Dola

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romanse prababki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
83-218-0896-4
Rubina

Romanse prababki". Tak nazwano trylogię E. Żmijewskiej (Płomyk, Dola, Serduszko), w której można znaleźć historię młodej dziewczyny sfery ziemiańskiej, u schyłku ubiegłego wieku. Dola jest kontynuacją losów bohaterki Płomyka - Doli Żalińskiej - która z zamożnego wiejskiego dworu rodziców zostaje rzucona na warszawski bruk i rozpoczyna samodzielne życie kobiety zarabiającej na własne utrzymanie. Na młodą, piękną i kompletnie niedoświadczoną dziewczynę czyhają liczne pułapki: przeżywa pierwsze bolesne doświadczenie miłosne i styka się z brutalnością otaczającego go świata,

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1990

źródło okładki: http://allegro.pl/dola-eugenia-zmijewska-i2052780729.html