | 2015-03-02

Bardzo dobra, warta przeczytania książka. Pomogła mi w doprowadzeniu psychiki do jako takiego ładu po stracie bliskiej mi osoby.

Maria | 2018-11-11
Na półkach: 2018, Przeczytane