W szpiegowskim tyglu

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl

Jolka | 2016-09-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2016

Liczyłam na kryminał, a tu reporterski zapis procesów o szpiegostwo z lat 60-tych ubiegłego wieku. Zmagałam się długo, ale dobrnęłam do końca. Klimat i treść lektury bardzo zimnowojenne - polscy szpiedzy w Europie Zachodniej i USA. Retoryka wysoce imperialistyczna typu:"Pakt północnoatlantycki stał się organizatorem destrukcyjnej roboty - szpiegostwa i dywersji ideologicznej, inspiratorem prób przewrotów kontrrewolucyjnych w krajach socjalistycznych...". Hmm, jedyne, co mi się naprawdę spodobało to przepadek mienia w każdym wyroku za działania przeciw Ojczyźnie. Wyłącznie dla pasjonatów historii PRL.

ALEX | 2013-10-25
Ewa | 2011-03-06