Serduszko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romanse prababki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
83-218-0894-8
romans, serce, miłość
Scarlett

"Romanse prababki". Tak nazwano tryylogię E. Żmijewskiej (Płomyk, Dola, Serduszko), w której można znaleźć historię młodej dziewczyny sfery ziemiańskiej, u schyłku ubiegłego wieku. Serduszko, to ostatnia z opowieści o losach Doli Żalińskiej, bohaterki "Płomyka" i "Doli", egzaltowanej, żywiołowej panienki ze szlacheckiego dworku na kresach dawnej Rzeczpospolitej, która po próbach emancypacji w...

Serduszko, to ostatnia z opowieści o losach Doli Żalińskiej, bohaterki "Płomyka" i "Doli", egzaltowanej, żywiołowej panienki ze szlacheckiego dworku na kresach dawnej Rzeczpospolitej, która po próbach emancypacji w Warszawie znajduje życiową przystań w małżeństwie ze znanym lekarzem-społecznikiem. Jej naiwność i zupełne nieprzygotowanie do życia w małżeństwie staje się przyczyną wielu poważnych perypetii.

źródło opisu: Okładka książki

FinnickOdair | 2013-09-05